- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 19 грудня 2023 р. № 1331 Київ |
Деякі питання ведення обліку об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Внести до
Порядку створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту, виключення таких споруд із фонду та ведення його обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 р. № 138 "Деякі питання використання захисних споруд цивільного захисту" (Офіційний вісник України, 2017 р., № 24, ст. 682; 2021 р., № 97, ст. 6311; 2023 р., № 23, ст. 1298, № 47, ст. 2568, № 51, ст. 2850, № 81, ст. 4633), зміни, що додаються.
2. Установити, що:
облік фонду захисних споруд цивільного захисту в електронній формі здійснюється за допомогою спеціального програмного забезпечення, яке призначене для збирання, накопичення, захисту, обробки та відображення інформації про об’єкти фонду захисних споруд цивільного захисту незалежно від форми власності - Інформаційної системи "Облік та візуалізація фонду захисних споруд цивільного захисту" (далі - Інформаційна система);
внесенню до Інформаційної системи підлягають відомості про сховища, протирадіаційні укриття, споруди подвійного призначення та найпростіші укриття, які перебувають на документальному обліку міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також скановані копії документів, на підставі яких їх взято на облік, на день набрання чинності цією постановою.
Документи обліку захисних споруд цивільного захисту (паспорти та облікові картки) у паперовій формі повинні зберігатися суб’єктами ведення обліку таких споруд протягом п’яти років після прийняття рішення відповідно до вимог законодавства щодо їх виключення з фонду захисних споруд цивільного захисту.
3. Міністерству внутрішніх справ:
затвердити протягом трьох місяців з дня набрання чинності цією постановою вимоги щодо ведення обліку об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту;
не пізніше 1 жовтня 2024 р. затвердити положення про Інформаційну систему.
4. Державній службі з надзвичайних ситуацій:
забезпечити розроблення Інформаційної системи та проведення її дослідної експлуатації до 1 червня 2024 р.;
не пізніше 1 жовтня 2024 р. ввести в постійну експлуатацію Інформаційну систему, затвердити порядок роботи та регламент функціювання Інформаційної системи;
після введення в постійну експлуатацію Інформаційної системи здійснювати разом з міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування наповнення Інформаційної системи та періодичне коригування інформації, що в ній міститься, відповідно до вимог
Порядку створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту, виключення таких споруд із фонду та ведення його обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 р. № 138 "Деякі питання використання захисних споруд цивільного захисту" (Офіційний вісник України, 2017 р., № 24, ст. 682; 2023 р., № 23, ст. 1298), а також положення про Інформаційну систему;
здійснювати координацію діяльності щодо ведення обліку фонду захисних споруд цивільного захисту в електронній формі.
5. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади забезпечити після введення в постійну експлуатацію Інформаційної системи внесення до неї інформації про об’єкти фонду захисних споруд цивільного захисту суб’єктів господарювання, що належать до сфери їх управління, та захисних споруд цивільного захисту, що перебувають у власності (господарському управлінні, оперативному управлінні), а також тих, що передані іншим особам у користування, володіння, тощо згідно з вимогами
Господарського кодексу України.
6. Місцевим органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування забезпечити після введення в постійну експлуатацію Інформаційної системи внесення до неї інформації про об’єкти фонду захисних споруд цивільного захисту, що розташовані на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (регіону, району, території територіальної громади, міст, районів у мм. Києві та Севастополі).
7. Рекомендувати органам місцевого самоврядування керуватися у своїй діяльності положеннями цієї постанови.
Прем'єр-міністр України |
Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 75 |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 грудня 2023 р. № 1331
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту, виключення таких споруд із фонду та ведення його обліку
1. Абзац шостий пункту 3-1 викласти в такій редакції:
"забезпечення безперешкодного цілодобового доступу населення до об’єктів фонду захисних споруд під час оголошення сигналів і повідомлень про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, а також створення умов для життєдіяльності населення, яке укривається в таких спорудах. Об’єкти фонду захисних споруд закладів освіти під час здійснення освітнього процесу за очною формою здобуття освіти доступні тільки для учасників освітнього процесу;".
2. У пункті 5:
1) абзац четвертий викласти в такій редакції:
"Під час визначення потреб враховується радіус пішохідної доступності та технічний стан наявних захисних споруд (споруд подвійного призначення), а також в особливий період наявність найпростіших укриттів.";
2) доповнити пункт абзацами такого змісту:
"Місця розміщення об’єктів фонду захисних споруд повинні забезпечувати можливість швидкого доступу до них населення (працівників) з найвіддаленішого місця їх розташування з урахуванням радіуса пішохідної доступності до таких об’єктів, який приймається не більше ніж:
300 метрів - для багатоповерхової забудови, забудови підвищеної поверховості та висотної забудови, а також для суб’єктів господарювання, віднесених до відповідних категорій цивільного захисту;
500 метрів - для середньоповерхової та малоповерхової забудови.".
3. Пункти 15-23 викласти в такій редакції:
"15. Обліку підлягають сховища, протирадіаційні укриття, споруди подвійного призначення та найпростіші укриття (далі - об’єкти фонду захисних споруд), розташовані на території України, незалежно від форми власності.
16. Облік об’єктів фонду захисних споруд ведеться міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в паперовій та електронній формі, а також суб’єктами господарювання та іншими юридичними особами виключно в паперовій формі.
Паспорт захисної споруди (споруди подвійного призначення) є первинним та обов’язковим документом для обліку сховищ, протирадіаційних укриттів, споруд подвійного призначення у складі фонду захисних споруд.
Ведення обліку найпростіших укриттів здійснюється на підставі акта огляду об’єкта (будівлі, споруди, приміщення) щодо можливості його використання для укриття населення.
Книги обліку захисних споруд, споруд подвійного призначення, найпростіших укриттів є допоміжними документами обліку об’єктів фонду захисних споруд, що ведеться в паперовій формі.
Форми паспорта захисної споруди (споруди подвійного призначення), книг обліку захисних споруд (споруд подвійного призначення), найпростіших укриттів та акта огляду об’єкта (будівлі, споруди, приміщення) щодо можливості його використання для укриття населення визначаються вимогами щодо здійснення обліку об’єктів фонду захисних споруд, затвердженими МВС.
Ведення обліку об’єктів фонду захисних споруд в електронній формі на територіальному та галузевому рівні здійснюється міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування (далі - суб’єкти ведення обліку) за допомогою Інформаційної системи "Облік та візуалізація фонду захисних споруд цивільного захисту" (далі - Інформаційна система), яка функціонує відповідно до пункту 23 цього Порядку.
Інформаційна система є спеціальним програмним забезпеченням, яке призначене для збирання, накопичення, захисту, обробки та відображення інформації про об’єкти фонду захисних споруд незалежно від форми власності.
Після введення Інформаційної системи в постійну експлуатацію та надання до неї доступу суб’єктам ведення обліку ведення допоміжних документів обліку об’єктів фонду захисних споруд у паперовій формі на галузевому та територіальному рівні є необов’язковим.
17. Суб’єкти господарювання та інші юридичні особи здійснюють облік об’єктів фонду захисних споруд, які перебувають у них на балансі (на утриманні, в управлінні тощо). Керівники таких суб’єктів господарювання та інших юридичних осіб несуть персональну відповідальність за забезпечення обліку, проведення інвентаризації, державної реєстрації права власності і речового права на захисні споруди, та достовірне і своєчасне подання відомостей про об’єкти фонду захисних споруд до міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, до сфери управління яких вони належать та до власності (господарського управління, оперативного управління) яких належать захисні споруди державної власності, що перебувають у суб’єктів господарювання приватної форми власності на підставі іншого речового права (користування, володіння тощо).
18. Включення (виключення) об’єктів фонду захисних споруд до (з) відповідного фонду оформляється організаційно-розпорядчим документом міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, місцевого органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, на території яких розташовано такий об’єкт або до сфери управління якого він віднесений.
Погоджені з ДСНС матеріали щодо виключення захисної споруди (споруди подвійного призначення) з фонду захисних споруд є підставою для підготовки відповідного організаційно-розпорядчого документа.
Міністерство або інший центральний орган виконавчої влади розробляє організаційно-розпорядчий документ за поданням балансоутримувача об’єкта фонду захисних споруд, що належить до сфери управління відповідного центрального органу виконавчої влади.
19. Для забезпечення ведення обліку захисних споруд (споруд подвійного призначення) запроваджується система їх нумерації (присвоєння облікових номерів) згідно з вимогами щодо здійснення обліку об’єктів фонду захисних споруд, затвердженими МВС.
Найпростішим укриттям облікові номери не присвоюються.
20. Взяття на облік захисних споруд (споруд подвійного призначення) здійснюється місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування на підставі паспорта захисної споруди (споруди подвійного призначення).
З метою включення захисної споруди (споруди подвійного призначення) до фонду захисних споруд балансоутримувач упродовж 10 робочих днів після введення таких споруд в експлуатацію та/або проведення їх технічної інвентаризації оформляє паспорт захисної споруди (споруди подвійного призначення) у двох примірниках та подає їх органам місцевого самоврядування, районним у мм. Києві та Севастополі держадміністраціям, на території яких розташована відповідна споруда.
Органи місцевого самоврядування у взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, до повноважень яких належать питання організації та/або ведення обліку об’єктів фонду захисних споруд на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, встановлюють відповідність поданих матеріалів вимогам законодавства та можливість взяття на облік захисної споруди (споруди подвійного призначення) з присвоєнням їй облікового номера.
Підставами для відмови у взятті на облік захисної споруди (споруди подвійного призначення) є виявлення факту недостовірності зазначеної в паспорті захисної споруди (споруди подвійного призначення) інформації (надання її в неповному обсязі), а також порушення порядку його оформлення, визначеного вимогами щодо здійснення обліку об’єктів фонду захисних споруд, затвердженими МВС.
Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування для прийняття рішення щодо взяття на облік об’єкта фонду захисних споруд за необхідності можуть звернутися до балансоутримувача захисної споруди (споруди подвійного призначення) з метою отримання технічного паспорта за результатами інвентаризації як об’єкта нерухомого майна, сертифіката, що засвідчує відповідність закінченого будівництвом об’єкта (черги, окремого пускового комплексу) проектній документації та підтверджує його готовність до експлуатації, або документа, що засвідчує право власності на зазначену споруду.
Органи, до повноважень яких віднесено питання ведення обліку фонду захисних споруд, про результати розгляду поданих документів повинні поінформувати балансоутримувача письмово не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня реєстрації відповідного звернення.
21. Взяття на облік найпростіших укриттів здійснюється органами місцевого самоврядування, районними в мм. Києві та Севастополі держадміністраціями на підставі акта огляду об’єкта (будівлі, споруди, приміщення) щодо можливості його використання для укриття населення.
Органи місцевого самоврядування, районні в мм. Києві та Севастополі держадміністрації після прийняття рішення щодо взяття на облік найпростіших укриттів протягом п’яти робочих днів забезпечують внесення інформації про них до Інформаційної системи.
22. У разі прийняття рішення щодо взяття на облік та присвоєння захисній споруді (споруді подвійного призначення) облікового номера первинні документи обліку фонду захисних споруд у паперовій формі розподіляються таким чином:
один примірник паспорта захисної споруди (споруди подвійного призначення) з відміткою про присвоєння облікового номера повертається балансоутримувачу;
другий примірник паспорта захисної споруди (споруди подвійного призначення) залишається в органі місцевого самоврядування, районній у мм. Києві та Севастополі держадміністрації.
Органи місцевого самоврядування, районні в мм. Києві та Севастополі держадміністрації інформують Раду міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, районні, Київську та Севастопольську міські держадміністрації про взяття на облік захисної споруди (споруди подвійного призначення) з наданням копії відповідного організаційно-розпорядчого документа, а також протягом п’яти робочих днів вносять до Інформаційної системи інформацію про таку споруду.
За необхідності органами місцевого самоврядування, районними в мм. Києві та Севастополі держадміністраціями можуть надаватися місцевим органам виконавчої влади копії документів обліку фонду захисних споруд у паперовій формі для здійснення контролю у встановленому законодавством порядку.
Для організації ведення обліку захисних споруд (споруд подвійного призначення) на галузевому рівні балансоутримувач захисних споруд (споруд подвійного призначення), що перебувають у державній власності, подає міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, у сфері управління яких він перебуває, копію паспорта захисної споруди (споруди подвійного призначення) з відміткою про присвоєння облікового номера.
................Перейти до повного тексту