1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 15 грудня 2023 р. № 1316
Київ
Про затвердження Порядку проведення кваліфікації когенераційної установки
Відповідно до частини другої статті 11 Закону України "Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок проведення кваліфікації когенераційної установки, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
3. Ця постанова набирає чинності з 22 березня 2024 року.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 67


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 грудня 2023 р. № 1316
ПОРЯДОК
проведення кваліфікації когенераційної установки
1. Цей Порядок визначає механізм добровільного проведення кваліфікації когенераційної установки (далі - кваліфікація).
2. Кваліфікацію проводить Держенергоефективності на безоплатній основі.
До проведення кваліфікації Держенергоефективності може залучати науково-дослідні та проектно-конструкторські установи (організації).
3. Кваліфікація проводиться за результатами розгляду заяви власника (користувача) когенераційної установки або уповноваженої ним особи (далі - заявник) про проведення кваліфікації та доданих до заяви технічної інформації про когенераційну установку і розрахунку економії первинної енергії.
У разі звернення уповноваженої власником (користувачем) когенераційної установки особи подається також довіреність, що підтверджує її повноваження діяти від імені власника (користувача) когенераційної установки.
4. Форма заяви про проведення кваліфікації когенераційної установки та форма технічної інформації про когенераційну установку затверджуються Мінінфраструктури.
5. Документи, що подаються для проведення кваліфікації, зберігаються в установленому законодавством порядку в системах електронного документообігу Держенергоефективності.
6. Для проведення кваліфікації заявник надсилає документи, визначені в пункті 3 цього Порядку, у форматі Adobe Portable Document Format (PDF) з накладенням кваліфікованого електронного підпису заявника на офіційну адресу електронної пошти Держенергоефективності.
7. Під час проведення кваліфікації встановлюється відповідність умов та показників експлуатації когенераційної установки вимогам (кваліфікаційним показникам) високоефективної когенерації.
Когенераційні установки можуть бути визнані кваліфікованими, якщо вони є високоефективними когенераційними установками за результатами розрахунків економії первинної енергії.
Когенерація вважається високоефективною, якщо ефективність виробництва енергії когенераційною установкою порівняно з контрольними еталонними значеннями ефективності для окремого виробництва теплової і електричної енергії забезпечує економію первинної енергії на рівні:
понад 10 відсотків - для когенераційних установок потужністю понад 1 МВт (включно);
більше 0 відсотків - для малих когенераційних установок (потужністю від 50 кВт включно до 1 МВт) та мікрокогенераційних установок (потужністю до 50 кВт).
Розрахунок економії первинної енергії проводиться відповідно до методики визначення ефективності процесу когенерації, затвердженої Мінінфраструктури.
8. Держенергоефективності здійснює розгляд зави та поданих заявником документів та не пізніше 30 календарних днів з дати реєстрації заяви у Держенергоефективності видає заявникові свідоцтво про кваліфікацію (далі - свідоцтво) або рішення про відмову у наданні такого свідоцтва з обґрунтуванням підстав.
9. У разі відповідності вимогам (кваліфікаційним показникам) високоефективної когенерації, визначеними в пункті 7 цього Порядку, та подання заявником усіх необхідних документів, а також за результатами перевірки достовірності відомостей, що в них містяться, Держенергоефективності видає свідоцтво.
10. Форма свідоцтва затверджується Мінінфраструктури.
Свідоцтво видається в електронній формі відповідно до Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг".
11. Строк дії свідоцтва про кваліфікацію становить один рік.
12. У разі виявлення невідповідності вимогам (кваліфікаційним показникам) високоефективної когенерації, визначеним у пункті 7 цього Порядку, подання документів не в повному обсязі та/або виявлення в них недостовірних відомостей Держенергоефективності надсилає заявнику рішення про відмову у наданні свідоцтва із зазначенням причин.
У разі усунення недоліків, які стали підставою для відмови у наданні свідоцтва, заявник може повторно подати документи, визначені в пункті 3 цього Порядку, шляхом їх надсилання на офіційну адресу електронної пошти Держенергоефективності.

................
Перейти до повного тексту