1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 15 грудня 2023 р. № 1310
Київ
Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо захисту прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають і виховуються у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Внести до постанов Кабінету Міністрів України щодо захисту прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають і виховуються у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, зміни, що додаються.
2. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім абзаців третього та четвертого підпункту 2 пункту 3 змін, затверджених цією постановою, які набирають чинності через три місяці з дня набрання чинності цією постановою.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 грудня 2023 р. № 1310
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України щодо захисту прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають і виховуються у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях
1. У Положенні про дитячий будинок сімейного типу, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2002 р. № 564 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 18, ст. 925; 2009 р., № 47, ст. 1572; 2016 р., № 60, ст. 2052; 2022 р., № 69, ст. 4176):
1) у назві розділу "Створення та ліквідація дитячого будинку сімейного типу" слово "ліквідація" замінити словами "припинення функціонування";
2) у пункті 4:
доповнити пункт після абзацу першого новим абзацом такого змісту:
"Договір про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу - адміністративний договір, що укладається на підставі закону, одним із учасників якого обов’язково є суб’єкт владних повноважень, його зміст становлять права та обов’язки учасників, передбачені законом та цим договором, у сфері захисту прав та інтересів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.".
У зв’язку з цим абзаци другий - п’ятий вважати відповідно абзацами третім - шостим;
доповнити пункт абзацами такого змісту:
"У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану служба у справах дітей зобов’язана один раз на місяць встановлювати зв’язок з батьками-вихователями, якщо їх місце проживання, яке зазначене у договорі, розташоване на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, а у разі відсутності з ними зв’язку протягом семи календарних днів або їх відмови надати службі у справах дітей інформацію про вихованців (стан здоров’я, фізичний, розумовий розвиток) приймається рішення про припинення функціонування дитячого будинку сімейного типу.
Договір вважається розірваним з дати прийняття рішення про припинення функціонування дитячого будинку сімейного типу.
Інформація про відсутність зв’язку з батьками-вихователями або їх відмова надати службі у справах дітей інформацію про вихованців підтверджується довідкою, виданою службою у справах дітей, до якої можуть долучатися фотографії, відео- та звукозаписи, текстові та голосові повідомлення, що підтверджують цей факт. Служба у справах дітей з метою встановлення зв’язку з батьками-вихователями зобов’язана застосовувати можливі засоби електронної комунікації.
Довідка повинна містити прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) батьків-вихователів, дату, час та результати електронної комунікації.
За результатами оформлення довідки служба у справах дітей готує клопотання про припинення функціонування дитячого будинку сімейного типу та надсилає його до районної, районної у м. Києві держадміністрації (військової адміністрації), виконавчого органу міської ради (міської військової адміністрації) за місцем створення дитячого будинку сімейного типу, в разі невиконання ними своїх повноважень - до обласної та Київської міської держадміністрації (військової адміністрації) для прийняття рішення про припинення функціонування дитячого будинку сімейного типу.";
3) у пункті 9 слово "Ліквідація" замінити словами "Припинення функціонування".
2. Пункт 6 Положення про прийомну сім’ю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2002 р. № 565 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 18, ст. 926; 2006 р., № 6, ст. 299; 2009 р., № 47, ст. 1572; 2016 р., № 60, ст. 2052; 2020 р., № 50, ст. 1568; 2022 р., № 69, ст. 4176):
1) доповнити пункт після абзацу першого новим абзацом такого змісту:
"Договір про влаштування дітей на виховання та спільне проживання у прийомній сім’ї - адміністративний договір, що укладається на підставі закону, одним із учасників якого обов’язково є суб’єкт владних повноважень, його зміст становлять права та обов’язки учасників, передбачені законом та цим договором, у сфері захисту прав та інтересів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.".
У зв’язку з цим абзаци другий - п’ятий вважати відповідно абзацами третім - шостим;
2) доповнити пункт абзацами такого змісту:
"У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану служба у справах дітей зобов’язана один раз на місяць встановлювати зв’язок із прийомними батьками, якщо їх місце проживання, яке зазначене у договорі, розташоване на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, а у разі відсутності з ними зв’язку протягом семи календарних днів або їх відмови надати службі у справах дітей інформацію про прийомних дітей (стан здоров’я, фізичний, розумовий розвиток) приймається рішення про припинення функціонування прийомної сім’ї.
Договір вважається розірваним з дати прийняття рішення про припинення функціонування прийомної сім’ї.
Інформація про відсутність зв’язку з прийомними батьками або їх відмова надати службі у справах дітей інформацію про прийомних дітей підтверджується довідкою, виданою службою у справах дітей, до якої можуть долучатися фотографії, відео- та звукозаписи, текстові та голосові повідомлення, що підтверджують цей факт. Служба у справах дітей з метою встановлення зв’язку з прийомними батьками зобов’язана застосовувати можливі засоби електронної комунікації.
Довідка повинна містити прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) прийомних батьків, дату, час та результати електронної комунікації.
За результатами оформлення довідки служба у справах дітей готує клопотання про припинення функціонування прийомної сім’ї та надсилає його до районної, районної у м. Києві держадміністрації (військової адміністрації), виконавчого органу міської ради (міської військової адміністрації) за місцем створення прийомної сім’ї, в разі невиконання ними своїх повноважень - до обласної та Київської міської держадміністрації (військової адміністрації) для прийняття рішення про припинення функціонування прийомної сім’ї.".

................
Перейти до повного тексту