1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 17 серпня 1998 р. N 1308
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 483 від 11.04.2002 )
Про Порядок затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх комплексної державної експертизи
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1577 від 20.10.2000 N 158 від 15.02.2002 )
Відповідно до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про інвестиційну діяльність"
та з метою спрощення процедури затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва, зниження витрат на проведення їх комплексної державної експертизи Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх комплексної державної експертизи, що додається.
2. Державному комітетові будівництва, архітектури та житлової політики, Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції, Міністерству фінансів, Міністерству екології та природних ресурсів, Міністерству охорони здоров'я, Міністерству праці та соціальної політики, Державному комітетові з енергозбереження, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству юстиції у двомісячний термін розробити і подати Кабінетові Міністрів України пропозиції про внесення змін до нормативно-правових актів, що випливають із цієї постанови.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 158 від 15.02.2002 )
3. Державному комітетові будівництва, архітектури та житлової політики разом з міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади у тримісячний термін визначити перелік галузевих (міжгалузевих) служб Укрінвестекспертизи, які функціонально здатні забезпечувати проведення комплексної державної експертизи інвестиційних програм і проектів будівництва.
4. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям у двомісячний термін привести свої рішення у відповідність з цією постановою.
5. Визнати такими, що втратили чинність, пункти 1, 3 - 5, 7, 8 постанови Кабінету Міністрів України від 15 серпня 1992 р. N 473 "Про затвердження інвестиційних програм і проектів та проведення державної експертизи інвестицій" (ЗП України, 1992 р., N 9, ст. 224).
6. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Віце-прем'єр-міністра України Білоблоцького М.П.
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд. 43
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 серпня 1998 р. N 1308
Порядок затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх комплексної державної експертизи
Затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва
1. Загальнодержавні інвестиційні програми, що фінансуються із залученням коштів державного бюджету (крім програм, затверджуваних Верховною Радою України), затверджуються Кабінетом Міністрів України, міждержавні інвестиційні програми затверджуються у порядку, що визначається відповідними міжнародними договорами, галузеві - відповідними міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, регіональні та місцеві інвестиційні програми, що фінансуються із залученням коштів республіканського бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, затверджуються відповідно Верховною Радою Автономної Республіки Крим, місцевими радами.
Інвестиційні програми, що фінансуються із залученням коштів державного бюджету, погоджуються з Мінекономіки.
2. До проектів будівництва належать: передпроектна (техніко-економічні обгрунтування і техніко-економічні розрахунки інвестицій, ескізні проекти) і проектно-кошторисна документація (проекти, робочі проекти, робоча документація) для нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту будинків, споруд та інших об'єктів, розширення і технічного переоснащення підприємств (далі - будівництво).
3. Проекти будівництва, що фінансуються із залученням коштів Державного бюджету України, республіканського бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів підприємств, установ та організацій державної власності, затверджуються:
Кабінетом Міністрів України за поданням міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій - замовників - по об'єктах розрахунковою кошторисною вартістю 15 млн. гривень і більше, а також по особливо важливих об'єктах, питання будівництва яких вирішується Кабінетом Міністрів України, та по об'єктах, що споруджуються із залученням іноземних кредитів під гарантію Кабінету Міністрів України, незалежно від величини розрахункової кошторисної вартості;
міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями - замовниками - по об'єктах розрахунковою кошторисною вартістю від 5 до 15 млн. гривень;
підприємствами, установами та організаціями державної власності - по об'єктах розрахунковою кошторисною вартістю до 5 млн. гривень.
4. Проекти будівництва, що реалізуються за рахунок інших джерел фінансування, затверджуються у порядку, який визначається інвесторами.
5. Затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва здійснюється за наявності позитивного висновку комплексної державної експертизи.
6. Перезатвердження інвестиційних програм і проектів будівництва провадиться у такому ж порядку, що й затвердження.
Проведення комплексної державної експертизи інвестиційних програм і проектів будівництва
7. Обов'язковій комплексній державній експертизі відповідно до Закону України "Про інвестиційну діяльність" підлягають інвестиційні програми і проекти будівництва (за винятком робочої документації) незалежно від джерел фінансування. Робоча документація підлягає комплексній державній експертизі, якщо під час її розроблення вносяться зміни до затверджених проектних рішень, щодо яких законодавством передбачено проведення комплексної державної експертизи. У разі потреби за висновком комплексної державної експертизи проектно-кошторисна документація підлягає перезатвердженню.
8. Складовими частинами комплексної державної експертизи інвестиційних програм і проектів будівництва, що здійснюється на території України, є державна інвестиційна експертиза; державна санітарно-гігієнічна експертиза; державна екологічна експертиза; державна експертиза щодо пожежної безпеки; державна експертиза з охорони праці; державна експертиза з енергозбереження.
По об'єктах, які становлять ядерну та радіаційну небезпеку, крім зазначених видів експертизи проводиться державна експертиза ядерної та радіаційної безпеки.
Державні експертизи, які є складовими частинами комплексної державної експертизи інвестиційних програм і проектів будівництва, проводяться відповідно до нормативно-правових актів, що регламентують порядок виконання цих експертиз.
( Абзац третій пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 158 від 15.02.2002 )
9. Інвестиційні програми і проекти будівництва, реалізація яких здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, республіканського бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів підприємств, установ та організацій державної власності, підлягають обов'язковій комплексній державній експертизі у повному обсязі, в тому числі:
державній інвестиційній експертизі - інвестиційні програми та проекти будівництва;
державній санітарно-гігієнічній експертизі - інвестиційні програми та проекти будівництва;
державній екологічній експертизі - інвестиційні програми та проекти будівництва об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України;
державній експертизі щодо пожежної безпеки - проектно-кошторисна документація;
державній експертизі з охорони праці - проекти будівництва об'єктів виробничого призначення;
державній експертизі з енергозбереження - інвестиційні програми, енерготехнологічна частина проектно-кошторисної документації.
Інвестиційні програми та проекти будівництва, що здійснюються за рахунок інших джерел фінансування, підлягають комплексній державній експертизі в такому ж порядку за винятком підготовки висновку щодо показників розрахункової кошторисної вартості будівництва.

................
Перейти до повного тексту