1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 17 серпня 1998 р. N 1306
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 328 від 15.03.2006 )
Про затвердження Положення про особливості метрологічної діяльності у сфері оборони
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1402 від 04.09.2003 )
Відповідно до статті 35 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Положення про особливості метрологічної діяльності у сфері оборони (додається).
2. Взяти до відома, що Міністерством оборони створено як самостійну організаційну структуру у складі Збройних Сил науковий метрологічний центр. У зв'язку з цим із абзацу п'ятнадцятого пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 19 серпня 1992 р. N 490 "Про реформу системи військової освіти" (ЗП України, 1992 р., N 10, ст. 243) слова "та наукового метрологічного центру" виключити.
3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Державний комітет по стандартизації, метрології та сертифікації.
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд.69
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 серпня 1998 р. N 1306
ПОЛОЖЕННЯ
про особливості метрологічної діяльності у сфері оборони
( У тексті Положення слово "Держкомкордон" в усіх відмінках замінено словами "Адміністрація Держприкордонслужби" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ N 1402 від 04.09.2003 )
Це Положення визначає мету, завдання, порядок організації та особливості метрологічної діяльності у сфері оборони.
Загальні питання
1. У цьому Положенні наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:
засіб вимірювальної техніки військового призначення - засіб вимірювальної техніки, що застосовується у Збройних Силах, Національній гвардії, Державній прикордонній службі, Військах цивільної оборони та інших військових формуваннях, утворених відповідно до законів України (далі - Збройні Сили, інші військові формування);
( Абзац другий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1402 від 04.09.2003 )
робочий еталон військового призначення - робочий еталон, що застосовується у Збройних Силах, інших військових формуваннях та призначається для повірки чи калібрування засобів вимірювальної техніки військового призначення;
вихідний еталон військового призначення (далі - військовий еталон) - вихідний еталон Збройних Сил, призначений для повірки робочих еталонів військового призначення, повірки чи калібрування засобів вимірювальної техніки військового призначення, що застосовуються у Збройних Силах, інших військових формуваннях;
військова вимірювальна лабораторія - частина чи підрозділ Збройних Сил, інших військових формувань, що здійснює вимірювання фізичних величин, визначення хімічного складу, фізико-хімічних, фізико-механічних та інших властивостей і показників речовин, матеріалів і продукції;
військова метрологічна лабораторія - частина чи підрозділ Збройних Сил, інших військових формувань, що проводить роботи із забезпечення єдності вимірювань у сфері оборони в мирний і воєнний час і має на оснащенні робочі чи вихідні еталони військового призначення.
2. Дія цього Положення поширюється на Держстандарт, Міноборони, НКАУ, Адміністрація Держприкордонслужби, МНС, підпорядковані їм військові формування і підприємства, установи та організації, що належать до сфери їх управління, а також на Національну гвардію та СБУ.
3. Основним напрямом метрологічної діяльності у сфері оборони є здійснення комплексу заходів щодо визначення і застосування наукових, нормативних, технічних та організаційних основ, необхідних для досягнення єдності вимірювань, та виконання інших завдань, зазначених у пункті 9 цього Положення (далі - метрологічне забезпечення Збройних Сил, інших військових формувань).
4. Науковою основою метрологічного забезпечення Збройних Сил, інших військових формувань є метрологія та її військовий напрям, який враховує специфіку цього забезпечення як в умовах воєнного, так і мирного часу.
5. Нормативною основою метрологічного забезпечення Збройних Сил, інших військових формувань є затверджені Держстандартом та іншими центральними органами виконавчої влади нормативні документи, які визначають зміст і порядок організації робіт із забезпечення єдності вимірювань у сфері оборони та виконання інших завдань, зазначених у пункті 9 цього Положення.
6. Технічною основою метрологічного забезпечення Збройних Сил, інших військових формувань е військові еталони, робочі еталони і засоби вимірювальної техніки військового призначення.
7. Організаційну основу метрологічного забезпечення Збройних Сил, інших військових формувань складають штатні метрологічні служби Міноборони, НКАУ, Адміністрації Держприкордонслужби, МНС та Національної гвардії і СБУ.
8. Метрологічне забезпечення Збройних Сил, інших військових формувань здійснюється з метою підтримання їх високої бойової і мобілізаційної готовності та відновлення боєздатності в ході бойових дій.
9. Основними завданнями метрологічного забезпечення Збройних Сил, інших військових формувань є:
досягнення високої ефективності застосування озброєння і військової техніки, підтримання їх бойових та експлуатаційних властивостей;
забезпечення єдності вимірювань у Збройних Силах, інших військових формуваннях;
здійснення метрологічного контролю і нагляду у Збройних Силах, інших військових формуваннях;
проведення метрологічної експертизи документації на всіх етапах життєвого циклу озброєння та військової техніки;
проведення науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт в галузі метрологічного забезпечення Збройних Сил, інших військових формувань;
забезпечення достовірності вимірювань під час лікування та діагностики особового складу, визначення рівнів радіоактивного забруднення і опромінення, організації контролю за витратами матеріальних засобів, дотриманням вимог техніки безпеки і встановлених норм забезпечення особового складу;
підготовка та підвищення кваліфікації фахівців у галузі метрологічного забезпечення Збройних Сил, інших військових формувань.
Особливості управління метрологічною діяльністю у сфері оборони
10. Управління метрологічною діяльністю у сфері оборони у взаємодії з Держстандартом здійснюють метрологічні служби Міноборони, НКАУ, Адміністрації Держприкордонслужби, МНС та Національної гвардії і СБУ. Положення про метрологічні служби зазначених міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також військових формувань погоджуються з Держстандартом та затверджуються їх керівниками.
11. Держстандарт:
забезпечує відтворення одиниць фізичних величин і передачу Їх розмірів до військових еталонів;
здійснює заходи з метрологічної діяльності у сфері оборони, забезпечує створення об'єктів і потужностей мобілізаційного призначення, запасів матеріально-технічних ресурсів, необхідних для сталого метрологічного забезпечення Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період.

................
Перейти до повного тексту