1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 7 грудня 2023 р. № 1292
Київ
Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. № 1147
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. № 1147 "Про прикордонний режим" (Офіційний вісник України, 1998 р., № 30, ст. 1127; 1999 р., № 17, ст. 726; 2021 р., № 69, ст. 4382) зміни, що додаються.
2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади протягом шести місяців привеcти власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.
3. Рекомендувати виконавчим органам сільських, селищних та міських рад, території територіальних громад яких розміщуються в межах прикордонної смуги, вжити заходів, передбачених змінами, затвердженими цією постановою.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 29


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 грудня 2023 р. № 1292
ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. № 1147
( Див. текст )
1. Доповнити постанову пунктом 2-1 такого змісту:
"2-1. Установити спеціальний прикордонний режим та заборонити вільний в’їзд, перебування, проживання, пересування осіб і провадження робіт, не пов’язаних з обороною чи охороною державного кордону, в межах земельних ділянок шириною 30-50 метрів уздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки, озера або іншої водойми, а вздовж лінії державного кордону України з Російською Федерацією і Республікою Білорусь - шириною до 2 кілометрів, які надано в постійне користування військовим частинам Державної прикордонної служби для будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій.
Контроль за дотриманням спеціального прикордонного режиму покласти на Державну прикордонну службу.".
2. У Положенні про прикордонний режим, затвердженому зазначеною постановою:
1) пункти 7 і 8 викласти в такій редакції:
"7. Громадяни України, іноземці та особи без громадянства в’їжджають, перебувають, проживають, проваджують роботи і пропускаються у прикордонну смугу з дозволу відповідного органу Державної прикордонної служби, який безпосередньо виконує завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону у визначеній зоні відповідальності, за наявності документів, що посвідчують їх особу.
8. Громадяни України, іноземці та особи без громадянства в’їжджають у контрольований прикордонний район, перебувають, проживають або пересуваються в його межах на підставі документів, що посвідчують їх особу.";
2) в абзаці першому пункту 17 слова "проводяться після інформування органу охорони державного кордону" замінити словами і цифрами "проводяться з дозволу, наданого згідно з пунктом 40 цього Положення, та після інформування органу Державної прикордонної служби";
3) доповнити Положення розділом такого змісту:
"Порядок видачі дозволів на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу
40. З метою отримання дозволу на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу особа має право звернутися до відповідного органу Державної прикордонної служби із зазначенням у зверненні інформації, визначеної в частині другій статті 24 Закону України "Про державний кордон України".
Дозвіл на в’їзд, перебування, проживання і пропуск у прикордонну смугу фізичним особам віком до 18 років надається за зверненням одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або іншого законного представника.
Дозвіл на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу діє лише на території зони відповідальності органу Державної прикордонної служби, яким його надано.
41. Звернення про надання/визнання недійсним дозволу подається в паперовій формі з використанням засобів поштового зв’язку або передається особою до відповідного органу Державної прикордонної служби особисто чи через уповноважену згідно із законодавством особу. Письмове звернення в електронній формі надсилається з використанням Інтернету на електронну адресу відповідного органу Державної прикордонної служби. Заявник або уповноважена відповідно до законодавства особа підписує письмове звернення про надання/визнання недійсним дозволу власноручно або накладає електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті.
Звернення оформлюється з урахуванням вимог Закону України "Про звернення громадян".
До звернення про надання/визнання недійсним дозволу додаються:
для громадян України - копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, а також повноваження на подання звернення - у разі подання звернення законним представником або уповноваженою особою;
для іноземців та осіб без громадянства - копії документів, що посвідчують особу іноземця або особу без громадянства та підтверджують законність перебування на території України, а також повноваження на подання звернення - у разі подання звернення законним представником або уповноваженою особою;

................
Перейти до повного тексту