1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 8 листопада 2024 р. № 1284
Київ
Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 р. № 257
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 р. № 257 "Про утворення Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими" (Офіційний вісник України, 2022 р., № 25, ст. 1339, № 47, ст. 2592; 2024 р., № 24, ст. 1548) зміни, що додаються.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 29


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 листопада 2024 р. № 1284
ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 р. № 257
( Див. текст )
1. Склад Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими доповнити такими позиціями:
"Представник Служби зовнішньої розвідки (за згодою)
Представник Мінсоцполітики".
2. У Положенні про Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, затвердженому зазначеною постановою:
1) пункт 4 доповнити підпунктами 6-8 такого змісту:
"6) інформує щотижня громадськість та представників або членів сімей оборонців України, які перебувають у полоні держави-агресора, цивільних осіб, позбавлених особистої свободи внаслідок збройної агресії, осіб, зниклих безвісти у зв’язку із збройним конфліктом, воєнними діями, тимчасовою окупацією частини території України, про результати діяльності групи ведення переговорного процесу шляхом розміщення узагальненої інформації (крім інформації з обмеженим доступом) на вебсайті Координаційного штабу, а також в інший спосіб, визначений Головою Координаційного штабу;
7) обирає представників до складу Громадської ради при Координаційному штабі (далі - Громадська рада);
8) розробляє Положення про Громадську раду при Координаційному штабі та порядок проведення конкурсного відбору до Громадської ради.";
2) у пункті 7:
абзац перший після слів "Головного управління розвідки Міноборони" доповнити словами ", який здійснює виконавчу функцію Координаційного штабу";
абзац четвертий викласти в такій редакції:
"у межах компетенції дає обов’язкові для виконання доручення членам Координаційного штабу;";
абзац сьомий виключити;
доповнити пункт абзацами такого змісту:
"забезпечує виконання рішень Ради Координаційного штабу;
забезпечує безперервну роботу групи ведення переговорного процесу, представництв (регіональних робочих груп), робочих груп Координаційного штабу.";
3) абзац шостий пункту 8 виключити;
4) доповнити Положення пунктами 9-1-9-12 такого змісту:
"9-1. З метою формування узгоджених позицій із стратегічних питань організації роботи з оборонцями України, які перебувають у полоні держави-агресора, цивільними особами, позбавленими особистої свободи внаслідок збройної агресії, особами, зниклими безвісти у зв’язку із збройним конфліктом, воєнними діями, тимчасовою окупацією частини території України, та військовополоненими ворогами в його структурі утворюється Рада Координаційного штабу як вищий керівний орган (далі - Рада), яка функціонує у складі згідно з додатком.
9-2. До основних завдань Ради належить:
1) обговорення стратегічних питань організації роботи з оборонцями України, які перебувають у полоні держави-агресора, цивільними особами, позбавленими особистої свободи внаслідок збройної агресії, особами, зниклими безвісти у зв’язку із збройним конфліктом, воєнними діями, тимчасовою окупацією частини території України, та військовополоненими ворогами та прийняття за результатами відповідних концептуальних рішень;
2) визначення пріоритетів діяльності Координаційного штабу, затвердження концепції його діяльності та організаційних документів з питань діяльності Координаційного штабу;
3) забезпечення контролю за своєчасністю та повнотою виконання Координаційним штабом прийнятих Радою рішень;
4) затвердження Положення про Громадську раду при Координаційному штабі та порядок проведення конкурсного відбору до Громадської ради.
За пропозицією членів Ради на її розгляд може бути винесене будь-яке інше питання, що належить до компетенції Координаційного штабу.
9-3. Усі члени Ради мають рівний статус.
З метою забезпечення виконання покладених на Раду завдань її члени мають право отримувати будь-яку інформацію та документи, зокрема з обмеженим доступом, наявні в Координаційному штабі.
9-4. Головування в Раді здійснюється кожним членом Ради по черзі протягом одного календарного місяця. Черговість головування визначається згідно з додатком.
9-5. Формою роботи Ради є засідання, які проводяться не рідше одного разу на місяць. За пропозицією одного із членів Ради може бути призначено позачергове засідання Ради, яке скликається головуючим в Раді не пізніше ніж за три календарних дні після надходження такої пропозиції.
На засіданні Ради розглядаються питання, включені до порядку денного, формування якого забезпечується головуючим в Раді на підставі пропозицій усіх членів Ради. Кожен член Ради має право ініціювати включення до порядку денного та розгляд на засіданні Ради будь-якого питання, що стосується компетенції Координаційного штабу. За рішенням всіх членів Ради під час засідання Ради можуть розглядатися питання, що не включені до порядку денного.
9-6. Засідання Ради проводить головуючий.
Підготовку матеріалів для розгляду на засіданнях Ради та комунікаційну підтримку з її членами забезпечує секретар, який визначається головуючим в Раді із числа представників очолюваного ним органу.
Місце проведення засідання Ради визначається головуючим в Раді, якщо за рішенням всіх членів Ради не визначено інше місце.

................
Перейти до повного тексту