- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 21 жовтня 1996 р. N 1276 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 1134 від 09.10.97 )
Про розподіл функціональних повноважень керівництва Кабінету Міністрів України
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 264 від 25.03.97
Розпорядженням КМ
N 196-р від 14.04.97 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Розподілити функціональні повноваження керівництва Кабінету Міністрів України згідно з додатками N 1 і 2.
2. Установити, що Перший віце-прем'єр-міністр України, віце-прем'єр-міністри України та Міністр Кабінету Міністрів України несуть відповідальність за діяльність міністерств, інших центральних органів виконавчої влади згідно з розподілом функціональних повноважень, передбачених додатком N 2.
Доручення Першого віце-прем'єр-міністра України, віце-прем'єр-міністрів України та Міністра Кабінету Міністрів України з питань, що належать до їх компетенції, є обов'язковими для виконання відповідними міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади.
3. Покласти на Першого віце-прем'єр-міністра України, віце-прем'єр-міністрів України та Міністра Кабінету Міністрів України відповідальність за координацію діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, а також взаємовідносин між Кабінетом Міністрів України та урядовими структурами країн СНД і Балтії згідно з розподілом повноважень, передбачених додатками N 3 і 4.
4. Установити, що за відсутності Першого віце-прем'єр-міністра України чи одного з віце-прем'єр-міністрів України заміщення їх повноважень здійснюється згідно з розподілом повноважень, передбачених додатком N 5.
У разі відсутності Прем'єр-міністра України його обов'язки виконує Перший віце-прем'єр-міністр України.
5. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 1995 р.
N 993 "Про розподіл функціональних повноважень керівництва Кабінету Міністрів України", від 16 січня 1996 р.
N 82 "Про внесення змін і доповнень до постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 1995 р. N 993", від 12 лютого 1996 р.
N 191 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 1995 р. N 993", від 11 квітня 1996 р.
N 422 "Про внесення змін до спеціальних функціональних повноважень керівництва Кабінету Міністрів України".
Прем'єр-міністр України | П.ЛАЗАРЕНКО |
Додаток N 1
до постанови Кабінету Міністрів України
від 21 жовтня 1996 р. N 1276
ЗАГАЛЬНІ ФУНКЦІОНАЛЬНІ ПОВНОВАЖЕННЯ
Першого віце-прем'єр-міністра України, віце-прем'єр-міністрів України та Міністра Кабінету Міністрів України
Перший віце-прем'єр-міністр України, кожен із віце-прем'єр-міністрів України та Міністр Кабінету Міністрів України:
1.
( Пункт 1 додатка N 1 втратив чинність в частині, що стосується Президії Кабінету Міністрів України на підставі Постанови КМ
N 264 від 25.03.97 )
Забезпечує виконання положень
Конституції України, законів України, постанов Верховної Ради України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, реалізацію компетенції Кабінету Міністрів України у відповідних напрямах діяльності, спрямовує, координує та контролює діяльність відповідних міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також компаній, корпорацій, концернів державної форми власності щодо:
підготовки та реалізації Програми діяльності Кабінету Міністрів України;
формування та виконання Державного бюджету України;
розроблення проектів концепцій державної політики та програм розвитку національної економіки, її окремих галузей і сфер;
розроблення та виконання національних, галузевих, міжгалузевих, міжнародних програм і угод стосовно економічного та соціального розвитку України;
контролю, аналізу і оцінки стану економічного та соціального розвитку України у відповідних сферах;
виконання доручень Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Прем'єр-міністра України та власних доручень, протокольних рішень Кабінету Міністрів України;
підготовки засідань Кабінету Міністрів України та його Президії;
розроблення проектів актів законодавства;
вирішення інших питань діяльності окремих міністерств, інших центральних органів виконавчої влади відповідно до розподілу повноважень.
2. Вносить до Кабінету Міністрів України пропозиції з питань:
що належать до компетенції Кабінету Міністрів України;
ініційованих Президентом України, Верховною Радою України, міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади для розгляду Кабінетом Міністрів України;
взаємодії Кабінету Міністрів України з Верховною Радою України, Адміністрацією Президента України, урядовими структурами країн СНД і БалтіЇ, координації діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
3. Забезпечує взаємодію Кабінету Міністрів України з Верховною Радою України, Адміністрацією Президента України в процесі підготовки та прийняття відповідних законодавчих, інших нормативних актів, розгляду питань розроблення та реалізації Програми діяльності Кабінету Міністрів України, а також поточної діяльності Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади.
4.
( Пункт 4 додатка N 1 втратив чинність в частині, що стосується Президії Кабінету Міністрів України на підставі Постанови КМ
N 264 від 25.03.97 )
Відповідає за підготовку питань для розгляду на засіданнях Кабінету Міністрів України та його Президії, вживає вичерпних заходів для остаточного врегулювання розбіжностей між розробниками проектів документів та прийняття взаємоприйнятних рішень. Вносить пропозиції щодо порядку денного та черговості засідань Кабінету Міністрів України та його Президії.
5. Розглядає та візує доопрацьовані в апараті Кабінету Міністрів України проекти законів України, указів і розпоряджень Президента України, постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України.
6. Дає доручення міністерствам та іншим центральним і місцевим органам виконавчої влади.
7.
( Пункт 7 додатка N 1 втратив чинність в частині, що стосується Президії Кабінету Міністрів України на підставі Постанови КМ
N 264 від 25.03.97 )
Бере участь у розгляді питань на засіданнях Кабінету Міністрів України та його Президії, в роботі Верховної Ради України та її комітетів з питань, що належать до сфери його відання, в роботі відповідних органів, що утворюються Президентом України, Кабінетом Міністрів України, колегій міністерств та інших органів виконавчої влади, а також у роботі Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій відповідно до розподілу повноважень.
8. Повертає адресатам звернення, документи та інші матеріали, внесені з порушенням установленого порядку.
9. Сприяє відповідним урядовим структурам країн СНД і Балтії, Автономної Республіки Крим, відповідним структурам обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у їх взаємодії з Кабінетом Міністрів України та його апаратом.
10. Сприяє роботі відповідних громадських організацій.
11. Вносить Прем'єр-міністру України пропозиції щодо призначень та звільнення керівників відповідних міністерств, інших органів виконавчої влади та їх заступників, а також пропозиції щодо притягнення їх до дисціплінарної відповідальності відповідно до розподілу обов'язків.
12. Здійснює за дорученнями Президента України або Прем'єр-міністра України керівництво відповідними колегіальними органами (комісіями, радами тощо).
1З. Погоджує вирішення кадрових питань стосовно керівників управлінь, відділів апарату Кабінету Міністрів України та їх заступників, керівників патронатних служб відповідно до розподілу повноважень.
14. Затверджує структуру центрального апарату міністерств, інших центральних органів виконавчої влади відповідно до розподілу повноважень.
15. За повноваженням, наданим Кабінетом Міністрів України, веде переговори і підписує від імені Кабінету Міністрів України міжурядові угоди.
16. Має інші повноваження, передбачені законодавством.
Міністр Кабінету Міністрів України | В.ПУСТОВОЙТЕНКО |
Додаток N 2
до постанови Кабінету Міністрів України
від 21 жовтня 1996 р. N 1276
СПЕЦІАЛЬНІ ФУНКЦІОНАЛЬНІ ПОВНОВАЖЕННЯ
керівництва Кабінету Міністрів України
1. Прем'єр-міністр України як глава Кабінету Міністрів України відповідно до
Конституції України керує роботою Кабінету Міністрів України, очолює роботу з розроблення та реалізації внутрішньої і зовнішньої політики держави, спрямовує та координує діяльність Першого віце-прем'єр-міністра України, віце-прем'єр-міністрів України, Міністра Кабінету Міністрів України, міністрів, керівників інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, взаємодіє з урядами інших держав.
Прем'єр-міністру України підпорядковується апарат Кабінету Міністрів України, а також безпосередньо такі структурні підрозділи:
Юридичне управління;
Відділ кадрів;
Відділ з питань грошово-кредитної політики і фінансів;
Відділ з питань місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування;
Відділ взаємодії з комітетами Верховної Ради України.
Прем'єр-міністр України в межах своїх повноважень координує та контролює діяльність міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, а також безпосередньо спрямовує діяльність:
Міністерства фінансів;
Державного комітету по матеріальних резервах;
Державного митного комітету;
Державного комітету у справах охорони державного кордону;
Фонду державного майна;
Державної податкової адміністрації;
Головного контрольно-ревізійного управління;
Головного управління Державного казначейства;
Експертно-технічного комітету при Кабінеті Міністрів України;
Національної ради соціального партнерства;
Спеціального представництва Кабінету Міністрів України у справах Європейського Союзу.
Прем'єр-міністр України в межах своїх повноважень розглядає та вирішує питання діяльності Міністерства внутрішніх справ, Міністерства закордонних справ, Міністерства оборони, Служби безпеки та Головного управління командуючого Національною гвардією.
2. Перший віце-прем'єр-міністр України:
заміщує Прем'єр-міністра України у разі його відсутності, діючи в межах, що визначаються його окремими дорученнями, координує діяльність віце-прем'єр-міністрів України, міністрів, керівників інших центральних органів виконавчої влади, дає їм доручення;
за дорученням Прем'єр-міністра України представляє Кабінет Міністрів України у відносинах з іншими органами та організаціями в Україні та за її межами;
організовує роботу з розроблення та реалізації державної політики у сферах розвитку вугільної промисловості і транспортного комплексу, телерадіокомунікацій та інших засобів зв'язку, використання природних (крім земельних) ресурсів, ядерної та екологічної безпеки, міждержавних відносин з Російською Федерацією та Туркменистаном (у тому числі щодо взаєморозрахунків за енергоносії), виробничого кооперування України з країнами СНД і Балтії;
здійснює керівництво Постійною урядовою комісією з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, Координаційною радою з питань розбудови державного кордону, Національною координаційною радою боротьби з наркоманією, Міжвідомчою комісією з проведення паспортизації громадян, Міжвідомчою комісією з питань регулювання кризових ситуацій у разі вчинення актів незаконного втручання в діяльність цивільної авіації, Національною радою з питань безпечної життєдіяльності населення, Державною комісією з питань зв'язку і радіочастот, Комісією з питань повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами, Державною комісією з питань безпеки руху;
сприяє діяльності центральних органів виконавчої влади;
забезпечує взаємодію органів виконавчої влади з оборонними, правозахисними та природоохоронними громадськими організаціями.
За дорученнями Першого віце-прем'єр-міністра України безпосередньо працюють і забезпечують його діяльність, в межах покладених на них функцій, структурні підрозділи апарату Кабінету Міністрів України:
Управління з питань паливно-енергетичного комплексу (функції щодо розвитку вугільної промисловості);
Відділ з питань транспорту і зв'язку;
Відділ з питань техногенної та екологічної безпеки, цивільного захисту населення;
Відділ з питань оборони;
Відділ з питань мобілізаційної роботи;
Відділ з питань міждержавних відносин з Російською Федерацією;
Відділ з питань правоохоронних органів та боротьби зі злочинністю.
Перший віце-прем'єр-міністр України в межах своїх функціональних повноважень спрямовує, координує та контролює діяльність:
Міністерства вугільної промисловості;
Міністерства зв'язку;
Міністерства з питань надзвичайних ситуацій;
Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки;
Міністерства транспорту;
Міністерства юстиції;
Державного комітету по гідрометеорології;
Державного комітету з питань державних секретів та технічного захисту інформації;
Державного комітету по нагляду за охороною праці;
Державного комітету у справах захисту прав споживачів;
Комітету по використанню повітряного простору;
Державного науково-виробничого центру страхового фонду документації;
Національного виставочного центру при Кабінеті Міністрів України;
Головного управління з питань радіочастот при Кабінеті Міністрів України;
Державної акціонерної компанії "Укрресурси";
Української державної корпорації по будівництву, ремонту та утриманню автомобільних доріг;
Української державної корпорації по транспортному будівництву;
державних і створених за державною участю акціонерних компаній, корпорацій, концернів, товариств, інших видів об'єднань у сферах авіаційного, автомобільного, залізничного, морського та річкового транспортного обслуговування, зв'язку, використання повітряного простору України.
Перший віце-прем'єр-міністр України координує діяльність:
Державного митного комітету;
Державного комітету у справах охорони державного кордону.
Перший віце-прем'єр-міністр України забезпечує зв'язок Кабінету Міністрів України з Генеральною прокуратурою, Верховним Судом і Вищим арбітражним судом, вирішує питання матеріально-технічного забезпечення їхньої діяльності.
За дорученнями Прем'єр-міністра України розглядає та вирішує питання діяльності Міністерства внутрішніх справ, Міністерства оборони, Служби безпеки та Головного управління командуючого Національною гвардією.
3. Віце-прем'єр-міністр України з питань агропромислового комплексу:
організовує роботу з розроблення та реалізації державної політики у сферах розвитку економіки агропромислового комплексу в цілому та його окремих галузей, використання земельних ресурсів, захисту та відтворення земель, розвитку внутрішніх товарних ринків сільськогосподарської продукції, харчової та рибної промисловості, вносить для розгляду Кабінетом Міністрів України пропозиції про стратегію і тактику розвитку сільськогосподарського виробництва, харчової та рибної промисловості, лісового та водного господарства, зовнішньоекономічної діяльності щодо ринків товарів і послуг агропромислового походження;
................Перейти до повного тексту