1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 16 грудня 2020 р. № 1259
Київ
Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 975 та від 29 серпня 2018 р. № 673
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 975 "Про надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти" (Офіційний вісник України, 2017 р., № 1, ст. 2; 2019 р., № 62, ст. 2154) та від 29 серпня 2018 р. № 673 "Про затвердження Порядку пільгового кредитування для здобуття професійно-технічної та вищої освіти" (Офіційний вісник України, 2018 р., № 70, ст. 2361; 2019 р., № 62, ст. 2154) зміни, що додаються.
Прем’єр-міністр України Д. ШМИГАЛЬ
Інд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 грудня 2020 р. № 1259
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 975 та від 29 серпня 2018 р. № 673
1. Підпункт 2 пункту 3 Порядку та умов надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 975, після слів "вищої освіти" доповнити словами і цифрами "відповідно до Порядку пільгового кредитування для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2018 р. № 673 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 70, ст. 2361; 2019 р., № 62, ст. 2154)".
2. У постанові Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2018 р. № 673:
1) у постанові:
у назві та пункті 1 постанови слова "професійно-технічної" замінити словами "професійної (професійно-технічної), фахової передвищої";
вступну частину викласти в такій редакції:
"Відповідно до частини шостої статті 11 Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні", статті 44-1 Закону України "Про професійну (професійно-технічну) освіту", частини п’ятнадцятої статті 44, пункту 26 частини першої статті 62 Закону України "Про вищу освіту", частини одинадцятої статті 43, пункту 29 частини першої статті 54, частини четвертої статті 57 та частини другої статті 71 Закону України "Про фахову передвищу освіту" Кабінет Міністрів України постановляє:";
2) Порядок пільгового кредитування для здобуття професійно-технічної та вищої освіти, затверджений зазначеною постановою, викласти в такій редакції:
"ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 серпня 2018 р. № 673
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 16 грудня 2020 р. № 1259)
ПОРЯДОК
пільгового кредитування для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти
1. Цей Порядок визначає процедуру пільгового кредитування для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти особами, які зараховані на навчання за рахунок коштів фізичних (юридичних) осіб до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та отримали пільговий кредит для здобуття освіти на підставі відповідної угоди (далі — одержувач кредиту), а саме до:
1) закладів професійної (професійно-технічної) освіти державної та комунальної форми власності — відповідно до частини шістнадцятої статті 19 Закону України "Про охорону дитинства", частини дев’ятої статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", статті 44-1 Закону України "Про професійну (професійно-технічну) освіту" шляхом надання пільгових довгострокових кредитів для здобуття професійної (професійно-технічної) освіти;
2) закладів фахової передвищої освіти, що мають акредитовані в установленому порядку відповідні освітні програми за освітніми рівнями молодшого бакалавра, бакалавра, освітньо-професійні (освітні) програми за освітньо-професійним ступенем фахового молодшого бакалавра або сертифікати про акредитацію відповідних освітньо-професійних (освітніх) програм за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста (до закінчення строку дії):
державної та комунальної форми власності  відповідно до частини шістнадцятої статті 19 Закону України "Про охорону дитинства", частини дев’ятої статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", частини одинадцятої статті 43 Закону України "Про фахову передвищу освіту", частини п’ятнадцятої статті 44 Закону України "Про вищу освіту" шляхом надання пільгових довгострокових кредитів для здобуття фахової передвищої та вищої освіти;
незалежно від форми власності:
- відповідно до частини шостої статті 11 Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні", частини четвертої статті 57 Закону України "Про фахову передвищу освіту" шляхом надання пільгових довгострокових кредитів для здобуття фахової передвищої та вищої освіти;
- відповідно до пункту 29 частини першої статті 54 Закону України "Про фахову передвищу освіту" шляхом надання цільових пільгових державних кредитів для здобуття фахової передвищої освіти;
3) закладів вищої освіти, що мають акредитовані в установленому порядку відповідні освітні програми за освітніми рівнями молодшого бакалавра, бакалавра, магістра:
державної та комунальної форми власності — відповідно до частини шістнадцятої статті 19 Закону України "Про охорону дитинства", частини дев’ятої статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", частини п’ятнадцятої статті 44 Закону України "Про вищу освіту" шляхом надання пільгових довгострокових кредитів для здобуття вищої освіти;
незалежно від форми власності:
- відповідно до частини шостої статті 11 Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні" шляхом надання пільгових довгострокових кредитів для здобуття вищої освіти;
- відповідно до пункту 26 частини першої статті 62 Закону України "Про вищу освіту" шляхом надання цільових пільгових державних кредитів для здобуття вищої освіти.
Пільговий довгостроковий кредит для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти надається здобувачам освіти з числа осіб, визначених у пункті 1 Порядку та умов надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 975 (Офіційний вісник України, 2017 р., № 1, ст. 2; 2019 р., № 62, ст. 2154).
2. Положення цього Порядку, що стосуються закладів вищої освіти, поширюються на наукові установи, що мають акредитовані в установленому порядку відповідні освітні програми за рівнем вищої освіти магістра.
3. Кошти для пільгового кредитування передбачаються:
у державному бюджеті — МОН для оплати послуг з підготовки кадрів у закладах вищої освіти державної та приватної форми власності;
у місцевих бюджетах — обласним, Київській міській держадміністраціям для оплати послуг з підготовки кадрів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти державної та комунальної форми власності, закладах фахової передвищої освіти державної форми власності, що мають статус окремої юридичної особи і фінансуються з обласних бюджетів або бюджету м. Києва, а також у закладах фахової передвищої та вищої освіти комунальної форми власності.
4. Заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти державної та комунальної форми власності, заклади вищої освіти приватної форми власності щороку до 1 квітня визначають обсяг коштів, необхідний для навчання одного одержувача кредиту протягом наступного року навчання, виходячи з установленої відповідно до законодавства вартості навчання одного здобувача освіти у такому закладі освіти в наступному навчальному році, з урахуванням року навчання, освітньо-професійної (освітньої) програми (спеціальності) та форми здобуття освіти.
Обсяг коштів, зазначений в абзаці першому цього пункту, затверджується щороку до 1 травня для:
закладів вищої освіти державної форми власності — центральним органом виконавчої влади, до сфери управління якого належать такі заклади;
закладів вищої освіти приватної форми власності — МОН;
закладів професійної (професійно-технічної) освіти державної та комунальної форми власності, закладів фахової передвищої освіти державної форми власності, що мають статус окремої юридичної особи і фінансуються з обласних бюджетів або бюджету м. Києва, а також закладів фахової передвищої та вищої освіти комунальної форми власності — обласними, Київською міською держадміністраціями.
5. Інформація стосовно обсягу коштів, які заклад вищої освіти державної форми власності планує надати як пільгове кредитування у поточному бюджетному періоді, та планованої кількості одержувачів кредиту в розрізі освітньо-професійних (освітніх) програм (спеціальностей), рівнів освіти та років навчання подається щороку до 1 травня таким закладом центральному органу виконавчої влади, до сфери управління якого він належить.
Зазначена інформація узагальнюється центральними органами виконавчої влади, до сфери управління яких належать відповідні заклади освіти, і подається до 15 травня поточного року МОН за встановленою ним формою.
Заклади вищої освіти приватної форми власності подають інформацію, зазначену в абзаці першому цього пункту, до 15 травня поточного року МОН за встановленою ним формою.
Заклади професійної (професійно-технічної) освіти державної та комунальної форми власності, заклади фахової передвищої освіти державної форми власності, що мають статус окремої юридичної особи і фінансуються з обласних бюджетів або бюджету м. Києва, а також заклади фахової передвищої та вищої освіти комунальної форми власності подають інформацію, зазначену в абзаці першому цього пункту, до 15 травня поточного року відповідно обласним, Київській міській держадміністраціям за встановленою МОН формою.
У разі необхідності виконання закладом освіти бюджетних зобов’язань минулих років, узятих на облік органами Казначейства, та їх відповідності паспорту відповідної бюджетної програми обсяг коштів, які заклад освіти планує надати як пільгове кредитування у поточному бюджетному періоді, повинен включати суму, необхідну для погашення зареєстрованої заборгованості.
6. Відповідно до бюджетних призначень для пільгового кредитування, передбачених державним та місцевими бюджетами на поточний рік:
1) МОН до 1 червня поточного року розподіляє бюджетне призначення, встановлене йому в державному бюджеті, виходячи із затвердженого в установленому порядку обсягу державного замовлення, потреби на підготовку фахівців із спеціальностей (спеціалізацій), для яких встановлюються академічні стипендії у підвищеному розмірі, відповідно до переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1047 "Про розміри стипендій у державних та комунальних навчальних закладах, наукових установах" (Офіційний вісник України, 2017 р., № 4, ст. 149, № 100, ст. 3058), та кількості одержувачів кредиту між:
центральними органами виконавчої влади, до сфери управління яких належать заклади вищої освіти державної форми власності;
закладами вищої освіти державної форми власності, що належать до сфери управління МОН;
закладами вищої освіти приватної форми власності;
2) обласні, Київська міська держадміністрації розподіляють встановлені у відповідних місцевих бюджетах бюджетні призначення для пільгового кредитування між закладами професійної (професійно-технічної) освіти державної та комунальної форми власності, закладами фахової передвищої освіти державної форми власності, що мають статус окремої юридичної особи і фінансуються з обласних бюджетів або бюджету м. Києва, а також закладами фахової передвищої та вищої освіти комунальної форми власності.
Розподіл бюджетних призначень для пільгового кредитування здійснюється з урахуванням необхідності погашення заборгованості, зазначеної в абзаці п’ятому пункту 5 цього Порядку.
7. МОН, інші центральні органи виконавчої влади, що одержали в установленому законодавством порядку бюджетні призначення для пільгового кредитування як головні розпорядники бюджетних коштів, розподіляють бюджетні асигнування для пільгового кредитування між закладами вищої освіти, що мають статус розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня, та в установленому законодавством порядку доводять їх до відповідних закладів освіти.
Обласні, Київська міська держадміністрації розподіляють бюджетні асигнування для пільгового кредитування між закладами професійної (професійно-технічної) освіти державної та комунальної форми власності, закладами фахової передвищої освіти державної форми власності, що мають статус окремої юридичної особи і фінансуються з обласних бюджетів або бюджету м. Києва, а також закладами фахової передвищої та вищої освіти комунальної форми власності, та в установленому законодавством порядку доводять їх до відповідних закладів освіти.
Заклади вищої освіти приватної форми власності одержують бюджетні асигнування для пільгового кредитування від МОН як одержувачі бюджетних коштів.
8. Центральні органи виконавчої влади, що отримали бюджетні призначення для пільгового кредитування як головні розпорядники бюджетних коштів, до 1 жовтня поточного року можуть перерозподіляти бюджетні асигнування для пільгового кредитування між закладами вищої освіти, що мають статус розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня (МОН  між розпорядниками коштів нижчого рівня та одержувачами бюджетних коштів), у разі, коли виділені на цю мету в поточному бюджетному періоді кошти використано відповідними закладами освіти не в повному обсязі.
Заклади освіти, що одержали згідно із цим Порядком бюджетні асигнування для пільгового кредитування, забезпечують їх цільове та ефективне використання.
9. Приймальна комісія закладу освіти на підставі письмової заяви вступника, за результатами складення вступних випробувань та з урахуванням положень пункту 1 цього Порядку приймає рішення щодо його зарахування до закладу освіти з оплатою навчання за рахунок пільгового кредитування. Обсяг пільгового кредитування, не використаний здобувачами освіти першого року навчання, може бути наданий здобувачам освіти інших років навчання такого закладу освіти з урахуванням положень пункту 10 цього Порядку.
Пільговий кредит здобувачам освіти певного року (років) навчання за однією і тією самою освітньо-професійною (освітньою) програмою (спеціальністю) надається тільки один раз.
Реєстр одержувачів пільгового кредиту затверджується керівником закладу освіти на навчальний рік.
Заклади освіти протягом 15 робочих днів після затвердження реєстру одержувачів пільгового кредиту подають до органу, що довів закладу освіти бюджетні асигнування для пільгового кредитування, інформацію щодо одержувачів кредиту за встановленою ним формою.
10. У разі наявності однакових підстав (результатів вступних випробувань для вступників або результатів навчання для здобувачів освіти) переваги під час прийняття рішення щодо пільгового кредитування мають такі категорії осіб:
1) діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа, а також особи, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, до досягнення ними 23 років або до закінчення навчання в закладі освіти за певним освітньо-кваліфікаційним рівнем, освітньо-професійним ступенем, ступенем вищої освіти;

................
Перейти до повного тексту