1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 21 грудня 2005 р. № 1251
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 1167 від 10.11.2021 )
Про затвердження Порядку організації виїзду дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 212 від 14.02.2007 № 779 від 03.09.2008 № 1332 від 21.12.2011 № 534 від 16.10.2014 № 674 від 29.08.2018 № 117 від 20.02.2019 № 348 від 14.04.2021 ) ( Додатково див. Постанову КМ № 458 від 22.05.2019 ) ( У тексті Постанови слова "Міністерству у справах сім’ї, молоді та спорту" замінено словами "Міністерству соціальної політики" згідно з Постановою КМ № 1332 від 21.12.2011 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок організації виїзду дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення, що додається.
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2005 р. № 280 "Про затвердження Порядку організації виїзду дітей за кордон у туристичну подорож, на відпочинок та оздоровлення" (Офіційний вісник України, 2005 р., № 15, ст. 770).
3. Міністерству соціальної політики у двомісячний строк розробити та затвердити форму згоди на виїзд дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення, а разом з Державною службою статистики - форму статистичних даних про організацію виїзду дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 779 від 03.09.2008, № 1332 від 21.12.2011 )
4. Міністерству закордонних справ, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству соціальної політики разом з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування вживати заходів до повернення в Україну дітей, які перебували за кордоном на відпочинку та оздоровленні.
5. Ця постанова набирає чинності з 1 лютого 2006 року.

Прем'єр-міністр України

Ю.ЄХАНУРОВ

Інд. 28


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 грудня 2005 р. № 1251
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 20 лютого 2019 р. № 117
)
ПОРЯДОК
організації виїзду дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення
( У тексті Порядку слово "Мінсоцполітики" замінено словом "Нацсоцслужба" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ № 348 від 14.04.2021 )
1. Цей Порядок регламентує виїзд організованої групи дітей (двох і більше) віком від 7 до 18 років (далі - група дітей) за кордон на відпочинок та оздоровлення за попередньо визначеними та затвердженими маршрутом і програмою перебування.
Дія цього Порядку не поширюється на виїзд дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення з батьками (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями), у туристичну подорож та з іншою метою (участь у міжнародних заходах, освітніх, культурних, спортивних програмах).
2. Діяльність, пов’язану з організацією виїзду групи дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення, можуть провадити структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних і Київської міської держадміністрацій, підприємства, установи, організації, в тому числі благодійні та громадські, за умови, що їх установчими документами передбачається провадження або сприяння діяльності з організації відпочинку та оздоровлення дітей за кордоном (далі - організатор).
Сторона, що приймає, забезпечує організацію відпочинку та оздоровлення дітей в державі перебування відповідно до умов укладених з організатором договорів про надання послуг у сфері відпочинку та оздоровлення дітей (далі - договір).
3. Координацію діяльності, пов’язаної з організацією виїзду групи дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення, і контроль за її провадженням здійснюють Нацсоцслужба, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних і Київської міської держадміністрацій.
4. Оформлення виїзду групи дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення проводиться за наявності у кожної дитини паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
5. Надання згоди на виїзд дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення проводиться за місцем проживання дітей (за винятком зон безпеки, прилеглих до району бойових дій, районів здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, тимчасово окупованої території України (Автономної Республіки Крим і м. Севастополя) та тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях) структурними підрозділами з питань соціального захисту населення обласних і Київської міської держадміністрацій (далі - структурні підрозділи).
Нацсоцслужба надає згоду на виїзд групи дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення у разі, коли:
до складу групи входять діти з різних регіонів України;
до складу групи входять діти із зон безпеки, прилеглих до району бойових дій, районів здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, тимчасово окупованої території України (Автономної Республіки Крим і м. Севастополя) та тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях;
організатором є структурні підрозділи.
Документи щодо надання згоди або відмови в наданні згоди на виїзд групи дітей розглядаються протягом десяти робочих днів із дати надходження документів до структурних підрозділів або Нацсоцслужби.
У разі надходження від іншої держави офіційного запрошення на відпочинок та оздоровлення дітей за кордоном Нацсоцслужба доручає структурним підрозділам підбір дітей і підготовку необхідних супровідних документів, визначених пунктами 6 і 7 цього Порядку, для отримання згоди на виїзд групи дітей за кордон.
6. Для отримання згоди на виїзд групи дітей на відпочинок та оздоровлення (крім дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування) до відповідного органу, зазначеного в пункті 5 цього Порядку, не менше ніж за 15 робочих днів до виїзду організатором подаються або надсилаються поштою заява і такі документи:
1) нотаріально засвідчена копія договору про надання послуг у сфері відпочинку та оздоровлення дітей і запрошення українською мовою та мовою держави, до якої виїжджає група дітей.
У розділі договору "Відповідальність сторін" організатором та стороною, що приймає дітей на відпочинок та оздоровлення, обов’язково зазначаються гарантії безпечного перебування дітей і повернення їх в Україну.
У запрошенні обов’язково зазначаються строки виїзду групи дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення і повернення їх в Україну, опис умов проживання дітей (наявність окремої кімнати (крім кімнат мансардного або підвального типу), окремого ліжка, побутових зручностей); організація чотириразового добового харчування дітей у державі перебування; програма перебування дітей за кордоном (групові та індивідуальні заходи), умови медичного страхування, а також за наявності додаткові послуги (побутові, медичні, освітні, культурні);
2) нотаріально засвідчені копії установчих документів організатора і витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про його реєстрацію;
3) опис маршруту від місця постійного проживання до місця відпочинку та оздоровлення і у зворотному напрямку, в якому зазначаються види транспорту, час перебування у дорозі, місця і тривалість транзитних зупинок та умови харчування протягом шляху прямування, місце збору групи дітей, контактні дані особи, відповідальної за перевезення дітей до місця збору групи;
4) копія міжнародного страхового полісу медичної допомоги та страхування від нещасного випадку дітей та осіб, що супроводжують дітей і на яких покладається відповідальність за життя та здоров’я дітей і повернення їх в Україну (далі - особи, що супроводжують дітей), що забезпечує відшкодування всіх можливих витрат у разі виникнення потреби в наданні медичної допомоги в державі перебування, під час перевезення дітей від місця проживання до місця відпочинку та оздоровлення і у зворотному напрямку, а також копія договору страхування із перекладом істотних умов такого договору та страхового поліса, що засвідчується в установленому порядку;
5) копії документів, що підтверджують гарантії забезпечення перевезення групи дітей організатором, зокрема:
у разі перевезення дітей з використанням автотранспортних засобів - договір із транспортним підприємством, що має ліцензію на право здійснювати міжнародні перевезення пасажирів; підтвердження бронювання місць; гарантійний лист іноземного перевізника, посвідчення водія, документ щодо технічного стану транспортного засобу;
у разі перевезення групи дітей повітряним або залізничним шляхом - підтвердження бронювання місць.
Перевезення групи дітей автотранспортними засобами в Україні проводиться відповідно до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 р. № 176 (Офіційний вісник України, 1997 р., число 8, с. 142).
У разі коли відстань до місця відпочинку чи оздоровлення групи дітей, перевезення до якого відбувається автотранспортним засобом, перевищує 1 тис. кілометрів, організатор зобов’язаний забезпечити зупинку для ночівлі у пристосованому для цього місці.
Організатор забезпечує дітей на весь час перебування у дорозі повноцінним харчуванням (не менше ніж чотири рази на добу);
6) довідки про стан здоров’я кожної дитини (за формою , встановленою МОЗ).
У разі коли виїзд групи дітей відбувається у державу з особливими кліматичними умовами, організатор забезпечує проведення додаткових медичних заходів (щеплення, вакцинацію), що підтверджується відповідною медичною довідкою;
7) нотаріально засвідчена згода обох батьків (опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів) дитини на її виїзд за кордон або нотаріально засвідчена згода одного з батьків у випадках та за умови наявності документів, передбачених підпунктами 2-4 пункту 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (ЗП України, 1995 р., № 4, ст. 92; Офіційний вісник України, 2010 р., № 65, ст. 2239), а також копії зазначених документів, що завіряються організатором;
8) оригінал наказу організатора про призначення осіб, що супроводжують дітей; копії паспорта громадянина України кожної такої особи, документів про освіту, документа про проходження обов’язкового медичного огляду, який дає право працювати з дітьми, довідки про непритягнення до кримінальної відповідальності, відсутність судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством.
Керівник групи дітей, що виїжджають за кордон на відпочинок та оздоровлення (далі - керівник групи), призначається з числа осіб, що супроводжують дітей. У разі перевезення групи наземними транспортними засобами призначається медичний працівник, кваліфікація якого підтверджується відповідним записом у трудовій книжці та документом про освіту (копія засвідчується організатором).
Керівником групи може бути призначено особу, якій виповнилося 25 років, що має відповідну професійно-кваліфікаційну підготовку та не менше ніж три роки досвіду роботи з дітьми або досвід супроводження груп дітей, що виїжджали за кордон на відпочинок та оздоровлення.

................
Перейти до повного тексту