- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Розпорядження
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 17 вересня 2008 р. N 1237-р Київ |
( Розпорядження втратило чинність на підставі Розпорядження КМ
N 1627-р від 11.08.2010 )
Про схвалення Концепції Державної цільової національно-культурної програми розвитку Українського козацтва на 2009-2011 роки
1. Схвалити Концепцію Державної цільової національно-культурної програми розвитку Українського козацтва на 2009-2011 роки, що додається. Визначити МКТ державним замовником зазначеної Програми.
2. МКТ разом із іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади та Національною академією наук розробити і подати у тримісячний строк Кабінетові Міністрів України проект Державної цільової національно-культурної програми розвитку Українського козацтва на 2009-2011 роки.
Прем'єр-міністр України | Ю.ТИМОШЕНКО |
СХВАЛЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 17 вересня 2008 р. N 1237-р
КОНЦЕПЦІЯ
Державної цільової національно-культурної програми розвитку Українського козацтва на 2009-2011 роки
Визначення проблеми, на розв'язання якої спрямована Програма
Починаючи з XVI століття козацтво посідало значне місце у суспільно-політичному житті українського народу. Про це свідчать насамперед історичні події національно-визвольних змагань XVI-XVIII століть, апогеєм яких стала Визвольна війна українського народу під проводом Богдана Хмельницького. Багатовікова історія Українського козацтва переконливо довела силу його традицій.
Здобуття Україною незалежності сприяло розвитку козацького руху, який підтримують нащадки козацьких родів, окремі громадяни, які вважають себе козаками, та козацькі організації, що відстоюють національну козацьку ідею, захищають політичні, економічні, культурні та історичні надбання українського народу, беруть участь у забезпеченні духовного розвитку, зміцненні фізичного здоров'я та підвищенні моральних якостей українського суспільства, використовуючи набутки багатьох поколінь своїх попередників.
Козацькі організації - громадські неприбуткові організації, які об'єднують громадян України на засадах єдності інтересів з метою забезпечення захисту своїх прав і свобод та задоволення інтересів щодо відродження історичних, патріотичних, господарських, культурних, духовних і моральних традицій (далі - традиції) Українського козацтва, є основою козацького руху в Україні.
Разом з тим існує ряд проблем, які не дають змоги повною мірою реалізувати потужний потенціал Українського козацтва, відродити його найкращі традиції у суспільному житті та державному будівництві України. Зокрема, слід відзначити низький рівень поінформованості суспільства про історію Українського козацтва, його традиції, сучасний стан розвитку та мету козацького руху, що певним чином спричинило виникнення на теренах України великої кількості розрізнених козацьких організацій з ознаками військових формувань (власні козацькі звання, козацька зброя, у тому числі вогнепальна), які довільно тлумачать козацькі традиції, формують власну ідеологію і систему виховання.
Розрізненість та відсутність чітко сформованої мети козацького руху призводить до залучення козацьких організацій до участі у політичних процесах, які стають на заваді стабільності у суспільстві та сталому розвитку держави.
Вирішення питань, пов'язаних з відродженням та розвитком Українського козацтва, потребує державної підтримки.
Аналіз причин виникнення проблеми та обґрунтування необхідності її розв'язання програмним методом
Нинішній незадовільний стан розвитку Українського козацтва спричинений такими факторами:
пригнічення козацьких традицій в Україні під час тоталітарного режиму колишнього СРСР;
залучення різними політичними силами представників козацьких організацій до участі у соціально-політичних процесах для досягнення своїх корпоративних цілей;
відсутність законодавчого врегулювання питань щодо особливостей утворення і діяльності козацьких організацій;
відсутність системної підтримки відродження та розвитку Українського козацтва з боку держави, зокрема недостатній рівень взаємодії козацьких організацій з органами державної влади, дослідження традицій Українського козацтва.
................Перейти до повного тексту