- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 13 липня 1999 р. N 1235 Київ |
Про хід виконання робіт з ліквідації наслідків катастрофічного паводка у Закарпатській області
Розглянувши хід робіт з ліквідації наслідків катастрофічного паводка у Закарпатській області, який стався у листопаді 1998 р., Кабінет Міністрів України відзначає, що вони в основному виконуються згідно з рішеннями Президента України та Кабінету Міністрів України щодо відновлення нормальної життєдіяльності населення області. Це стало можливим у результаті постійної підтримки всього комплексу зазначених робіт Президентом України, Кабінетом Міністрів України та регіонами, рядом зарубіжних країн та міжнародних організацій.
Проте, з огляду на надзвичайну важливість забезпечення потерпілого населення житлом у найкоротші терміни темпи проведення робіт викликають серйозне занепокоєння.
Передусім негативно впливають на планове і системне проведення всього комплексу відновних робіт несвоєчасне і здійснюване не в повному обсязі фінансування, неритмічна поставка будівельних матеріалів, інертність, а в деяких випадках безвідповідальність місцевих органів виконавчої влади і окремих керівників, неналежний контроль за виконанням прийнятих рішень і обліком об'єктів, які підлягають відбудові або капітальному ремонту.
Дуже складною залишається ситуація з виконанням протипаводкових і протизсувних заходів. Значні ускладнення можуть виникнути найближчим часом через гострий дефіцит пально-мастильних матеріалів і невиконання графіка поставки будівельних матеріалів.
З метою забезпечення своєчасного проведення відновних і відбудовних робіт у Закарпатській області Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Визнати роботу Закарпатської обласної державної адміністрації та Міністерства фінансів щодо виконання рішень Президента України та Кабінету Міністрів України з питань ліквідації наслідків катастрофічного паводка незадовільною.
2. Попередити керівників Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики, Державного комітету лісового господарства, Комітету водного господарства, Комітету геології та використання надр та корпорації "Укрбудматеріали" про їх персональну відповідальність за здійснення комплексу заходів з ліквідації наслідків стихійного лиха в Закарпатській області.
3. Вважати основними завданнями центральних органів виконавчої влади, залучених до робіт з ліквідації наслідків стихійного лиха, та Закарпатської обласної державної адміністрації:
забезпечення житлом потерпілого населення у період до 1 листопада 1999 року;
проведення в Закарпатській області протипаводкових заходів, що забезпечуватимуть гарантований захист території від можливих повторних паводків;
відновлення нормальної життєдіяльності населення та безперебійної роботи промислових підприємств у Закарпатській області.
4. Міністерству фінансів з метою недопущення зриву термінів проведення відновних і відбудовних робіт забезпечити регулярне фінансування Програми протипаводкових заходів у Закарпатській області на 1999 - 2000 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 1999 р.
N 488 (Офіційний вісник України, 1999 р., N 13, ст. 524), а також природоохоронних заходів, які здійснюють Комітет з питань геології та використання надр і Комітет з питань гідрометеорології, в обсязі, передбаченому Державним бюджетом України на 1999 рік.
5. Ощадному банку разом з Міністерством фінансів, Закарпатською обласною державною адміністрацією і Національним банком після надання Закарпатською обласною державною адміністрацією відповідного обгрунтування до 20 липня 1999 р. вирішити питання щодо додаткового виділення кредитних ресурсів на будівництво та відбудову житла і надвірних споруд для громадян, які постраждали внаслідок стихійного лиха у Закарпатській області.
6. Виділити додатково у 1999 році Закарпатській обласній державній адміністрації 20 млн. гривень для покриття витрат, пов'язаних із забезпеченням житлом громадян, будинки яких зруйновано або пошкоджено внаслідок стихійного лиха.
Міністерству фінансів профінансувати зазначені витрати за рахунок резервного фонду Кабінету Міністрів України.
Державному підприємству "Українське спеціалізоване фінансове підприємство" за пропозицією Закарпатської обласної державної адміністрації провадити розрахунки за поставлені будівельні матеріали та вироби, а також виконані роботи та надані послуги, пов'язані з ліквідацією наслідків стихійного лиха, векселями Державного казначейства на бездисконтній основі без оплати послуг підприємства в рахунок платежів до державного бюджету незалежно від терміну виникнення заборгованості в обсягах зазначених витрат резервного фонду.
Контроль за виконанням цього пункту покласти на Міністерство фінансів та Закарпатську обласну державну адміністрацію.
7. Державному комітетові лісового господарства, корпорації "Укрбудматеріали", концерну "Укрцемент" у визначені графіками терміни забезпечити своєчасну поставку забудовникам основних будівельних матеріалів відповідної якості.
8. Державному комітетові будівництва, архітектури та житлової політики разом із Закарпатською обласною державною адміністрацією постійно вести облік та здійснювати контроль за ходом і якістю будівництва житла для потерпілих громадян.
9. Міністерству транспорту забезпечити безперебійне і в повному обсязі перевезення будівельних матеріалів від їх постачальників до місць забудови з проведенням розрахунків відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 2 грудня 1998 р.
N 1910 "Про додаткові заходи щодо фінансування комплексу робіт з ліквідації наслідків стихійного лиха у Закарпатській області".
10. Закарпатській обласній державній адміністрації разом з Міністерством транспорту, Державним комітетом будівництва, архітектури та житлової політики, Державним комітетом лісового господарства, корпорацією "Укрбудматеріали" та концерном "Укрцемент" завершити до 1 листопада в запланованому на 1999 рік обсязі будівництво житла, в першу чергу для потерпілих малозабезпечених верств населення, і про результати поінформувати Кабінет Міністрів України до 15 грудня 1999 року.
................Перейти до повного тексту