1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 26 вересня 2001 р. № 1235
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 389 від 03.06.2013 )
Про затвердження Положення про військові комісаріати
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1658 від 29.11.2006 № 859 від 26.06.2007 № 719 від 20.08.2008 № 75 від 01.02.2012 № 180 від 13.03.2013 )
Відповідно до статті 9 Закону України "Про оборону України" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Положення про військові комісаріати, що додається.
2. Ця постанова набирає чинності одночасно з набранням чинності Указом Президента України про визнання таким, що втратило чинність, Положення про військові комісаріати , затвердженого Указом Президента України від 15 лютого 1994 р. № 48.
Прем'єр-міністр України А.КІНАХ
Інд. 29
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 вересня 2001 р. № 1235
ПОЛОЖЕННЯ
про військові комісаріати
Загальні питання
1. Військові комісаріати є місцевими органами військового управління. Військові комісаріати утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, містах, районах, районах у містах.
Залежно від обсягів облікової, мобілізаційної та призовної роботи, крім міських, районних, районних у містах, можуть утворюватися:
об'єднані військові комісаріати для обслуговування кількох районів чи районів у містах або міст;
об'єднані військові комісаріати для обслуговування одночасно районів, міст, у тому числі міст з районним поділом.
У містах з районним поділом можуть утворюватися тільки міські або тільки районні військові комісаріати.
Військові комісаріати утворюються та ліквідуються наказами Міністра оборони.
Військові комісаріати очолюють військові комісари, які організовують діяльність комісаріатів.
2. Військові комісаріати у своїй діяльності керуються Конституцією України , Законами України "Про військовий обов'язок і військову службу" , "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" , іншими законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами і директивами Міністра оборони, начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил, а також цим Положенням.
( Пункт 2 в редакції Постанови КМ № 719 від 20.08.2008 )
3. Військові комісаріати Автономної Республіки Крим, областей, міста Києва підпорядковуються командувачам військ відповідних оперативних командувань, начальникам відповідних територіальних управлінь; районні, міські комісаріати - вищестоящому військовому комісару.
Загальне керівництво військовими комісаріатами і контроль за їх діяльністю здійснює командування Сухопутних військ через штаби оперативних командувань, територіальних управлінь, яке узгоджує основні питання діяльності військових комісаріатів з Генеральним штабом.
( Пункт 3 в редакції Постанови КМ № 719 від 20.08.2008 )
4. Військові комісаріати виконують покладені на них завдання у взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, органами прокуратури, органами внутрішніх справ, судами, а також з об'єднаннями, з'єднаннями, військовими частинами Збройних Сил та інших військових формувань, Держспецтранслужбою, Держспецзв'язку і громадськими організаціями.
( Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1658 від 29.11.2006 , № 859 від 26.06.2007 )
5. Структуру, штат і штатний розпис військових комісаріатів затверджує начальник Генерального штабу - Головнокомандувач Збройних Сил.
( Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 719 від 20.08.2008 )
6. Штатні посади військових комісаріатів комплектуються військовослужбовцями і працівниками Збройних Сил відповідно до їх штату та штатного розпису.
Добір військовослужбовців для комплектування військових комісаріатів, їх призначення на посади, проходження військової служби та звільнення з неї здійснюється відповідно до Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України .
( Абзац другий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 75 від 01.02.2012 )
Призначення на посади та звільнення з посад військових комісарів Автономної Республіки Крим, областей та міста Києва здійснюється за поданням начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України посадовими особами відповідно до номенклатури посад для призначення осіб офіцерського складу, яка затверджується Міністром оборони.
( Абзац третій пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 719 від 20.08.2008 , № 75 від 01.02.2012 )
Підготовка та перепідготовка осіб офіцерського складу військових комісаріатів здійснюється в єдиній системі військової освіти і на Центральних офіцерських курсах Генерального штабу Збройних Сил.
Трудові відносини працівників військових комісаріатів регулюються законодавством про працю.
7. Військові комісаріати є юридичними особами, мають рахунки в органах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.
Завдання та функції військових комісаріатів, права військових комісарів
8. Завданням військових комісаріатів є підготовка та проведення мобілізації, підготовка молоді до військової служби, проведення призову на військову службу, забезпечення соціального і правового захисту військовослужбовців та призваних на збори військовозобов'язаних, ветеранів війни, пенсіонерів з числа військовослужбовців Збройних Сил та членів їх сімей, здійснення інших заходів з питань оборони відповідно до законодавства.
( Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 719 від 20.08.2008 )
9. Військові комісаріати відповідно до покладених завдань:
здійснюють підготовку і проводять в особливий період згідно із законодавством мобілізацію людських, транспортних та інших ресурсів, контролюють проведення цієї роботи на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від їх підпорядкування і форми власності, виконують заходи, спрямовані на задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань, Держспецтрансслужби у людських, транспортних та інших ресурсах у воєнний час;
( Абзац другий пункту 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1658 від 29.11.2006 )
ведуть на відповідній території облік підприємств, установ, організацій, а також людських ресурсів і транспортних засобів, які залучаються до виконання мобілізаційних завдань;
ведуть військовий облік військовозобов'язаних і призовників;
співпрацюють з органами місцевого самоврядування з питань військового обліку військовозобов'язаних, призовників та їх бронювання на період мобілізації і воєнний час; контролюють роботу з ведення військового обліку військовозобов'язаних, призовників та їх бронювання на період мобілізації і воєнний час на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах незалежно від підпорядкування і форми власності;
( Абзац п'ятий пункту 9 в редакції Постанови КМ № 719 від 20.08.2008 )
взаємодіють з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та беруть участь у здійсненні контролю за підготовкою підприємств, установ, організацій до виконання мобілізаційних завдань (замовлень) в інтересах Збройних Сил, інших військових формувань, Держспецтрансслужби, у тому числі з питань оповіщення та збору військовозобов'язаних, виділення необхідних споруд та об'єктів інфраструктури, постачання техніки на збірні пункти та у військові частини, розгортання спеціальних формувань, призначених для передачі до складу Збройних Сил та інших військових формувань, виконання інших завдань згідно з мобілізаційними планами;
( Абзац шостий пункту 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1658 від 29.11.2006 )
здійснюють підготовку і виконують за сприяння місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування рішення призовних комісій про призов громадян на строкову військову службу, здійснюють відправку призовників до військових частин;
оформляють документи та направляють кандидатів для вступу до вищих військових навчальних закладів або вищих навчальних закладів, що мають військові навчальні підрозділи;
( Абзац восьмий пункту 9 в редакції Постанови КМ № 719 від 20.08.2008 )
беруть участь у відборі військовозобов'язаних для проходження служби у військовому резерві Збройних Сил;
( Пункт 9 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 719 від 20.08.2008 )
взаємодіють з місцевими держадміністраціями з питань направлення громадян для проходження альтернативної (невійськової) служби;
( Абзац десятий пункту 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 180 від 13.03.2013 )
беруть участь у роботі навчальних закладів та організацій МОН, інших центральних органів виконавчої влади, Товариства сприяння обороні з організації допризовної підготовки та підготовки призовників з військово-технічних спеціальностей, програмного і методичного забезпечення цієї підготовки, планують заходи щодо підготовки призовників з військово-технічних спеціальностей та здійснюють контроль за організацією, проведенням і результатами допризовної підготовки та підготовки призовників з військово-технічних спеціальностей, а також за програмним і методичним забезпеченням цієї підготовки;
( Абзац пункту 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 719 від 20.08.2008 )
проводять роботу з військово-професійної орієнтації допризовної молоді, призовників і військовозобов'язаних;
проводять разом з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та об'єднаннями громадян патріотично-виховну роботу з населенням;
беруть участь в організації та керівництві територіальною обороною у відповідній зоні (районі);
забезпечують згідно із законодавством соціальний і правовий захист військовослужбовців, призваних на збори військовозобов'язаних, ветеранів війни, пенсіонерів з числа військовослужбовців Збройних Сил та членів їх сімей;

................
Перейти до повного тексту