- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 25 жовтня 2024 р. № 1223
Київ
Деякі питання присвоєння професійних кваліфікацій закладами вищої освіти в разі відсутності професійного стандарту
Відповідно до підпункту 28 пункту 2 розділу XV "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України
"Про вищу освіту" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок присвоєння професійних кваліфікацій закладами вищої освіти в разі відсутності професійного стандарту, що додається.
3. Установити, що присвоєння професійних кваліфікацій закладами вищої освіти в разі відсутності професійного стандарту за освітніми програмами, акредитованими до набрання чинності цією постановою, за якими передбачено присвоєння професійної кваліфікації, без дотримання вимог Порядку, затвердженого цією постановою, може здійснюватися протягом року з дня набрання чинності цією постановою.
4. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та діє до 31 грудня 2029 року.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 73 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 жовтня 2024 р. № 1223
ПОРЯДОК
присвоєння професійних кваліфікацій закладами вищої освіти в разі відсутності професійного стандарту
1. Цей Порядок визначає вимоги до присвоєння професійних кваліфікацій закладами вищої освіти і науковими установами, які на підставі ліцензії МОН провадять освітню діяльність у сфері вищої освіти (далі - заклади вищої освіти), в разі відсутності професійного стандарту та процедуру погодження такого присвоєння з Національним агентством кваліфікацій (далі - Агентство).
2. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
погодження присвоєння професійної (професійних) кваліфікації (кваліфікацій) закладом вищої освіти у разі відсутності професійного стандарту (далі - процедура погодження) - це встановлення Агентством можливості закладу вищої освіти присвоювати професійну кваліфікацію, що визначена освітньою програмою, здобувачам вищої освіти на основі визначених критеріїв;
присвоєння професійних кваліфікацій закладами вищої освіти в разі відсутності професійного стандарту - це процедура встановлення відповідності обсягу компетентностей здобувача вищої освіти відповідній освітній програмі, що передбачає присвоєння професійної кваліфікації, за результатами якої може бути визнано здобуті ним результати навчання і присвоєно професійну кваліфікацію.
3. Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, припинення дії, виконання адміністративних актів, передбачені цим Порядком, регулюються
Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, встановлених
Законом України "Про освіту".
4. Заклади вищої освіти присвоюють професійні кваліфікації здобувачам відповідного рівня вищої освіти за результатами їх атестації відповідно до законодавства у разі, коли освітня (освітньо-професійна, освітньо-наукова) програма (далі - освітня програма) передбачає присвоєння професійної (професійних) кваліфікації (кваліфікацій), а також:
містить компетентності та результати навчання, що дають підстави для присвоєння визначеною освітньою програмою професійної (професійних) кваліфікації (кваліфікацій) та враховують вимоги відповідних кваліфікаційних характеристик (за наявності);
передбачає практичну підготовку обсягом не менше 6 кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи для присвоєння повної професійної кваліфікації і не менше 3 кредитів - для присвоєння часткової професійної кваліфікації;
передбачає наявність порядку присвоєння професійної (професійних) кваліфікації (кваліфікацій).
5. Порядок присвоєння професійної (професійних) кваліфікації (кваліфікацій) закладом вищої освіти визначається закладом вищої освіти.
6. Освітньо-професійна програма, зокрема міждисциплінарна, може передбачати можливість присвоєння додаткових професійних кваліфікацій, що формуються за рахунок її вибіркових освітніх компонентів. Здобувачу вищої освіти за результатами виконання освітньої програми може бути присвоєно не більше двох повних професійних кваліфікацій.
7. Процедуру погодження присвоєння професійної (професійних) кваліфікації (кваліфікацій) з Агентством заклад вищої освіти розпочинає:
для освітньої програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти - не пізніше ніж через рік після початку її реалізації;
для освітньої програми другого (магістерського) рівня вищої освіти - не пізніше ніж через півроку після початку її реалізації;
для освітніх програм, розпочатих до дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2024 р. № 1223 "Деякі питання присвоєння професійних кваліфікацій закладами вищої освіти в разі відсутності професійного стандарту", - протягом шести місяців з дня набрання чинності зазначеною постановою.
8. Професійна (професійні) кваліфікація (кваліфікації), присвоєна (присвоєні) закладом вищої освіти, зазначається (зазначаються) в документі про здобуття відповідного ступеня вищої освіти.
9. Процедура погодження є безоплатною, проводиться Агентством на підставі заяви про проведення процедури погодження (далі - заява), поданої закладом вищої освіти (далі - заявник) за формою згідно з додатком 1.
................Перейти до повного тексту