1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 12 листопада 2012 р. № 1222
Київ
Про затвердження Методики оцінки об’єктів паливно-енергетичного комплексу, що передаються в оренду чи концесію
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 706 від 12.08.2020 № 718 від 22.07.2020 )
Відповідно до частини другої статті 6 Закону України "Про особливості оренди чи концесії об’єктів паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у державній власності" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Методику оцінки об’єктів паливно-енергетичного комплексу, що передаються в оренду чи концесію (додається).
Фонду державного майна надавати роз’яснення з питань застосування зазначеної Методики.
( Пункт 2 втратив чинність на підставі Постанови КМ № 706 від 12.08.2020 )
Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ
Інд. 70
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 листопада 2012 р. № 1222
МЕТОДИКА
оцінки об’єктів паливно-енергетичного комплексу, що передаються в оренду чи концесію
( У тексті Методики слово "Міненерговугілля" у всіх відмінках замінено словом "Міненерго" згідно з Постановою КМ № 718 від 22.07.2020 )
1. Ця Методика застосовується для визначення вартості об’єктів паливно-енергетичного комплексу, що передаються в оренду чи концесію згідно із Законом України "Про особливості оренди чи концесії об’єктів паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у державній власності".
2. Об’єктами оцінки, вартість яких визначається відповідно до цієї Методики, є окремі інвентарні об’єкти та групи інвентарних об’єктів за переліками, погодженими з Міненерго, які створюють або на основі яких можуть бути створені цілісні майнові комплекси або системи цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурні підрозділи (філії, цехи, дільниці), які забезпечують (призначені) та достатні для провадження господарської діяльності у сфері видобування кам’яного вугілля та лігніту (бурого вугілля), його переробки.
3. Для визначення вартості об’єкта оцінки проводиться незалежна оцінка майна відповідно до Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", національних стандартів, Методики оцінки об’єктів оренди, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1995 р. № 629 (ЗП України, 1995 р., № 12, ст. 276; Офіційний вісник України, 2003 р., № 1, ст. 23), та цієї Методики.
4. Визначення вартості об’єкта оцінки здійснюється на етапі його організаційно-технічної підготовки до передачі в оренду чи концесію.
5. Вартість об’єкта оцінки визначається станом на останнє число місяця, на яке проводиться інвентаризація майна (далі - дата оцінки).
Дата оцінки збігається з датою, станом на яку проводиться інвентаризація майна, що включається до складу об’єкта оцінки.
Інвентаризація майна, що передається в оренду чи концесію, проводиться відповідно до Положення про інвентаризацію майна державних підприємств, що приватизуються (корпоратизуються), а також майна державних підприємств та організацій, яке передається в оренду (повертається після закінчення строку дії договору оренди або його розірвання), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 1993 р. № 158 (ЗП України, 1993 р., № 8, ст. 162; Офіційний вісник України, 2005 р., № 37, ст. 2292), у порядку, визначеному для майна, що передається в оренду.
Голову комісії з інвентаризації майна, що передається в оренду чи концесію, призначає Міненерго.
6. Під майном підприємств, які є цілісними майновими комплексами, визначеними відповідно до абзацу дванадцятого пункту 3 Національного стандарту № 1 "Загальні засади оцінки майна і майнових прав", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2003 р. № 1440 (Офіційний вісник України, 2003 р., № 37, ст. 1995) (далі - Національний стандарт № 1), або системою цілісних майнових комплексів, що передаються у концесію та підлягають оцінці, слід розуміти майно (основні засоби, у тому числі незавершене будівництво, нематеріальні активи), що забезпечує вироблення відповідної продукції (створення послуг) у галузях економіки та включено до переліку майна, що включається до складу об’єкта оцінки.
Міненерго забезпечує складення переліків майна, яке планується передати у концесію, з урахуванням вимог частини п’ятої статті 3 Закону України "Про концесії".
7. Для визначення вартості об’єкта оцінки для передачі його в концесію Міненерго:
визначає дату оцінки (дату інвентаризації);
звертається до Фонду державного майна щодо проведення конкурсного відбору суб’єкта оціночної діяльності;
погоджує складені за результатами інвентаризації майна переліки майна, що включається і не включається до складу об’єкта оцінки, за формою згідно з додатками 1 і 2;
здійснює контроль за підготовкою підприємством, у господарському віданні або оперативному управлінні якого перебувають об’єкти оцінки (далі - підприємство), вихідних даних, необхідних для оцінки, а також передавального балансу за результатами інвентаризації;
укладає (як замовник) договір про проведення оцінки майна з підприємством та суб’єктом оціночної діяльності, який став переможцем конкурсного відбору;
подає Фонду державного майна звіт про оцінку майна на рецензування;
затверджує висновок про вартість майна за наявності рецензії оцінювача, що має не менш як дворічний досвід практичної діяльності з оцінки майна та працює у Фонді державного майна, яка містить висновок про те, що звіт про оцінку майна за результатами рецензування класифікується за ознаками, наведеними в абзацах другому або третьому пункту 67 Національного стандарту № 1. Наявність такої рецензії та затвердженого (погодженого) висновку про вартість майна є підставою для підготовки та підписання акта приймання-передачі робіт із суб’єктом оціночної діяльності.
8. Для визначення вартості об’єкта оцінки для передачі його в концесію підприємство:
подає Міненерго інформацію про об’єкт оцінки та склад його майна для підготовки повідомлення про необхідність конкурсного відбору суб’єкта оціночної діяльності. Така інформація готується з використанням даних бухгалтерського обліку щодо облікової кількості інвентарних одиниць основних засобів, нематеріальних активів, об’єктів незавершеного будівництва, а також щодо кількості запасів (за їх видами згідно з класифікацією за рахунками бухгалтерського обліку) та їх балансової вартості станом на останню звітну дату, а також іншої інформації, яка необхідна для проведення оцінки;
готує переліки майна, що включається і не включається до складу об’єкта оцінки, за формою згідно з додатками 1 і 2;
проводить інвентаризацію майна;
забезпечує проведення аудиторської перевірки стану бухгалтерської звітності, обліку, первинних документів та іншої інформації про фінансово-господарську діяльність підприємства, цілісний майновий комплекс якого або його структурний підрозділ передається в концесію;
укладає (як платник) договір про проведення оцінки майна з Міненерго та суб’єктом оціночної діяльності;
подає на запит суб’єкта оціночної діяльності документи та вихідні дані, необхідні для проведення оцінки. Строки подання зазначеної інформації можуть визначатися в договорі про проведення оцінки майна;
надає суб’єктові оціночної діяльності доступ до майна, що включається до складу об’єкта оцінки, для його обстеження;
подає у разі потреби на письмовий запит суб’єкта оціночної діяльності додаткову інформацію про об’єкт оцінки або майно, що включається до його складу.
Особи, що надають документи або іншу інформацію, що є вихідними даними для проведення оцінки, несуть відповідальність за достовірність наданих ними документів та інформації згідно із законом.
9. Для визначення вартості об’єкта оцінки для передачі його в концесію Фонд державного майна:
на підставі письмового звернення Міненерго проводить конкурсний відбір суб’єкта оціночної діяльності. Строк проведення конкурсного відбору та повідомлення про його результати Міненерго не може перевищувати 30 календарних днів від дати звернення до зазначеного Фонду;
рецензує звіт про оцінку майна у строк, що не перевищує 14 календарних днів від дати його надходження.
10. Для визначення вартості об’єкта оцінки для передачі його в концесію суб’єкт оціночної діяльності:
укладає договір про проведення оцінки майна з Міненерго та підприємством;
складає та надає підприємству перелік документів і форми вихідних даних, необхідних для проведення оцінки майна;
проводить оцінку майна;
інформує Міненерго про отримання від підприємства документів, необхідних для проведення оцінки;
звертається у разі потреби до Міненерго або підприємства щодо уточнення переліку необхідних йому документів;
складає звіт про оцінку майна та подає його Міненерго;
надає Міненерго за результатами проведеної оцінки висновок про вартість майна за формою згідно з додатком 3.
11. Перелік майна, що включається до складу об’єкта оцінки для передачі його в концесію, додається до договору про проведення оцінки майна та є його невід’ємною частиною.
12. У разі коли під час проведення оцінки об’єкта для передачі його в концесію буде з’ясовано, що вихідні дані є неповними або містять недостовірну інформацію, суб’єкт оціночної діяльності має право зупинити проведення оцінки, письмово попередивши про це Міненерго та підприємство. У такому разі строк проведення оцінки продовжується на період, необхідний для уточнення інформації.
13. Строк проведення оцінки об’єкта для передачі його в концесію не перевищує 60 календарних днів від дати укладення договору про проведення оцінки майна, крім випадку, визначеного у пункті 12 цієї Методики.
14. Звіт про оцінку майна для передачі об’єкта оцінки в концесію повинен відповідати вимогам національних стандартів та складатись у повній формі. Перелік майна, з якого складається об’єкт оцінки, вихідні дані та інша інформація, що використані під час проведення оцінки, додаються до звіту.

................
Перейти до повного тексту