- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 10 жовтня 2007 р. N 1213 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 905 від 08.10.2008 )
Про внесення змін до Порядку ведення обліку дітей, які можуть бути усиновлені, осіб, які бажають усиновити дитину, та здійснення нагляду за дотриманням прав дітей після усиновлення
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Внести до Порядку ведення обліку дітей, які можуть бути усиновлені, осіб, які бажають усиновити дитину, та здійснення нагляду за дотриманням прав дітей після усиновлення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 серпня 2003 р.
N 1377 (Офіційний вісник України, 2003 р., N 36, ст. 1944; 2006 р., N 13, ст. 873; 2007 р., N 71, ст. 2673), зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр України | В.ЯНУКОВИЧ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 10 жовтня 2007 р. N 1213
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку ведення обліку дітей, які можуть бути усиновлені, осіб, які бажають усиновити дитину, та здійснення нагляду за дотриманням прав дітей після усиновлення ( 1377-2003-п )
1. У пункті 1 слово "перебувають" замінити словами "проживають діти-сироти та", а слова "за місцем проживання дитини, а у разі, коли місце проживання дитини не визначене, - за місцем її перебування" - словами "за місцем походження дитини, а у разі, коли місце походження дитини не визначене, - за місцем її проживання".
2. Доповнити пункт 2 після слів "після надходження повідомлення про" та "книги первинного обліку" відповідно словами "дитину-сироту або" та "дітей-сиріт та", а після слів та цифри "згідно з додатком 1" - словами "та електронного банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (далі - електронний банк даних)".
3. Пункт 4 викласти у такій редакції:
"4. Якщо протягом місяця після взяття дитини на первинний облік службою у справах дітей за місцем її походження (проживання) не виявилося осіб, які бажають її усиновити або взяти під опіку чи піклування, ця служба за наявності правових підстав для усиновлення складає анкету дитини. Анкета складається також у разі, коли опікун (піклувальник) дає згоду на усиновлення дитини.
Анкета складається за зразком згідно з додатком 2 у трьох примірниках, які засвідчуються начальником (заступником начальника) служби у справах дітей, головою (заступником голови) районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого комітету міської, районної у місті ради за місцем складення анкети.
До анкети додаються копії свідоцтва про народження дитини, документів, що підтверджують правові підстави для усиновлення, висновок про стан здоров'я згідно з додатком 3, витяг з історії розвитку дитини та фотокартка дитини.
Два примірники анкети з додатками передаються відповідно до Міністерства молоді, сім'ї та ґендерної політики Автономної Республіки Крим, служби у справах дітей обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.
За наявності у дитини, взятої на первинний облік, братів або сестер у правому верхньому куті першої сторінки анкети проставляється штамп "Має братів (сестер)".".
4. Доповнити пункт 5 абзацом такого змісту:
"У разі потреби в уточненні відомостей про дитину Державний департамент з усиновлення та захисту прав дитини надсилає необхідні запити до Міністерства молоді, сім'ї та ґендерної політики Автономної Республіки Крим, служби у справах дітей обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, районних служб у справах дітей за місцем взяття дитини на первинний облік. У таких випадках строк постановки дитини на централізований облік продовжується, але не більше ніж на 20 робочих днів.".
5. У пункті 6:
слова "перебування (проживання)", "семи" та "одночасно служба" замінити відповідно словами "зміни статусу", "п'яти" та "письмово службу";
доповнити пункт після слів "захисту прав дитини" словами "і вносить інформацію про зміну правового статусу дитини до електронного банку даних".
6. У пункті 7 слова "за місцем перебування (проживання) дитини" замінити словами "за місцем взяття дитини на первинний облік", а слова "місце перебування (проживання) дитини" - словами "місце проживання дитини".
7. У пункті 8:
доповнити абзац перший після слів "централізованого обліку" словами "дітей, які можуть бути усиновлені,";
доповнити пункт підпунктом 4-1 такого змісту:
"4-1) набуття (надання) повної цивільної дієздатності;".
8. У пункті 9:
абзац перший викласти у такій редакції:
"9. Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою до служби у справах дітей за місцем свого проживання.";
доповнити пункт підпунктом 6 та абзацом такого змісту:
"6) документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.
Усиновлення дітей, які є громадянами України, іноземцями, що перебувають у шлюбі з громадянами України і постійно проживають на території України, проводиться в порядку, передбаченому для громадян України.".
9. Пункти 10 і 12 викласти у такій редакції:
"10. Громадяни України, які проживають за межами України, та іноземці, які бажають усиновити дитину, яка є громадянином України і проживає на її території, звертаються з письмовою заявою до Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини.
Крім документів, зазначених у пункті 9 цього Порядку, громадяни України, які проживають за межами України, та іноземці разом із заявою подають:
1) висновок компетентного органу країни проживання, який підтверджує їх можливість бути усиновлювачами, із зазначенням житлово-побутових умов, біографічних даних, складу сім'ї, наявності власних дітей, стану здоров'я кандидатів в усиновлювачі та їх ставлення до усиновлення. Якщо висновок видано недержавним органом, до нього додається копія ліцензії на провадження цим органом діяльності, пов'язаної з усиновленням;
2) дозвіл компетентного органу країни проживання на в'їзд і постійне проживання усиновленої дитини;
3) копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
4) довідку про наявність чи відсутність судимості, видану компетентним органом країни проживання;
5) зобов'язання заявника у місячний строк після в'їзду дитини до країни постійного проживання поставити її на облік у відповідній консульській установі чи дипломатичному представництві України (із зазначенням найменування установи, представництва, її/його адреси) та подавати цій установі, представництву періодичний звіт, складений за формою згідно з додатком 5 (не менше ніж один раз на рік), про умови проживання і виховання дитини, надавати можливість її/його представникові спілкуватися з дитиною.
Зазначені документи підлягають легалізації (крім копії паспорта або іншого документа, що посвідчує особу) у відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, і подаються разом з їх перекладом на українську мову Державному департаменту з усиновлення та захисту прав дитини.
Порядок та умови прийому документів від громадян України, які проживають за межами України, та іноземців, а також загальна кількість заяв від кандидатів в усиновлювачі цієї категорії осіб разом з доданими до них документами, які можуть бути прийняті протягом року, визначає Мінсім'ямолодьспорт.";
"12. Державний департамент з усиновлення та захисту прав дитини протягом 20 робочих днів розглядає заяви громадян України, які проживають за межами України, та іноземців, перевіряє документи, що додаються до них, на відповідність вимогам чинного законодавства.
У разі прийняття позитивного рішення Державний департамент з усиновлення та захисту прав дитини бере заявників на облік як кандидатів в усиновлювачі із занесенням даних про них до книги обліку кандидатів в усиновлювачі.
У разі відмови у взятті на облік заявнику надсилається поштою або видається обґрунтована відповідь у письмовій формі разом з поданими ним документами. Підставами для відмови у взятті на облік є невідповідність документів вимогам, визначеним у пунктах 9, 10, 13 цього Порядку, а також наявність у документах незавірених в установленому порядку виправлень, невідповідність перекладу змісту оригіналу.
Для ознайомлення з інформацією, що міститься у централізованому банку даних дітей, які можуть бути усиновлені, Державний департамент з усиновлення та захисту прав дитини надсилає кандидатам в усиновлювачі письмове запрошення відповідно до затвердженого ним графіка.
У разі коли кандидат в усиновлювачі не з'явився у визначений день до Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини, він може бути запрошений повторно за умови, що строк дії документів, які містяться у справі, на момент ознайомлення з інформацією становитиме не менше ніж один місяць.".
10. Доповнити пункт 13 абзацом такого змісту:
"На день подання Державному департаменту з усиновлення та захисту прав дитини документів стосовно усиновлення строк їх дії повинен становити не менше ніж шість місяців, за винятком тих, для яких законодавством країни, в якій вони видані, встановлено менший строк дії.".
11. Пункти 15-17 викласти у такій редакції:
"15. Державний департамент з усиновлення та захисту прав дитини надає громадянам України, які проживають за межами України, та іноземцям - кандидатам в усиновлювачі інформацію про дитину, яка перебуває більше року на централізованому обліку дітей, які можуть бути усиновлені, якщо інше не передбачено законодавством. У разі коли кандидати в усиновлювачі бажають усиновити кілька дітей, для ознайомлення їм надається інформація про дітей, які мають братів і сестер.
................Перейти до повного тексту