1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 19 вересня 2001 р. N 1210
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 181 від 12.03.2005 )
Про проведення розрахунків з бюджетом підприємств паливно-енергетичного комплексу та відшкодування податку на додану вартість підприємствам гірничо-металургійного комплексу
З метою забезпечення погашення податкового боргу з податку на додану вартість підприємствами паливно-енергетичного комплексу та прискорення розрахунків бюджету з відшкодування податку на додану вартість підприємствам гірничо-металургійного комплексу Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок проведення розрахунків з бюджетом підприємств паливно-енергетичного комплексу та відшкодування податку на додану вартість підприємствам гірничо-металургійного комплексу (далі - Порядок), що додається.
Для проведення розрахунків приймаються непогашені:
податковий борг з податку на додану вартість підприємств паливно-енергетичного комплексу станом на 1 вересня 2001 року;
кредиторська заборгованість підприємств гірничо-металургійного комплексу за спожиті паливно-енергетичні ресурси та електричну енергію станом на 1 квітня 2001 року.
Відшкодування податку на додану вартість підприємствам гірничо-металургійного комплексу здійснюється в межах заборгованості, яка виникла після 1 січня 2001 р., обліковується станом на 1 вересня 2001 р. та не погашена на дату проведення розрахунків.
2. Міністерству палива та енергетики, Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України", Міністерству промислової політики, Державному казначейству забезпечити відкриття рахунків в органах Державного казначейства підприємствам паливно-енергетичного та гірничо-металургійного комплексу, а також в установах уповноваженого банку, що обслуговують енергопостачальні компанії та державне підприємство "Енергоринок", для проведення розрахунків відповідно до Порядку.
3. Національній комісії регулювання електроенергетики вирішити питання щодо встановлення порядку затвердження за поданням Міністерства палива та енергетики алгоритмів розподілу коштів для розрахунків, які провадитимуться згідно з цією постановою. Залучені кошти державного бюджету розподілу не підлягають.
4. Міністерству фінансів, Державному казначейству під час проведення розрахунків з бюджетом відповідно до Порядку враховувати їх як надходження до державного бюджету в грошовій формі.
5. Міністерству палива та енергетики разом з державним підприємством "Енергоринок" і уповноваженим банком забезпечити контроль за проходженням коштів через рахунки енергопостачальних компаній та державного підприємства "Енергоринок" до державного бюджету згідно з цією постановою.
Прем'єр-міністр України А.КІНАХ
Інд. 37
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 вересня 2001 р. N 1210
ПОРЯДОК
проведення розрахунків з бюджетом підприємств паливно-енергетичного комплексу та відшкодування податку на додану вартість підприємствам гірничо-металургійного комплексу
Умови проведення розрахунків та їх учасники
1. Відповідно до цього Порядку розрахунки проводяться за згодою сторін на підставі актів звіряння та спільних протокольних рішень, підписаних усіма учасниками цих розрахунків та погоджених Першим віце-прем'єр-міністром України, шляхом залучення тимчасово вільних коштів державного бюджету або використання власних коштів.
2. Учасниками розрахунків можуть бути:
а) підприємства гірничо-металургійного комплексу (далі - ГМК), які мають невідшкодований податок на додану вартість (далі - ПДВ), у частині, що підлягає зарахуванню на їх поточні рахунки, а також їх кредитори, які у свою чергу мають заборгованість перед підприємствами паливно-енергетичного комплексу;
б) підприємства паливно-енергетичного комплексу (далі - ПЕК), які мають борг з ПДВ перед державним бюджетом:
підприємства НАК "Нафтогаз України", що добувають, перероблюють та поставляють (транспортують) природний газ та інші паливно-енергетичні ресурси;
виробники електричної енергії, які реалізують її оптовому ринку електроенергії:

................
Перейти до повного тексту