1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 8 липня 1999 р. N 1207
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 244 від 05.043.2017 )
Про Положення про Німецько-Український фонд
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1412 від 11.09.2000 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Схвалити зміни до Положення про Німецько-Український фонд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1999 року N 628 "Про Німецько-Український фонд", виклавши його у редакції, що додається.
Доручити Міністерству фінансів підписати від імені Кабінету Міністрів України зазначене Положення, дозволивши йому вносити у разі потреби зміни і доповнення до нього.
( Пункт 1 в редакції Постанови КМ N 1412 від 11.09.2000 ) ( Пункт 2 скасовано на підставі Постанови КМ N 1412 від 11.09.2000 )
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд. 25
СХВАЛЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 липня 1999 р. N 1207
ПОЛОЖЕННЯ
про Німецько-Український фонд
1. Загальні положення
1.1. Німецько-Український фонд (далі - НУФ) є фінансовою установою особливого виду, створеною на виконання Указу Президента України від 1 червня 1998 р. N 574 "Про Німецько-Український фонд" для підтримки малого та середнього підприємництва в Україні.
1.2. Офіційна назва фонду:
українською мовою - "Німецько-Український фонд";
німецькою мовою - "Deutsch-Ukrainischer Fonds".
1.3. Згідно із законодавством України НУФ є юридичною особою з дати затвердження цього Положення, має самостійний баланс, рахунки в Національному банку України, свою печатку.
1.4. НУФ може від свого імені укладати договори, нести зобов'язання, виступати позивачем і відповідачем у судах загальної юрисдикції та арбітражних судах. НУФ несе відповідальність за своїми зобов'язаннями належним йому майном, на яке можна звернути стягнення згідно із законодавством України.
1.5. НУФ у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства та цим Положенням.
1.6. Юридична адреса НУФ:
252008, Київ-8, вул. Інститутська, 9
2. Засновники та учасники
2.1. Засновниками НУФ є Кредитна Установа для Відбудови за дорученням Федеративної Республіки Німеччина, Кабінет Міністрів України в особі Мінфіну та Національний банк України.
2.2. Юридичні адреси засновників:
Кредитна Установа для Відбудови:
Пальменгартенштрассе, 5-9,
Д-60325 Франкфурт - на - Майні
Мінфін:
252008, Київ-8, вул. Грушевського, 12/2
Національний банк України:
252008, Київ-8, вул. Інститутська, 9
2.3. Учасниками НУФ можуть стати установи, підприємства, організації будь-якої форми власності, як українські, так й іноземні. Вступний внесок для учасників не може бути меншим 2 500 000 німецьких марок.
3. Основні напрями діяльності
3.1. Основними напрямами діяльності НУФ є посилення конкурентоспроможності приватних малих і середніх підприємств шляхом їх фінансування через надання визначеними українськими комерційними банками кредитів за рахунок коштів НУФ.
3.2. НУФ не має на меті одержання прибутку і не розподіляє між своїми засновниками (учасниками) можливий прибуток.
3.3. Для досягнення своїх цілей НУФ:
визначає кваліфіковані українські комерційні банки виключно за технічними і фінансовими критеріями;
розміщує кошти у визначених банках відповідно до укладених з ними договорів, за якими банки визначають кінцевих позичальників та несуть ризик за видані кредити.
3.4. НУФ може залучати кошти українських, іноземних та міжнародних кредиторів, для провадження своєї основної діяльності відповідно до цього розділу Положення.
4. Позичальники та відсоткові ставки
4.1. Комерційні банки за рахунок коштів НУФ надають кредити таким позичальникам:
а) фізичним особам - суб'єктам підприємницької діяльності, що не є юридичними особами та підприємствам з кількістю зайнятих не більш як 20 працівників і приватною часткою у статутному капіталі понад 50 відсотків. При цьому може фінансуватися лише діяльність у сфері виробництва, послуг та торгівлі за умови, що максимальна сума кредиту не перевищує 15 000 німецьких марок;
б) фізичним особам - суб'єктам підприємницької діяльності, що не є юридичними особами та підприємствам з кількістю зайнятих не більш як 250 працівників, у яких приватна частка в статутному капіталі перевищує 50 відсотків. При цьому може фінансуватися лише діяльність у сфері виробництва і послуг за умови, що максимальна сума кредиту не перевищує 50 000 німецьких марок;
в) німецько-українським підприємствам, у яких приватна частка в статутному капіталі перевищує 50 відсотків, а німецький і український партнер тримають відповідно від 30 до 70 відсотків статутного капіталу підприємства. Кількість зайнятих на цих підприємствах не повинна перевищувати 500 працівників. При цьому може фінансуватися лише діяльність виробничої сфери за умови, що максимальна сума кредиту не перевищує 500 000 німецьких марок.
4.2. Валюта, в якій комерційні банки видають кредити позичальникам, визначається наглядовою радою НУФ окремо за кожною програмою.
4.3. Відсоткова ставка, яку мають сплачувати комерційні банки на адресу НУФ, визначається у відповідному договорі та розраховується на базі ставки пропозиції на лондонському міжбанківському ринку за депозитом (LIBOR) з урахуванням маржі НУФ, що включає плату за управління коштами НУФ.
4.4. Максимальний розмір процентної ставки за кредитами, що надаються банками позичальникам, установлюється у відповідному договорі між банком та НУФ.
5. Майно
5.1. У власності НУФ може перебувати рухоме і нерухоме майно та кошти.
5.2. Кошти та майно НУФ утворюються за рахунок:
внесків засновників та учасників;
коштів від одержаних відсотків на авуари на рахунках НУФ в Національному банку України;
коштів від одержаних відсотків, що сплачуються банками за наданими кредитами;
інших джерел, не заборонених законодавством України.
5.3. НУФ може використовувати свої кошти тільки для фінансування позичальників, зазначених в пункті 4 цього Положення, крім плати, передбаченої пунктом 7.2.3, та відсотків, що підлягають сплаті кредиторам за залученими НУФ кредитами.
5.4. Майно, кошти та прибуток НУФ звільняються від оподаткування на підставі відповідного Закону України.
6. Статутний фонд
6.1. Статутний фонд НУФ становить 32 000 000 німецьких марок і має такі складові:

................
Перейти до повного тексту