1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 29 грудня 2010 р. № 1204
Київ
Про затвердження Порядку покриття тимчасових касових розривів місцевих бюджетів
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 352 від 22.05.2013 № 379 від 27.08.2014 № 123 від 18.03.2015 )
Відповідно до частини п'ятої статті 43 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок покриття тимчасових касових розривів місцевих бюджетів, що додається.
2. Державній казначейській службі надавати роз'яснення щодо застосування затвердженого цією постановою Порядку.
3. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2011 року.
Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ
Інд. 34
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 грудня 2010 р. № 1204
ПОРЯДОК
покриття тимчасових касових розривів місцевих бюджетів
( У тексті Порядку слова "Державної казначейської служби" замінено словом "Казначейства" згідно з Постановою КМ № 352 від 22.05.2013 )
1. Цей Порядок визначає механізм покриття тимчасових касових розривів місцевих бюджетів, пов'язаних із забезпеченням здійснення захищених видатків загального фонду, шляхом надання територіальними органами Казначейства на договірних умовах позик місцевим бюджетам за рахунок коштів єдиного казначейського рахунка (далі - позика) без нарахування відсотків за користування ними.
2. У цьому Порядку термін "тимчасовий касовий розрив" означає недостатню спроможність місцевого бюджету на конкретну дату погасити за рахунок наявних та очікуваних грошових активів загального фонду (в тому числі залишків бюджетних коштів), крім субвенцій, трансфертів іншим бюджетам (далі - цільові міжбюджетні трансферти) та коштів резервного фонду, бюджетні фінансові зобов'язання за захищеними видатками.
( Абзац перший пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 123 від 18.03.2015 )
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Бюджетному кодексі України.
3. Голова Казначейства з урахуванням платоспроможності, результатів оцінки ризиків її втрати та обсягів коштів місцевих бюджетів, що акумулюються на єдиному казначейському рахунку, затверджує щомісяця до 25 числа позиковий ліміт (максимальна сума, у межах якої територіальний орган Казначейства може використовувати кошти єдиного казначейського рахунка для надання позик) на наступний місяць, який доводиться до відома зазначеного органу з використанням засобів телекомунікаційного зв'язку в регламентованому режимі.
4. Позика надається в межах граничного обсягу, визначеного територіальним органом Казначейства, що не перевищує однієї дванадцятої затвердженого на поточний бюджетний період обсягу доходів загального фонду місцевого бюджету, за вирахуванням обсягу цільових міжбюджетних трансфертів та з урахуванням позикового ліміту, зазначеного у пункті 3 цього Порядку.
Міністр фінансів має право встановлювати інший норматив, з урахуванням якого визначається граничний обсяг позики.
5. Для надання позики Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцева держадміністрація, виконавчий орган відповідної місцевої ради (далі - заявник) подає не пізніше ніж за два робочих дні до дня, в який необхідно її отримати, до територіального органу Казначейства заяву про надання позики (далі - заява) та розрахунок обсягу тимчасового касового розриву за формами, встановленими Мінфіном.
Надання таких позик територіальними органами Казначейства в районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення здійснюється за погодженням з відповідним територіальним органом Казначейства в Автономній Республіці Крим, області, мм. Києві та Севастополі.
( Пункт 5 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 352 від 22.05.2013 ) ( Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 352 від 22.05.2013 )
6. Позики надаються територіальними органами Казначейства у разі:
1) наявності тимчасового касового розриву місцевого бюджету, обсяг якого визначається за такою формулою:
Kr = (Z + D) – Rd – V,
де Kr - обсяг тимчасового касового розриву;
Z - залишок бюджетних коштів на рахунках місцевого бюджету та розпорядників коштів такого бюджету (крім цільових міжбюджетних трансфертів та коштів резервного фонду) на дату подання заяви;
D - обсяг усіх очікуваних надходжень до загального фонду місцевого бюджету (крім цільових міжбюджетних трансфертів) у період з дати подання заяви до дати отримання позики;
Rd - обсяг реверсної дотації, перерахування якої припадає на період з дати подання заяви до дати отримання позики;
V - залишок непогашених бюджетних фінансових зобов’язань розпорядників коштів місцевого бюджету за видатками, зазначеними у пункті 10 цього Порядку, що зареєстровані в органах Казначейства на дату подання заяви (без урахування бюджетних фінансових зобов’язань, що фінансуються за рахунок субвенцій, передбачених пунктами 6-9 частини першої статті 97 Бюджетного кодексу України );
2) відсутності простроченої кредиторської заборгованості місцевого бюджету за позиками, отриманими у фінансових установах.
Позики не надаються у разі розміщення на дату отримання позики коштів місцевого бюджету на депозитах (крім коштів, розміщених до 1 січня 2015 р.) та/або обслуговування коштів місцевого бюджету в частині бюджету розвитку та власних надходжень бюджетних установ в установах банків.
( Пункт 6 в редакції Постанови КМ № 123 від 18.03.2015 )
7. Територіальний орган Казначейства протягом двох робочих днів з дати отримання заяви приймає рішення про:

................
Перейти до повного тексту