1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 1 жовтня 1996 р. N 1201
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 218 від 21.03.2012 )
Про невідкладні заходи щодо зміцнення законності і правопорядку
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 734 від 10.07.97 )
Кабінет Міністрів України відзначає, що всупереч окремим позитивним тенденціям у боротьбі зі злочинністю радикальних зрушень у зміцненні правопорядку в державі ще не відбулося. Криміногенна ситуація залишається складною. За вісім місяців поточного року скоєно понад 404 тис. злочинів, з яких 36 відсотків - тяжких. Збільшення їх кількості має місце в Одеській, Чернігівській, Сумській, Херсонській областях і особливо - в Автономній Республіці Крим, Миколаївській, Вінницькій, Закарпатській областях та м. Севастополі.
Триває криміналізація суспільства. В злочинну діяльність втягується дедалі більше осіб, у тому числі жінок, молоді. Високим залишається рівень групової та рецидивної злочинності, а також злочинності на грунті наркоманії та пияцтва. Стурбованість викликає стійке зростання кількості вбивств (у поточному році - 3198 і найбільше в областях Донецькій - 497, Дніпропетровській - 263, Луганській - 257 та Автономній Республіці Крим - 280, тобто майже половина скоєних у країні). Зростає кількість розбійних нападів, бандитських, терористичних та інших небезпечних проявів із застосуванням зброї та вибухівки. Понад 70 відсотків становлять злочини корисливої спрямованості - переважно крадіжки державного і приватного майна.
Злочинні посягання активно проникають в економіку. Поширюються приховування прибутків від оподаткування, нецільове використання кредитів, порушення валютного законодавства, махінації з фінансовими ресурсами, марнотратство, хабарництво та зловживання у приватизаційній сфері. Все це спричиняє поглиблення кризи платежів, збільшення заборгованості заробітної плати і є однією з передумов посилення соціального напруження в державі.
Порівняно з 1991 роком кількість злочинів у нафтовій і газовій промисловості, на залізничному транспорті зросла майже втричі, а в хімічній і нафтопереробній промисловості, в сільському господарстві та на автомобільному транспорті - вдвічі. Поширені вони і в торгівлі та зовнішньоекономічній сфері. Втрати від розкрадань державного та колективного майна і марнотратства за минулий рік становили 3,5 трлн. карбованців. Особлива безгосподарність має місце на підприємствах Міністерства енергетики та електрифікації, Міністерства промисловості, Міністерства зв'язку, Міністерства освіти, Міністерства сільського господарства і продовольства.
Заходи, які вживають правоохоронні та інші державні органи щодо посилення боротьби зі злочинністю, зокрема з її організованими формами, поки що неадекватні наявній сутуації і недостатньо дійові. Не вишукано ефективних засобів викриття тих, хто злочинним шляхом створює наприбутки, підтримує тіньову економіку, заподіює великих збитків державі. Не досягнуто належної скоординованості дій правоохоронних та відповідних контролюючих органів, місцевих державних адміністрацій. Це призводить до зневіри громадян у спроможність влади захистити їх честь, гідність, особисту безпеку і викликає підвищену занепокоєність станом провопорядку в державі.
Виходячи із зазначеного та з метою виконання Указу Президента України від 17 вересня 1996 р. "Про Комплексну цільову програму боротьби зі злочинністю на 1996-2000 роки" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Керівникам міністерств і відомств, головам Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій :
забезпечити виконання Комплексної цільової програми боротьби зі злочинністю на 1996-2000 роки ( далі - Комплексна цільова програма) в повному обсязі;
всебічно і грунтовно проаналізувати стан правопорядку в кожному районі, населеному пункті і трудовому колективі, виявити причини загострення обстановки і з урахуванням регіональних та галузевих особливостей розробити скоординовані плани дій у запобіганні злочинним проявам, насамперед проти особи, в економічній сфері, а також у виявленні і рішучому знешкодженні злочинних угрупувань. Використовуючи всі надані законом права і повноваження, мобілізувати наявні сили для налагодження роботи зі злочинністю;
забезпечити фінансування Комплексної цільової програми в поточному році у межах коштів, передбачених Законом України "Про Державний бюджет України на 1996 рік", залучаючи з цією метою добровільні внески підприємств, установ, організацій і громадян;
під час оцінки ефективності результатів роботи виходити з того, що контроль за здійсненням заходів щодо наведення належного порядку на відповідній території, посилення боротьби з особливо небезпечними злочинними проявами, передусім з груповою та організованою злочинністю, додержання прав і свобод громадян покладено особисто на голів Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій.

................
Перейти до повного тексту