1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 2 лютого 2024 р. № 119
Київ
Деякі питання Національної програми інформатизації
Відповідно до абзаців другого - шостого пункту 2 частини першої статті 5, частини першої статті 9, абзацу першого частини першої статті 11 та частини другої статті 14 Закону України "Про Національну програму інформатизації" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Положення про формування та виконання Національної програми інформатизації;
Порядок проведення експертизи Національної програми інформатизації та її складових;
Порядок формування та виконання галузевої програми, проекту, робіт з інформатизації;
Порядок формування та виконання регіональної програми, проекту, робіт з інформатизації;
Порядок здійснення моніторингу та проведення оцінки результативності виконання Національної програми інформатизації та її складових.
2. Внести до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2021 р. № 453 "Питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості" (Офіційний вісник України, 2021 р., № 40, ст. 2364; 2022 р., № 1, ст. 2) зміну, що додається.
3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 49


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 2 лютого 2024 р. № 119
ПОЛОЖЕННЯ
про формування та виконання Національної програми інформатизації
1. Це Положення визначає механізм формування та виконання Національної програми інформатизації.
2. У цьому Положенні терміни вживаються у значенні, наведеному в Бюджетному кодексі України, Законах України "Про Національну програму інформатизації", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України", "Про критичну інфраструктуру".
3. Суб’єктами формування та виконання Національної програми інформатизації є суб’єкти, визначені статтею 4 Закону України "Про Національну програму інформатизації".
4. Формування Національної програми інформатизації включає розроблення, погодження та затвердження її складових, визначених статтею 2 Закону України "Про Національну програму інформатизації".
5. Національна програма інформатизації формується генеральним державним замовником Національної програми інформатизації (далі - генеральний замовник) на підставі пропозицій замовників і результатів її виконання в попередньому році.
6. Під час формування Національної програми інформатизації замовники не пізніше ніж у двотижневий строк з дня набрання чинності законом про Державний бюджет України подають керівникові Національної програми інформатизації пропозиції до переліку завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації на відповідний рік за формою згідно з додатком 1 у межах видатків за бюджетними програмами замовника.
Керівник Національної програми інформатизації організовує узагальнення пропозицій, наданих замовниками, і за результатами подає генеральному замовнику пропозиції щодо формування переліку завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації та визначених обсягів фінансування в межах коштів, затверджених законом про Державний бюджет України на відповідний рік.
Генеральний замовник не пізніше ніж протягом 45 календарних днів з дня набрання чинності законом про Державний бюджет України подає Кабінетові Міністрів України перелік завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації, інформацію про замовників, крім органів місцевого самоврядування, та визначений обсяг фінансування в межах коштів, затверджених законом про Державний бюджет України на відповідний рік.
7. Окремі завдання, проекти, роботи з інформатизації Національної програми інформатизації, що виконуються за рахунок видатків за бюджетною програмою Національної програми інформатизації генерального замовника, формуються за пропозиціями замовників як такі, що потребують надання ресурсної підтримки замовникам для їх виконання і для яких не передбачено фінансування на відповідний бюджетний рік (далі - окремі завдання, проекти, роботи з інформатизації).
Окремі завдання, проекти, роботи з інформатизації спрямовуються на створення, модернізацію (модифікацію, розвиток) інформаційних (автоматизованих) систем та/або інформаційно-комунікаційних систем.
Для формування окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації замовники, визначені пунктами 1 і 2 частини другої статті 4 Закону України "Про Національну програму інформатизації", з урахуванням методики визначення належності бюджетних програм, завдань, проектів, робіт до сфери інформатизації, затвердженої генеральним замовником, не пізніше 15 лютого року, що передує плановому бюджетному періоду, подають на розгляд керівника Національної програми інформатизації:
пропозиції до окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації за формою згідно з додатком 2;
обґрунтування потреби в наданні ресурсної підтримки окремого завдання, проекту, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації за формою згідно з додатком 3;
погодження Адміністрації Держспецзв’язку для окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації, які належать до сфери національної безпеки і оборони, потребують реалізації заходів із створення або модернізації об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, захисту інформації та кіберзахисту, надане замовнику шляхом надсилання листа в паперовій або електронній формі із використанням кваліфікованого електронного підпису.
У разі коли замовником є Адміністрація Держспецзв’язку, на розгляд керівника Національної програми інформатизації подаються документи, передбачені абзацами четвертим і п’ятим цього пункту.
У разі внесення змін до поданих документів замовники не пізніше 15 липня року, що передує плановому бюджетному періоду, подають керівникові Національної програми інформатизації:
уточнені пропозиції до окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації за формою згідно з додатком 2;
обґрунтування потреби в наданні ресурсної підтримки окремого завдання, проекту, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації згідно з додатком 3;
погодження Адміністрації Держспецзв’язку для окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації, які належать до сфери національної безпеки і оборони, потребують реалізації заходів із створення або модернізації об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, захисту інформації та кіберзахисту, надане замовнику шляхом надсилання листа в паперовій або електронній формі із використанням кваліфікованого електронного підпису.
У разі затвердження в законі про Державний бюджет України видатків на відповідний рік за бюджетною програмою Національної програми інформатизації замовники не пізніше ніж у п’ятиденний строк із дня набрання чинності законом про Державний бюджет України подають керівникові Національної програми інформатизації уточнену інформацію (за наявності змін) про окремі завдання, проекти, роботи з інформатизації на відповідний рік, визначену в абзацах четвертому - шостому цього пункту.
Керівник Національної програми інформатизації організовує узагальнення пропозицій до окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації та уточнень до них, забезпечує проведення їх експертизи та розгляд науково-технічною (експертною) радою Національної програми інформатизації, а також організовує відбір таких завдань, проектів, робіт.
Відбір окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації під час формування Національної програми інформатизації проводиться за участю науково-технічної (експертної) ради Національної програми інформатизації, утвореної генеральним замовником.
За результатами відбору керівник Національної програми інформатизації подає генеральному замовнику пропозиції до формування переліку окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації та визначених обсягів їх фінансування в межах видатків, передбачених на реалізацію бюджетної програми Національної програми інформатизації на відповідний рік.
Генеральний замовник щороку не пізніше ніж у строк 45 календарних днів з дня набрання чинності законом про Державний бюджет України подає Кабінетові Міністрів перелік окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації.
Виконання окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації здійснюється в загальному порядку.
8. Під час виконання завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації, що виконуються за рахунок бюджетних коштів та/або спрямовані на виконання функцій держави чи органу місцевого самоврядування, замовники беруть бюджетні та/або фінансові зобов’язання та здійснюють платежі за завданнями, проектами, роботами з інформатизації Національної програми інформатизації після їх погодження із генеральним замовником.
Погодження завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації, очікувана вартість яких дорівнює або перевищує 500 тис. гривень, а в разі закупівель послуг із підключення закладів соціальної інфраструктури до широкосмугового доступу до Інтернету за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості, коли їх вартість перевищує 1 тис. гривень, здійснюється генеральним замовником за результатами експертизи, проведеної відповідно до Порядку проведення експертизи Національної програми інформатизації та її складових, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2024 р. № 119.
Погодження завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації вартістю меншою, ніж визначена в абзаці другому цього пункту, здійснюється шляхом повідомлення генеральному замовнику про укладений договір про закупівлю товарів, робіт і послуг між замовником та виконавцем завдання, проекту, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації. У разі коли протягом п’яти календарних днів з дня отримання матеріалів генеральний замовник не повідомив замовнику про організацію проведення їх експертизи шляхом надсилання листа в електронній формі із використанням кваліфікованого електронного підпису, подані завдання, проекти, роботи з інформатизації вважаються погодженими генеральним замовником за принципом мовчазної згоди.
Погодження завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації, що виконуються за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством, здійснюється відповідно до частини другої статті 16 Закону України "Про Національну програму інформатизації".
Проекти та роботи з інформатизації, які є складовими завдань Національної програми інформатизації, погоджуються генеральним замовником відповідно до абзаців першого - третього цього пункту.
Генеральний замовник погоджує або не погоджує з обґрунтуванням підстав завдання, програми, проекти, роботи з інформатизації Національної програми інформатизації замовників за результатами експертизи, яка проводиться відповідно до Порядку проведення експертизи Національної програми інформатизації та її складових, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2024 р. № 119.
Підставами для непогодження завдання, проекту, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації є:
подання замовником не в повному обсязі документів, необхідних для проведення експертизи, згідно із переліком, визначеним у пунктах 10, 12, 13 Порядку проведення експертизи Національної програми інформатизації та її складових, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2024 р. № 119;
виявлення в документах, поданих замовником, недостовірних відомостей, порушень норм законодавства у сфері інформатизації, невідповідності тенденціям науково-технічного розвитку;
експертний висновок містить таку оцінку: об’єкт експертизи оцінюється негативно або об’єкт експертизи не повною мірою відповідає вимогам законодавства, нормативно-технічних документів або тенденціям науково-технічного розвитку.
Замовник може усунути невідповідності, що стали підставою для непогодження завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації та протягом 10 календарних днів з моменту отримання такого непогодження у разі потреби повторно звернутися за погодженням до генерального замовника.
9. Під час формування Національної програми інформатизації замовники подають Адміністрації Держспецзв’язку для погодження окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації, що належать до сфери національної безпеки і оборони, потребують реалізації заходів із створення або модернізації об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, захисту інформації та кіберзахисту:
пропозиції до окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації за формою згідно з додатком 2;
обґрунтування потреби в наданні ресурсної підтримки окремого завдання, проекту, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації за формою згідно з додатком 3.
Під час виконання Національної програми інформатизації замовники погоджують завдання, проекти, роботи з інформатизації Національної програми інформатизації, що належать до сфери національної безпеки і оборони, потребують реалізації заходів із створення або модернізації об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, захисту інформації та кіберзахисту з Адміністрацією Держспецзв’язку в разі, коли їх очікувана вартість дорівнює або перевищує 500 тис. гривень.
Для погодження таких завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації замовники подають Адміністрації Держспецзв’язку:
обґрунтування завдання, проекту, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації за формою згідно з додатком 1 до Порядку проведення експертизи Національної програми інформатизації та її складових, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2024 р. № 119;
проект договору про закупівлю товарів, робіт і послуг із визначеною кошторисною вартістю і строками проведення робіт.
Адміністрація Держспецзв’язку протягом 10 календарних днів з дня отримання матеріалів погоджує подані завдання, проекти, роботи з інформатизації Національної програми інформатизації або не погоджує їх із обґрунтуванням підстав та протягом п’яти календарних днів повідомляє замовнику шляхом надсилання листа в паперовій або електронній формі із використанням кваліфікованого електронного підпису.
Підставами для непогодження завдання, проекту, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації є:
подання замовником не в повному обсязі документів, необхідних для погодження, згідно із переліком, визначеним у цьому пункті;
виявлення в документах, поданих замовником, недостовірних відомостей, порушень норм законодавства у сферах криптографічного та технічного захисту інформації, кіберзахисту, захисту державних інформаційних ресурсів та інформації, вимогу щодо захисту якої встановлено законом, в інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних системах, на об’єктах інформаційної діяльності.
У разі коли протягом строку та у спосіб, визначені абзацом восьмим цього пункту, Адміністрація Держспецзв’язку не повідомила замовника про погодження або непогодження поданих завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації, подані завдання, проекти, роботи з інформатизації Національної програми інформатизації вважаються погодженими Адміністрацією Держспецзв’язку за принципом мовчазної згоди.
10. Строки виконання завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації переглядаються в разі недостатності фінансування в поточному році.
Замовники протягом п’яти календарних днів з дня прийняття рішення про перегляд строків виконання завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації повідомляють генеральному замовнику.
Для перегляду строків виконання окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації замовники не пізніше двох тижнів до дня закінчення виконання окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації подають генеральному замовнику звернення щодо перегляду строків виконання окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації за формою згідно з додатком 4.
Генеральний замовник протягом п’яти календарних днів з дня отримання звернення замовників про перегляд строків виконання окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації розглядає його та переглядає строки виконання окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації або залишає строки без перегляду із обґрунтуванням підстав.
Підставами для залишення строків без перегляду є:
відсутність об’єктивної причини недотримання календарного плану (графіка) виконання завдань, проектів, робіт з інформатизації;
встановлення факту недотримання норм, стандартів і правил під час виконання завдань, проектів, робіт з інформатизації.
У разі перегляду строків виконання окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації генеральний замовник забезпечує їх розгляд під час відбору окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації на наступний рік.
11. Замовники забезпечують приймання, впровадження, використання результатів виконання завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації та відповідають за цільове використання передбачених для їх виконання коштів відповідно до бюджетного законодавства.
Керівники замовників здійснюють контроль та несуть персональну відповідальність за своєчасність, достовірність і зміст поданих пропозицій та звітних матеріалів.
12. Контроль за формуванням та виконанням Національної програми інформатизації здійснюється генеральним замовником шляхом здійснення моніторингу та проведення оцінки результативності виконання Національної програми інформатизації в порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2024 р. № 119.
13. Замовники, керівники галузевих і регіональних програм, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації, а також програм, проектів, робіт з інформатизації органів місцевого самоврядування щороку не пізніше 1 березня подають генеральному замовникові звіт про хід виконання завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації за попередній рік за формою згідно з додатком 5.
Генеральний замовник щороку не пізніше 15 червня подає Кабінетові Міністру звіт про стан інформатизації та хід виконання завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації за попередній рік.
14. Контроль за додержанням вимог щодо провадження діяльності, пов’язаної із забезпеченням національної безпеки і оборони, що становить державну таємницю, здійснюється відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації" і "Про державну таємницю", Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 р. № 939, Типової інструкції про порядок ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 р. № 736 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 85, ст. 2783), та цього Положення.
15. Генеральний замовник щороку інформує Раду національної безпеки і оборони про стан виконання завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації за попередній рік, що належать до сфери національної безпеки і оборони.
Додаток 1
до Положення
ПРОПОЗИЦІЇ
до переліку завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації
( Див. текст )
Додаток 2
до Положення
ПРОПОЗИЦІЇ
до окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації
( Див. текст )
Додаток 3
до Положення
ОБҐРУНТУВАННЯ
потреби в наданні ресурсної підтримки окремого завдання, проекту, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації
( Див. текст )
Додаток 4
до Положення
ЗВЕРНЕННЯ
щодо перегляду строків виконання окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації
( Див. текст )
Додаток 5
до Положення
ЗВІТ
про хід виконання завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації
( Див. текст )
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 2 лютого 2024 р. № 119
ПОРЯДОК
проведення експертизи Національної програми інформатизації та її складових
1. Цей Порядок визначає механізм проведення експертизи Національної програми інформатизації та її складових з метою забезпечення наукового обґрунтування її структури та змісту, аналізу та оцінки ефективності використання науково-технічного потенціалу сфери інформатизації, результатів досліджень.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про Національну програму інформатизації", "Про наукову і науково-технічну експертизу", "Про публічні закупівлі", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України", "Про критичну інфраструктуру".
3. Генеральний державний замовник Національної програми інформатизації (далі - генеральний замовник) забезпечує проведення експертизи завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації (далі - експертиза) під час її формування та виконання.
Для надання рекомендацій та проведення фахових консультацій з питань формування та реалізації державної політики у сферах інформатизації, цифровізації і цифрового розвитку, забезпечення експертного розгляду завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації генеральним замовником утворюється науково-технічна (експертна) рада Національної програми інформатизації (далі - науково-технічна (експертна) рада) як допоміжний орган генерального замовника.
4. Експертизу проводить організатор експертизи Національної програми інформатизації (далі - організатор експертизи), визначений Кабінетом Міністрів за пропозицією генерального замовника.
5. Об’єктами експертизи є завдання, програми, проекти, роботи з інформатизації.
6. Основними завданнями експертизи є оцінка відповідності об’єктів експертизи сучасному рівню науково-технічних знань, тенденціям науково-технічного прогресу, принципам науково-технічної політики держави, а також підготовка науково обґрунтованих експертних висновків.
7. Об’єкти експертизи можуть подаватися на первинну, повторну, додаткову або контрольну експертизи.
Первинна експертиза завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації, що виконуються за рахунок бюджетних коштів та/або спрямовані на виконання функцій держави чи органу місцевого самоврядування, а також галузеві і регіональні програми, проекти, роботи з інформатизації та програми, проекти, роботи з інформатизації органів місцевого самоврядування, є обов’язковою.
Первинна експертиза передбачає здійснення всіх необхідних заходів у процесі підготовки обґрунтованого експертного висновку щодо об’єктів експертизи, які передаються генеральним замовником на аналіз та оцінку організатору експертизи.
Строк проведення первинної експертизи становить 7 календарних днів з дня отримання документів генеральним замовником. Генеральний замовник може продовжити строк проведення первинної експертизи, але не довше ніж до 45 календарних днів. Про потребу у продовженні строку розгляду поданих документів та новий визначений строк розгляду генеральний замовник інформує замовника протягом 5 календарних днів з дня отримання документів.
8. Повторна, додаткова та контрольна експертизи проводяться відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну експертизу".
Строк проведення повторної, додаткової та контрольної експертизи становить 7 календарних днів з дня отримання документів генеральним замовником. Генеральний замовник може продовжити строк проведення таких експертиз, але не довше ніж до 45 календарних днів. Про потребу у продовженні строку розгляду поданих документів та новий визначений строк розгляду генеральний замовник інформує замовника протягом 5 календарних днів з дня отримання документів.
9. Під час формування Національної програми інформатизації експертиза проводиться щодо:
1) окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації;
2) галузевих і регіональних програм, проектів, робіт з інформатизації та програм, проектів, робіт з інформатизації органів місцевого самоврядування.
У разі внесення змін до галузевих і регіональних програм, проектів, робіт з інформатизації та програм, проектів, робіт з інформатизації органів місцевого самоврядування експертиза проводиться щодо такої програми, проекту, робіт з інформатизації з урахуванням внесених змін.
10. Під час формування Національної програми інформатизації для проведення експертизи замовники подають генеральному замовникові такі документи:
1) для окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації:
пропозиції до окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації за формою згідно з додатком 2 до Положення про формування та виконання Національної програми інформатизації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2024 р. № 119;
обґрунтування потреби в наданні ресурсної підтримки окремого завдання, проекту, робіт з інформатизації за формою згідно з додатком 3 до Положення про формування та виконання Національної програми інформатизації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2024 р. № 119;
погодження Адміністрації Держспецзв’язку для окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації, які належать до сфери національної безпеки і оборони, потребують здійснення заходів із створення або модернізації об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, захисту інформації та кіберзахисту, надане замовнику шляхом надсилання листа в паперовій або електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису;
2) для галузевих і регіональних програм, проектів, робіт з інформатизації та програм, проектів, робіт з інформатизації органів місцевого самоврядування - проект відповідної програми, проекту, робіт з інформатизації.
11. Під час виконання Національної програми інформатизації експертиза проводиться щодо завдань, проектів, робіт з інформатизації, що виконуються замовниками, зокрема окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації, а також щодо завдань, проектів, робіт з інформатизації, що виконуються в рамках галузевих і регіональних програм, проектів, робіт з інформатизації та програм, проектів, робіт з інформатизації органів місцевого самоврядування.
12. Для проведення експертизи під час виконання завдань, проектів, робіт з інформатизації, що реалізовуються за рахунок бюджетних коштів, замовники не пізніше дня, наступного за днем оприлюднення замовником інформації про публічну закупівлю відповідно до законодавства у сфері публічних закупівель, подають генеральному замовникові такі документи:
1) проект договору про закупівлю товарів, робіт і послуг, а також інформацію про технічні, якісні та інші характеристики предмета закупівлі або технічне завдання;
2) обґрунтування завдання, проекту, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації за формою згідно з додатком 1;
3) погодження Адміністрації Держспецзв’язку для завдань, проектів, робіт з інформатизації, які належать до сфери національної безпеки і оборони, потребують здійснення заходів із створення або модернізації об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, захисту інформації та кіберзахисту, надане замовнику шляхом надсилання листа в паперовій або електронній формі із використанням кваліфікованого електронного підпису.
У разі коли замовником є Адміністрація Держспецзв’язку, для проведення експертизи подаються документи, передбачені абзацами другим і третім цього пункту.
Для завдань, проектів, робіт з інформатизації, спрямованих на придбання послуг з адміністрування, технічного супроводу або забезпечення функціонування засобу інформатизації, замовник також подає інформацію про введення засобу інформатизації в експлуатацію.
13. Для проведення експертизи під час виконання завдань, проектів, робіт з інформатизації, що реалізовуються за рахунок міжнародної технічної допомоги та інших джерел, не заборонених законодавством, замовники подають генеральному замовникові такі документи:
1) проект договору про закупівлю товарів, робіт і послуг;
2) меморандум, заяву про наміри, план діяльності, технічне завдання, партнерську угоду, інший документ, який підтверджує узгодження цілей, завдань, діяльності за проектом (програмою) між партнером з розвитку та замовником завдань, проектів, робіт з інформатизації;
3) обґрунтування завдання, проекту, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації за формою згідно з додатком 1;
4) погодження Адміністрації Держспецзв’язку для завдань, проектів, робіт з інформатизації, які належать до сфери національної безпеки і оборони, потребують здійснення заходів із створення або модернізації об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, захисту інформації та кіберзахисту, надане замовнику шляхом надсилання листа в паперовій або електронній формі із використанням кваліфікованого електронного підпису.
У разі коли замовником є Адміністрація Держспецзв’язку, для проведення експертизи подаються документи, передбачені абзацами другим - четвертим цього пункту.
14. Замовники завдань, програм, проектів, робіт з інформатизації на запит генерального замовника подають додаткові матеріали, які стосуються об’єкта експертизи.
15. Після перевірки наявності та правильності оформлення документів, поданих замовниками, генеральний замовник надсилає їх організаторові експертизи для проведення відповідної експертизи.
16. Під час первинної, повторної, додаткової чи контрольної експертизи завдання, програми, проекту, робіт з інформатизації з урахуванням особливостей об’єкта експертизи, організатором експертизи встановлюються:
1) відповідність об’єкта експертизи вимогам і нормам чинного законодавства, зокрема:
відповідність вимогам законодавства у сфері інформатизації;
відповідність вимогам законодавства з питань авторського і суміжних прав, легалізації та локалізації програмних продуктів;
відповідність вимогам щодо захисту інформації та кіберзахисту, зокрема стосовно криптографічного і технічного захисту;
відповідність вимогам ДСТУ EN 301 549:2022 (EN 301 549 V3.2.1 (2021-03), IDT) "Інформаційні технології. Вимоги щодо доступності продуктів та послуг ІКТ" технічних характеристик проектів, що стосуються створення, модернізації, доопрацювання та експлуатації інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних систем, держателями яких є органи державної влади, підприємства, установи та організації, що належать до сфери їх управління;

................
Перейти до повного тексту