1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 28 вересня 1996 р. N 1177
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 388 від 22.04.2009 )
Питання Чорнобильського центру з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1336 від 25.08.98 N 156 від 15.02.2002 N 85 від 28.01.2004 N 450 від 14.03.2007 N 1291 від 31.10.2007 )
На виконання Указу Президента України від 26 квітня 1996 р. N 300 "Про утворення Чорнобильського центру з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Статут Чорнобильського центру з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології (далі - Центр), що додається.
2. Прирівняти працівників Центру за умовами оплати праці до працівників науково-дослідних установ Національної академії наук.
3.
( Пункт 3 виключено на підставі Постанови КМ N 85 від 28.01.2004 )
4. Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи разом з Міністерством фінансів щороку під час складання проекту державного бюджету передбачати кошти для забезпечення діяльності Центру.
( Пункт 4 в редакції Постанов КМ N 85 від 28.01.2004, N 1291 від 31.10.2007 )
5. Директору-координатору Центру у тижневий термін подати до Кабінету Міністрів України в установленому порядку пропозиції щодо складу наглядової ради Центру та проект Положення про неї.
6. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Міністерство з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 85 від 28.01.2004, N 1291 від 31.10.2007 )
7. Доручити Міністрові з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи представляти Кабінет Міністрів України у Міжнародному чорнобильському центрі з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології.
( Постанову доповнено пунктом 7 згідно з Постановою КМ N 1291 від 31.10.2007 )
Прем'єр-міністр України П.ЛАЗАРЕНКО
Інд.33
ЗАТВЕРДЖЕНИЙ
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 вересня 1996 р. N 1177
СТАТУТ
Чорнобильського центру з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології
Загальні положення
1. Чорнобильський центр з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології (далі - Центр) є науково-дослідною установою, підвідомчою Кабінету Міністрів України.
2. Центр у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, а також цим Статутом.
3. Центр є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатки із зображенням Державного герба України і своїм найменуванням, а також емблему, штампи, бланки та інші реквізити.
4. Місцезнаходження Центру - м. Славутич Київської області.
Для забезпечення виконання статутних завдань Центр утворює у разі потреби філіали, представництва та інші відособлені підрозділи з правом відкриття поточних та інших рахунків в установах банків і затверджує положення про них.
Центр провадить діяльність, пов'язану із забезпеченням організації виконання функцій Міжнародним чорнобильським центром з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології (далі - Міжнародний центр) у рамках дво- та/або багатосторонніх угод між Урядом України та урядами країн - учасниць Міжнародного центру.
( Пункт 4 в редакції Постанови КМ N 156 від 15.02.2002 )
Мета, напрями діяльності, завдання та функції Центру
5. Метою діяльності Центру є підтримка, розвиток та підвищення ефективності міжнародних наукових досліджень у визначених нижче напрямах діяльності Центру та досягнення на цій основі:
ефективного використання міжнародної методологічної, технічної та фінансової допомоги, яка надається Україні в галузі ядерної та радіоекологічної безпеки, вивчення наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
нагромадження для практичного використання науково-технічного досвіду та розроблених у результаті міжнародної співпраці технологій;
концентрації наукових знань про причини, обставини, екологічні, радіологічні і медичні наслідки Чорнобильської катастрофи.
6. Центр бере участь в організації, координації та виконанні наукових досліджень і розробок з питань ядерної та радіоекологічної безпеки за такими основними напрямами:
дезактивація та зняття ядерних установок з експлуатації;
поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим паливом;
екологічна реабілітація радіаційно забрудненого довкілля;
пом'якшення і ліквідація екологічних та радіологічних наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
медико-біологічні та радіологічні дослідження;
оцінка та підвищення безпеки ядерних установок;
аварійне планування та оптимізація протиаварійних заходів;
проектування ядерних установок, сховищ радіоактивних відходів;
( Пункт 6 доповнено абзацом дев'ятим згідно з Постановою КМ N 156 від 15.02.2002 )
підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації персоналу ядерних установок для забезпечення їх готовності до ефективного реагування на надзвичайні ситуації;
( Пункт 6 доповнено абзацом десятим згідно з Постановою КМ N 156 від 15.02.2002 )
аналіз і оцінка впливу виробничих об'єктів атомної енергетики на навколишнє природне середовище;
( Пункт 6 доповнено абзацом одинадцятим згідно з Постановою КМ N 156 від 15.02.2002 )
інші наукові дослідження і розробки, що відповідають меті та завданням Центру.
7. Головними завданнями Центру є:
участь у науковому обгрунтуванні пріоритетних потреб України в залученні та використанні іноземної і міжнародної методологічної, технічної та фінансової допомоги;
створення механізму для залучення та ефективного використання іноземних і міжнародних наукових, фінансових та технічних ресурсів;
сприяння використанню унікальних умов та об'єктів зони відчуження Чорнобильської АЕС міжнародним науковим співтовариством;
розвиток партнерських і ділових контактів між науковцями, фахівцями, науково-дослідними центрами і лабораторіями різних країн, створення належних умов для проведення спільних досліджень та розробок;

................
Перейти до повного тексту