- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 27 грудня 2018 р. № 1170
Київ
Про затвердження Порядку визначення розміру економії видатків, що виникла в результаті здійснення заходів з енергоефективності за програмами державної установи "Фонд енергоефективності"
Відповідно до частини четвертої
статті 9 Закону України "Про Фонд енергоефективності" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок визначення розміру економії видатків, що виникла в результаті здійснення заходів з енергоефективності за програмами державної установи "Фонд енергоефективності", що додається.
Прем'єр-міністр України | В.ГРОЙСМАН |
Інд. 37 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 грудня 2018 р. № 1170
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
ПОРЯДОК
визначення розміру економії видатків, що виникла в результаті здійснення заходів з енергоефективності за програмами державної установи "Фонд енергоефективності"
1. Цей Порядок встановлює механізм визначення розміру економії видатків, що виникла в результаті здійснення заходів з енергоефективності за програмами державної установи "Фонд енергоефективності" (далі - Фонд). Економія видатків, що виникла в результаті здійснення заходів з енергоефективності за програмами Фонду (далі - економія видатків), відображає розмір коштів на оплату послуг з постачання теплової енергії, природного газу, гарячої води, електричної енергії, заощаджених кінцевими бенефіціарами гранту щороку.
2. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
1) заявник - суб’єкт, який діє в інтересах та від імені кінцевих бенефіціарів гранту (власників або співвласників будівлі), який подав заявку до Фонду та якому була частково відшкодована вартість здійснених заходів з енергоефективності;
2) розрахунковий період - період з 1 січня року, що передує розрахунковому, до 1 січня року, в якому проводиться визначення розміру економії видатків.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному у
Законі України "Про житлово-комунальні послуги".
3. Визначення розміру економії видатків здійснюється Фондом.
4. Визначення розміру економії видатків у розрахунковому періоді для проектів (будівель), в яких виконано заходи з енергоефективності, здійснюється на основі такої інформації:
2) тарифів на постачання теплової енергії, природного газу, гарячої води, електричної енергії кожного місяця розрахункового періоду - надається заявником;
3) виду енергоносія, що використовується для опалення та гарячого водопостачання - надається заявником;
4) тривалості періоду опалення за кожен місяць розрахункового періоду - надається заявником;
5) фактичної середньомісячної температури та нормативного строку опалення за кожен місяць розрахункового періоду у місці розташування будинку - визначається на основі відкритих кліматологічних даних, визначених Українським гідрометеорологічним центром ДСНС.
5. Отримання інформації, необхідної для визначення розміру економії видатків для проектів (будівель), в яких виконано заходи з енергоефективності, здійснюється у порядку, визначеному програмами Фонду.
6. Визначення розміру економії видатків в розрахунковому періоді за кожним проектом (будівлею) заявника, гривень, розраховується за такою формулою:
де Sp,n - розмір економії видатків в розрахунковому періоді;
ESH,n, ESve,n, ESHWD,n, ESC,n, ESW,n - річна економія енергії за проектом (будівлею) на потреби опалення, вентиляції, гарячого водопостачання, охолодження та освітлення відповідно, тис. кВт·год на рік, визначається відповідно до пункту 5 Методики;
KH,n - поправочний температурний коефіцієнт в розрахунковому періоді, визначається відповідно до пункту 7 цього Порядку;
VH,mn,n - середньозважений тариф на теплопостачання в розрахунковому періоді, гривень/кВт·год, визначається відповідно до пункту 8 цього Порядку;
VHWD,mn,n - середньозважений тариф на гаряче водопостачання в розрахунковому періоді, гривень/кВт·год, визначається відповідно до пункту 9 цього Порядку;
VW,mn,n - середньозважений тариф електропостачання в розрахунковому періоді, гривень/кВт·год, визначається відповідно до пункту 10 цього Порядку.
................Перейти до повного тексту