1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 29 червня 1999 р. N 1164
Київ
Про внесення змін до Порядку ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств Міністерства вугільної промисловості
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Внести зміни до Порядку ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств Міністерства вугільної промисловості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 1997 р. N 939 (Офіційний вісник України, 1997 р., число 35, с. 103), виклавши його у новій редакції, що додається.
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд. 37
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 серпня 1997 р. N 939 ( 939-97-п )
(у редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 29 червня 1999 р. N 1164)
ПОРЯДОК
ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств Міністерства вугільної промисловості
Загальна частина
1. Цей Порядок визначає особливості ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств, на які поширюється дія Закону України "Про порядок списання заборгованості вугледобувних та вуглепереробних підприємств Міністерства вугільної промисловості України, що ліквідуються за рішенням Кабінету Міністрів України, перед Державним бюджетом України і місцевими бюджетами та державними цільовими фондами" (далі - підприємства).
2. Ліквідації підлягає підприємство, яке не спроможне провадити передбачену Статутом діяльність і подальша діяльність якого згідно з техніко-економічним обгрунтуванням визнана недоцільною.
3. Ліквідація підприємства передбачає здійснення заходів щодо припинення господарської діяльності, приведення його основних виробничих фондів до стану, який гарантує безпеку людей, майна і довкілля, та заходів, спрямованих на соціальний захист вивільнюваних працівників.
4. Особливості соціального захисту зазначених працівників визначено Положенням про соціальний захист працівників, вивільнюваних у зв'язку із закриттям (ліквідацією) неперспективних вугледобувних та вуглепереробних підприємств Міністерства вугільної промисловості, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28 червня 1997 р. N 623.
Прийняття рішення про ліквідацію підприємства
5. Рішення про ліквідацію підприємства приймається Кабінетом Міністрів України за поданням Мінвуглепрому після узгодження в установленому порядку із заінтересованими органами виконавчої влади, в тому числі з обласними державними адміністраціями, пропозиції щодо ліквідації підприємства.
Пропозиції щодо ліквідації підприємства подаються на підставі техніко-економічного обгрунтування (проекту) недоцільності його подальшої експлуатації.
Техніко-економічне обгрунтування повинно містити:
найменування підприємства, що пропонується ліквідувати, його характеристику та відомості про місцезнаходження;
обгрунтування доцільності ліквідації підприємства та заходів щодо її проведення;
термін ліквідації та основні положення її організації;
оцінку впливу ліквідації підприємства на довкілля;
відомості про стан і якість запасів вугілля, що залишаються, можливість їх подальшого відпрацювання, передачі іншому користувачеві чи списання з обліку;
соціально-економічний та екологічний прогноз наслідків ліквідації підприємства;
розрахункову вартість ліквідації підприємства, що визначається відповідно до законодавства та кошторисно-нормативної бази і складається з базисної кошторисної вартості будівельно-монтажних робіт з ліквідації підприємств, створення нових робочих місць, а також інших базисних витрат, розрахункових витрат на соціальний захист вивільнюваних працівників та здійснення природоохоронних заходів, екологічний захист довкілля.
На підставі затверджених техніко-економічного обгрунтування і завдання на проектування розробляється проект ліквідації підприємства, який складається з двох окремих частин. Перша частина враховує витрати на фізичне закриття, здійснення природоохоронних заходів, забезпечення у період проведення робіт з фізичної ліквідації підприємства соціального захисту працівників, що вивільняються, друга - витрати на створення нових робочих місць для зазначених працівників, забезпечення їх житлом, виплату допомоги по безробіттю відповідно до Закону України "Про зайнятість населення".
Проект ліквідації підприємства затверджується і підлягає комплексній державній експертизі відповідно до Порядку затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх комплексної державної експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. N 1308.

................
Перейти до повного тексту