1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 14 жовтня 2022 р. № 1160
Київ
Про затвердження Порядку розроблення, здійснення експертизи та застосування проектів повторного використання у будівництві та внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 і від 23 травня 2011 р. № 554
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок розроблення, здійснення експертизи та застосування проектів повторного використання у будівництві, що додається.
2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 "Про затвердження Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1674) і від 23 травня 2011 р. № 554 "Деякі питання професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1668; 2021 р., № 30, ст. 1740) зміни, що додаються.
3. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пункту 1 цієї постанови, який набирає чинності з 24 жовтня 2022 року.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 21


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 14 жовтня 2022 р. № 1160
ПОРЯДОК
розроблення, здійснення експертизи та застосування проектів повторного використання у будівництві
1. Цей Порядок визначає процедуру розроблення проектів повторного використання у будівництві, у тому числі проектних рішень для повторного використання у будівництві, здійснення їх експертизи та застосування у будівництві.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
замовник проекту повторного використання у будівництві (далі - замовник) - юридична чи фізична особа, яка визначає вимоги до проекту повторного використання, здійснює підготовку завдання на його розроблення, замовляє та у разі потреби фінансує його розроблення, забезпечує проведення експертизи та затверджує такий проект;
експертиза проекту повторного використання у будівництві (далі - експертиза) - проведення перевірки проектних рішень з метою виявлення відхилень від вимог з питань міцності, надійності та довговічності об’єктів будівництва, у тому числі безперешкодного доступу для маломобільних груп населення, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, екології, охорони праці, пожежної безпеки, техногенної безпеки, ядерної та радіаційної безпеки, енергозбереження, а також кошторисної частини такого проекту;
проектне рішення для повторного використання у будівництві (далі - проектне рішення) - проектна документація на будівництво, що затверджена відповідно до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1674), яка використовується повторно під час проектування інших об’єктів і у визначених законодавством випадках містить позитивний експертний звіт;
проект повторного використання у будівництві (далі - проект повторного використання) - документація, яка включає архітектурно-планувальні, конструктивні, технічні та технологічні рішення для умов будівництва, визначених завданням на проектування, призначена для багаторазового застосування під час розроблення проектної документації на будівництво об’єктів або їх відокремлених частин, включає експертну оцінку з позитивним висновком та затверджується відповідним замовником. Проектна документація на будівництво, розроблена із застосуванням проектів повторного використання, затверджується замовником на підставі позитивного звіту за результатами експертизи, яка проводиться у випадках, передбачених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності";
проектні рішення прив’язки - проектні рішення за окремими розділами проекту повторного використання, які підлягають уточненню під час розроблення відповідної проектної документації залежно від конкретних умов будівництва та характеристик земельної ділянки, на якій розміщуватиметься об’єкт будівництва, з урахуванням містобудівних умов, обмежень та технічних умов.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Бюджетному кодексі України, Законах України "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про архітектурну діяльність", "Про інвестиційну діяльність", "Про будівельні норми", "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги" та інших нормативно-правових актах.
3. Замовниками проекту повторного використання можуть бути органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, юридичні особи всіх форм власності, фізичні особи.
4. Порядок розроблення проекту повторного використання аналогічний Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів, що затверджений наказом Мінрегіону від 16 травня 2011 р. № 45. Завданням щодо розроблення проекту повторного використання визначаються геологічні, геофізичні, кліматичні (снігові, вітрові навантаження та впливи, температурні режими тощо) умови, які зазначаються у пояснювальній записці до нього.
Кошторисна частина проекту повторного використання розробляється відповідно до Настанови з визначення вартості будівництва, затвердженої наказом Мінрегіону від 1 листопада 2021 р. № 281.
5. Проект повторного використання розробляється відповідно до нормативних актів технічного характеру, що встановлюють обов’язкові вимоги до об’єкта нормування у будівництві, та кошторисних норм, чинних на дату передачі його замовникові.
6. Завершальним етапом розроблення проекту повторного використання є проведення експертизи, результатом якої є експертна оцінка, що містить позитивний або негативний висновок. Експертна оцінка є електронним документом, що складається у довільній формі з використанням Реєстру будівельної діяльності та з урахуванням вимог Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 червня 2021 р. № 681 "Деякі питання забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва" (Офіційний вісник України, 2021 р., № 55, ст. 3401).

................
Перейти до повного тексту