1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 2 грудня 2015 р. № 1154
Київ
Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 816 від 16.11.2016 № 40 від 31.01.2018 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Погодитися з пропозицією Міністерства соціальної політики щодо реалізації з 1 грудня 2016 р. по 31 грудня 2018 р. у Львівській, Полтавській та Харківській областях пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб (далі - пілотний проект) у межах реалізації спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту "Модернізація системи соціальної підтримки населення України".
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 816 від 16.11.2016, № 40 від 31.01.2018 )
Підтримати ініціативу Баранівської міської об’єднаної територіальної громади Житомирської області, Кіптівської сільської об’єднаної територіальної громади Чернігівської області та Миколаївської міської об’єднаної територіальної громади Донецької області (далі - об’єднані територіальні громади), погоджену Міністерством соціальної політики, щодо реалізації до 31 грудня 2018 р. у зазначених громадах пілотного проекту.
( Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 40 від 31.01.2018 )
2. Затвердити Порядок реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб, що додається.
3. Міністерству соціальної політики разом з Міністерством фінансів під час підготовки проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік передбачати видатки для надання учасникам пілотного проекту безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності.
4. Львівській, Полтавській та Харківській обласним державним адміністраціям:
1) забезпечити реалізацію пілотного проекту, зокрема:
затвердити за результатами консультацій із сторонами соціального діалогу перелік пріоритетних видів економічної діяльності у відповідному регіоні для залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб шляхом надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності;
( Абзац другий підпункту 1 пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 40 від 31.01.2018 )
організувати проведення громадських робіт;
провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення із залученням засобів масової інформації;
2) подавати щокварталу до 25 числа місяця, що настає за звітним періодом, Міністерству соціальної політики інформацію про стан реалізації пілотного проекту.
( Підпункт 2 пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 816 від 16.11.2016 )
4-1. Донецькій, Житомирській та Чернігівській обласним державним адміністраціям сприяти реалізації пілотного проекту на території об’єднаних територіальних громад, зокрема забезпечити:
надання об’єднаним територіальним громадам списків непрацюючих працездатних членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб, які мешкають на їх території;
проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань реалізації пілотного проекту серед населення із залученням засобів масової інформації.
( Постанову доповнено пунктом 4-1 згідно з Постановою КМ № 40 від 31.01.2018 )
5. Міністерству соціальної політики:
1) надавати структурним підрозділам з питань соціального захисту населення Донецької, Житомирської, Львівської, Полтавської, Харківської та Чернігівської обласних державних адміністрацій, виконавчим органам рад об’єднаних територіальних громад методичну допомогу в реалізації пілотного проекту;
( Підпункт 1 пункту 5 в редакції Постанови КМ № 40 від 31.01.2018 )
2) поінформувати до 1 березня 2019 р. Кабінет Міністрів України про результати реалізації пілотного проекту та внести пропозиції стосовно визначення порядку залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб на всій території України.
( Підпункт 2 пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 816 від 16.11.2016, № 40 від 31.01.2018 )
Прем'єр-міністр України А.ЯЦЕНЮК
Інд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 2 грудня 2015 р. № 1154
ПОРЯДОК
реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб
1. Цей Порядок визначає механізм реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб (далі - пілотний проект).
2. Учасниками пілотного проекту є непрацюючі працездатні особи з числа:
членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям;
внутрішньо переміщених осіб.
З метою участі в пілотному проекті зазначені особи звертаються до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної держадміністрації або виконавчого органу міської ради (далі - органи соціального захисту населення) за місцем фактичного проживання/ перебування з відповідною заявою.
( Абзац четвертий пункту 2 в редакції Постанов КМ № 816 від 16.11.2016, № 40 від 31.01.2018 )
Учасники пілотного проекту з числа осіб, зазначених в абзацах другому і третьому цього пункту, які проживають на території Баранівської міської об’єднаної територіальної громади Житомирської області, Кіптівської сільської об’єднаної територіальної громади Чернігівської області та Миколаївської міської об’єднаної територіальної громади Донецької області, звертаються із заявою про участь в пілотному проекті до відповідного структурного підрозділу (посадової особи), який (яка) забезпечує реалізацію державної політики у сфері соціального захисту населення у виконавчому органі ради зазначених об’єднаних територіальних громад (далі - структурні підрозділи громад).
( Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 40 від 31.01.2018 )
У заяві особа зазначає форми участі в пілотному проекті, обрані нею із числа зазначених у пункті 3 цього Порядку.
( Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 40 від 31.01.2018 )
3. Залучення учасників пілотного проекту до роботи здійснюється державною службою зайнятості шляхом:
сприяння працевлаштуванню, в тому числі на нові робочі місця;
надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності (далі - фінансова допомога);
пропонування участі в громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру.
( Абзац четвертий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 40 від 31.01.2018 )
Учасник пілотного проекту може бути одночасно залучений до кількох форм участі в пілотному проекті, зазначених ним у заяві.
( Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 40 від 31.01.2018 )
4. Органи соціального захисту населення та структурні підрозділи громад формують списки осіб, які подали заяви про участь у пілотному проекті, та передають їх до районних, міськрайонних, міських центрів зайнятості (далі - базові центри зайнятості) з метою залучення учасників пілотного проекту до роботи згідно з обраними ними формами участі у пілотному проекті, зазначеними у заяві.
( Абзац перший пункту 4 в редакції Постанов КМ № 816 від 16.11.2016, № 40 від 31.01.2018 )
У разі залучення до реалізації пілотного проекту осіб з числа членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, до списків додаються відповідні пропозиції районних і міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
( Абзац другий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 816 від 16.11.2016; в редакції Постанови КМ № 40 від 31.01.2018 )
Базові центри зайнятості щомісяця інформують органи соціального захисту населення та структурні підрозділи громад про працевлаштованих учасників пілотного проекту.
( Абзац пункту 4 в редакції Постанови КМ № 40 від 31.01.2018 )
Залучення до реалізації пілотного проекту осіб, які отримують соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям і доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, особами, які досягли 80-річного віку, інвалідами I і II групи внаслідок психічного розладу, які за висновком лікарської комісії медичного закладу потребують постійного стороннього догляду, а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги, здійснюється за умови забезпечення установами соціального обслуговування або громадськими чи благодійними організаціями соціальними послугами членів малозабезпеченої сім’ї, які не здатні до самообслуговування та потребують постійної сторонньої допомоги.
У разі залучення до реалізації пілотного проекту непрацюючих осіб, зазначених в абзаці четвертому цього пункту, виплата їм відповідно до законодавства як непрацюючим особам надбавки (допомоги) та щомісячні компенсаційні виплати на догляд припиняються з місяця, що настає за місяцем, у якому особу було залучено до роботи, та поновлюються з місяця, що настає після припинення участі в пілотному проекті.
( Абзац п'ятий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 40 від 31.01.2018 )
5. Для сприяння організації підприємницької діяльності шляхом надання фінансової допомоги базові центри зайнятості відповідно до законодавства організовують для учасників пілотного проекту (за їх бажанням) професійне навчання та надають безоплатні консультації з питань провадження підприємницької діяльності.
Учасник пілотного проекту для отримання фінансової допомоги розробляє бізнес-план та заповнює анкету за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
( Пункт 5 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 40 від 31.01.2018 )
В анкеті учасник пілотного проекту зазначає відомості про наявність чи відсутність у нього:
( Пункт 5 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 40 від 31.01.2018 )
заборгованості із сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, несплачених фінансових санкцій за порушення податкового законодавства та законодавства про зайнятість населення і загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - для фізичних осіб - підприємців;
( Пункт 5 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 40 від 31.01.2018 )
фінансових зобов’язань, що перевищують суму граничного розміру фінансової допомоги, та заборгованості з погашення фінансових зобов’язань;
( Пункт 5 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 40 від 31.01.2018 )
рухомого та/або нерухомого арештованого майна чи інших обтяжень;
( Пункт 5 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 40 від 31.01.2018 )
заборгованості з виплати заробітної плати - для фізичних осіб - підприємців;
( Пункт 5 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 40 від 31.01.2018 )

................
Перейти до повного тексту