1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 8 жовтня 2022 р. № 1150
Київ
Про затвердження Порядку користування радіочастотним спектром для потреб дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в Україні та військових формувань іноземних держав, що тимчасово перебувають на території України, а також для потреб іноземних юридичних осіб під час здійснення ними висвітлення спортивних, культурних та інших заходів в Україні
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 542 від 30.05.2023 )
Відповідно до частини шостої статті 46 Закону України "Про електронні комунікації" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок користування радіочастотним спектром для потреб дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в Україні та військових формувань іноземних держав, що тимчасово перебувають на території України, а також для потреб іноземних юридичних осіб під час здійснення ними висвітлення спортивних, культурних та інших заходів в Україні, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 49


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 жовтня 2022 р. № 1150
ПОРЯДОК
користування радіочастотним спектром для потреб дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в Україні та військових формувань іноземних держав, що тимчасово перебувають на території України, а також для потреб іноземних юридичних осіб під час здійснення ними висвітлення спортивних, культурних та інших заходів в Україні
1. Цей Порядок визначає процедуру надання, припинення, продовження строку дії спеціальних експлуатаційних документів для радіообладнання фіксованого короткохвильового радіозв’язку та супутникового радіозв’язку посольствами (нунціатурами), місіями (інтернунціатурами) або іншими дипломатичними представництвами іноземних держав в Україні, генеральними консульствами, консульствами, віце-консульствами або консульськими агентствами іноземних держав (зокрема консульськими установами, що очолюються почесними консульськими посадовими особами), утвореними відповідно до Віденської конвенції від 18 квітня 1961 р. про дипломатичні зносини та Віденської конвенції від 24 квітня 1963 р. про консульські зносини, представництвами міжнародних міжурядових чи міжнародних неурядових організацій в Україні, утвореними згідно з міжнародними договорами, в яких бере участь Україна (далі - представництва), та процедуру оформлення тимчасових спеціальних експлуатаційних документів для радіообладнання та радіоелектронних засобів на території України для забезпечення проведення візитів іноземних делегацій на чолі з керівниками держав, урядів, парламентів (далі - офіційні делегації), для забезпечення діяльності в Україні спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), Представництва Організації Об’єднаних Націй (ООН) і Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України та військових формувань іноземних держав, які тимчасово перебувають на території України (далі - військові формування), за винятком іноземних військових кораблів, які використовують радіообладнання та радіоелектронні засоби для навігації під час проходження, плавання і перебування в територіальному морі, внутрішніх водах, на рейдах та в портах України, а також для потреб іноземних юридичних осіб під час здійснення ними висвітлення спортивних, культурних та інших заходів в Україні.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 542 від 30.05.2023 )
2. Установлення (монтаж) радіообладнання або радіоелектронних засобів виконується відповідно до вимог Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань, затверджених наказом МОЗ від 1 серпня 1996 р. № 239 (далі - Державні санітарні норми).
3. У цьому Порядку термін "нерезидент" вживається у значенні, наведеному в Податковому кодексі України.
4. Використання радіообладнання представництвами здійснюється на підставі спеціального експлуатаційного документа.
5. Для отримання спеціального експлуатаційного документа для радіообладнання фіксованого короткохвильового радіозв’язку та супутникового радіозв’язку представництво або уряд держави, яка його акредитує, міжнародна організація звертаються з нотою до МЗС. До ноти додаються викладені українською мовою замовлення (відповідно до зазначених радіотехнологій) за формою згідно з додатком 1 або 2 і такі документи:
пояснювальна записка (з вичерпними відомостями про призначення радіообладнання);
схема організації зв’язку із зазначенням (за наявності) загальної кількості одиниць радіообладнання в мережі, місць їх розташування та рознесення між ними, азимутів спрямування випромінювання, висоти антени над рівнем землі тощо.
6. МЗС протягом п’яти робочих днів розглядає ноту і визначає доцільність видачі спеціального експлуатаційного документа з урахуванням умов взаємності.
7. У разі визнання доцільності видачі спеціального експлуатаційного документа відповідний висновок разом із замовленням та іншими матеріалами, надісланими представництвом, МЗС надсилає до державного підприємства "Український державний центр радіочастот".
8. Строк розгляду замовлення представництва і надання йому спеціального експлуатаційного документа не повинен перевищувати чотирьох місяців з дня його реєстрації в МЗС.
9. Після отримання замовлення державне підприємство "Український державний центр радіочастот":
протягом трьох робочих днів перевіряє наявність та правильність оформлення поданих документів і реєструє замовлення з комплектом документів;
розглядає замовлення, проводить перевірку документів, які надійшли;
визначає радіочастоти, які можуть бути погоджені, та проводить розрахунки електромагнітної сумісності радіообладнання;
у строк не пізніше 10 робочих днів надсилає на погодження визначені радіочастоти до Центрального радіочастотного органу системи спеціальних користувачів радіочастотного спектра (далі - Центральний радіочастотний орган), а у разі потреби - до заінтересованих центральних органів виконавчої влади;
у разі потреби здійснює міжнародну координацію заявлених радіочастот.
10. Державне підприємство "Український державний центр радіочастот" має право на отримання від представництв додаткової інформації з питань, що належать до його компетенції і виникають під час розгляду замовлення, з продовженням строку підготовки спеціального експлуатаційного документа, але не більше 15 календарних днів.
11. Центральний радіочастотний орган, центральні органи виконавчої влади, які беруть участь у погодженні використання радіочастот, зобов’язані протягом 50 календарних днів з дати отримання замовлення повідомити державному підприємству "Український державний центр радіочастот" про своє рішення.
12. Державне підприємство "Український державний центр радіочастот" після отримання результатів погодження (у строк, що не перевищує трьох місяців з дня реєстрації замовлення) оформляє проекти спеціальних експлуатаційних документів та подає їх в установленому порядку на розгляд Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (далі - регуляторний орган). У разі отримання негативних результатів погодження та наявності можливості підбору додаткових частот державне підприємство "Український державний центр радіочастот" діє відповідно до абзаців четвертого і п’ятого пункту 9 цього Порядку. У разі необхідності міжнародної координації строк подання проектів спеціальних експлуатаційних документів на розгляд регуляторного органу продовжується на строк, визначений Регламентом радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку або відповідними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
13. Регуляторний орган протягом 10 робочих днів з дня отримання проектів спеціальних експлуатаційних документів розглядає їх і приймає рішення щодо видачі спеціального експлуатаційного документа або відмову з обґрунтуванням причини. На засідання регуляторного органу запрошується представник МЗС.
14. Підставами для відмови у видачі спеціального експлуатаційного документа є:
невиконання умов електромагнітної сумісності із задіяними, запланованими або заявленими присвоєннями радіочастот загальних чи спеціальних користувачів;
негативні результати міжнародної координації.
15. У разі усунення причин, що стали підставою для відмови у видачі спеціального експлуатаційного документа, суб’єкт звернення може повторно подати замовлення.
16. Державне підприємство "Український державний центр радіочастот" письмово інформує МЗС про рішення регуляторного органу потягом трьох робочих днів з дня його отримання.
17. МЗС протягом п’яти робочих днів з дня отримання від регуляторного органу інформації про прийняте рішення письмово інформує представництво про таке рішення.
18. У разі прийняття регуляторним органом позитивного рішення державне підприємство "Український державний центр радіочастот" надсилає протягом семи календарних днів з дня прийняття такого рішення до представництва рахунок на оплату ним вартості робіт, пов’язаних з підготовкою та оформленням спеціального експлуатаційного документа.
19. Оплата представництвом вартості робіт, пов’язаних з підготовкою та оформленням спеціального експлуатаційного документа, здійснюється відповідно до тарифів на роботи (послуги) державного підприємства "Український державний центр радіочастот", затверджених рішенням регуляторного органу (далі - тарифи), якщо інше не передбачено міжнародними договорами, в яких бере участь Україна.
20. У разі несплати представництвом протягом 20 календарних днів з дати надсилання рахунка за роботи з підготовки та оформлення спеціального експлуатаційного документа державне підприємство "Український державний центр радіочастот" повторно інформує про необхідність оплати рахунка.
21. Якщо протягом 10 календарних днів з дати інформування рахунок не буде оплачений, державне підприємство "Український державний центр радіочастот" скасовує результати відповідних робіт, про що повідомляє МЗС.
22. Державне підприємство "Український державний центр радіочастот" оформляє спеціальний експлуатаційний документ за формою згідно з додатком 3, реєструє і надсилає його до МЗС не пізніше ніж через три робочих дні після надходження оплати за відповідним рахунком державного підприємства "Український державний центр радіочастот".
23. Представництво після отримання спеціального експлуатаційного документа сплачує в установленому законодавством порядку рентну плату за користування радіочастотним спектром України (у разі, коли такий вид платежу застосовується або може бути застосований до аналогічного представництва України у відповідній державі).
24. Строк дії спеціального експлуатаційного документа встановлюється рішенням регуляторного органу для кожного представництва окремо, але не може бути меншим трьох років.
25. Для продовження строку дії спеціального експлуатаційного документа представництво не пізніше ніж за три місяці до закінчення строку його дії звертається до МЗС з відповідною нотою, до якої додається викладене українською мовою замовлення за формою згідно з додатком 1 або 2.
26. У разі визначення доцільності продовження строку дії спеціального експлуатаційного документа МЗС надсилає замовлення представництва до державного підприємства "Український державний центр радіочастот", який розглядає його протягом 30 календарних днів з дати отримання і передає замовлення разом з пропозиціями щодо можливості продовження строку дії спеціального експлуатаційного документа на розгляд регуляторного органу.
27. Регуляторний орган розглядає протягом 10 робочих днів подані документи і приймає рішення щодо продовження строку дії спеціального експлуатаційного документа. На засідання регуляторного органу запрошується представник МЗС.
28. У разі прийняття регуляторним органом рішення про продовження строку дії спеціального експлуатаційного документа державне підприємство "Український державний центр радіочастот" протягом п’яти робочих днів з дня отримання рішення регуляторного органу оформляє спеціальний експлуатаційний документ, реєструє його і надсилає до МЗС.
29. МЗС протягом п’яти робочих днів з дня отримання від державного підприємства "Український державний центр радіочастот" спеціального експлуатаційного документа надсилає його представництву.
30. За умови своєчасного подання замовлення на продовження строку дії спеціального експлуатаційного документа плата за розрахунок умов забезпечення електромагнітної сумісності не справляється, оплачується лише вартість робіт з його оформлення згідно з установленими тарифами.
31. Рішення регуляторного органу про відмову представництву в продовженні строку дії спеціального експлуатаційного документа приймається з урахуванням наявності фактів порушення встановленого законодавством порядку використання радіочастот, про що МЗС протягом п’яти робочих днів з дня отримання рішення регуляторного органу письмово повідомляє представництву.
32. У разі необхідності припинення експлуатації радіообладнання представництво не пізніше ніж за 15 робочих днів до дати такого припинення звертається до МЗС з відповідною нотою, в якій зазначає дату припинення.
33. МЗС надсилає звернення представництва до регуляторного органу, який у тижневий строк з дня його отримання розглядає подані документи і приймає рішення щодо припинення дії спеціального експлуатаційного документа для радіообладнання.
34. Регуляторний орган повідомляє МЗС та державному підприємству "Український державний центр радіочастот" про прийняте рішення.
35. МЗС протягом п’яти робочих днів з дня отримання повідомлення інформує представництво про рішення регуляторного органу.
36. Для організації зв’язку іншого призначення представництво звертається до відповідних постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг.
37. З метою забезпечення проведення візитів офіційних делегацій представництво або уряд держави, яка його акредитує, звертається з нотою до МЗС про надання спеціального експлуатаційного документа на тимчасове використання на території України радіообладнання із зазначенням необхідних номіналів частот. До ноти додається викладене українською мовою замовлення за формою згідно з додатком 4.
38. Замовлення подається не пізніше ніж за один місяць до початку проведення візиту офіційної делегації (у виняткових випадках - не пізніше 10 календарних днів). МЗС протягом одного робочого дня надсилає свої висновки разом із замовленням представництва до державного підприємства "Український державний центр радіочастот".
39. Державне підприємство "Український державний центр радіочастот" перевіряє правильність оформлення та відповідність поданих документів законодавству, реєструє замовлення і протягом двох робочих днів надсилає його копію на погодження до Центрального радіочастотного органу.
40. Центральний радіочастотний орган і державне підприємство "Український державний центр радіочастот" позачергово розглядають замовлення і протягом семи календарних днів приймають рішення щодо погодження використання радіочастот.
41. У разі позитивного рішення державне підприємство "Український державний центр радіочастот" оформляє тимчасовий спеціальний експлуатаційний документ за формою згідно з додатком 5, реєструє його і протягом одного робочого дня надсилає до МЗС.
42. МЗС не пізніше одного робочого дня до визначеного у замовленні строку надсилає представництву тимчасовий спеціальний експлуатаційний документ.
43. Тимчасовий спеціальний експлуатаційний документ надається на час підготовки та проведення візитів офіційних делегацій.
44. У разі неможливості погодження використання заявлених радіочастот через невиконання умов електромагнітної сумісності із задіяними, запланованими або заявленими присвоєннями радіочастот загальних або спеціальних користувачів державне підприємство "Український державний центр радіочастот" звертається до регуляторного органу щодо запровадження тимчасового обмеження на використання заявлених радіочастот діючим радіообладнанням або радіоелектронним засобом.
45. Регуляторний орган приймає рішення про необхідність запровадження обмежень і повідомляє державному підприємству "Український державний центр радіочастот", Центральному радіочастотному органу та МЗС про необхідність здійснення заходів щодо запровадження тимчасового обмеження на використання замовлених радіочастот діючим радіообладнанням або радіоелектронним засобом на період візиту офіційної делегації.
46. У разі неможливості запровадження обмеження державне підприємство "Український державний центр радіочастот" протягом одного робочого дня надсилає до МЗС лист з обґрунтуванням причини відмови у видачі тимчасового спеціального експлуатаційного документа. У разі усунення причин, що стали підставою для такої відмови, суб’єкт звернення може повторно подати замовлення.
47. Використання радіочастотного спектра України для забезпечення діяльності в Україні спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), Представництва Організації Об’єднаних Націй (ООН) і Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України здійснюється на підставі тимчасових спеціальних експлуатаційних документів для радіообладнання на території України, оформлених за процедурою, встановленою пунктами 35-44 цього Порядку.
( Пункт 47 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 542 від 30.05.2023 )
48. Нагляд за дотриманням представництвом установлених спеціальним (тимчасовим спеціальним) експлуатаційним документом умов використання радіочастот у смугах загального користування здійснюється регуляторним органом, у смугах спеціального користування - Центральним радіочастотним органом.

................
Перейти до повного тексту