1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 3 листопада 2023 р. № 1142
Київ
Деякі питання здійснення закупівель товарів, робіт і послуг у сфері оборони службою державного замовника
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1232 від 24.11.2023 № 587 від 21.05.2024 )
( У тексті Постанови слова "державне підприємство Міністерства оборони України "Агенція закупівель у сфері оборони" в усіх відмінках замінено словами "державне підприємство Міністерства оборони України "Державний оператор тилу" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ № 587 від 21.05.2024 )
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок використання державним підприємством Міністерства оборони України "Державний оператор тилу" коштів, передбачених у державному бюджеті для оборонних закупівель, що додається.
2. Установити, що до одержувача бюджетних коштів, уповноваженого на виконання функцій служби державного замовника Міністерства оборони для здійснення оборонних закупівель, не застосовуються вимоги пункту 9 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 р. № 228 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 9, ст. 414; 2019 р., № 58, ст. 1997), щодо критеріїв визначення одержувача бюджетних коштів, крім вимог про наявність бездефіцитного фінансового плану на поточний рік, фінансово-економічного розрахунку (обґрунтування) здійснення заходів бюджетної програми.
3. Міністерству оборони:
за результатами діяльності державного підприємства Міністерства оборони України "Державний оператор тилу" у I кварталі 2024 р. поінформувати Кабінет Міністрів України щодо обґрунтованості запроваджених цією постановою нових підходів до оборонних закупівель;
щороку до 30 грудня подавати Кабінету Міністрів України звіт за результатами діяльності державного підприємства Міністерства оборони України "Державний оператор тилу";
вжити необхідних заходів щодо чіткого визначення та розподілу функцій із здійснення закупівель у сфері оборони між структурними підрозділами Міністерства та службами державного замовника з метою усунення їх дублювання.
4. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім абзацу четвертого пункту 3 Порядку, затвердженого цієї постановою, який набирає чинності з 1 січня 2024 року.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 21


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 листопада 2023 р. № 1142
ПОРЯДОК
використання державним підприємством Міністерства оборони України "Державний оператор тилу" коштів, передбачених у державному бюджеті для оборонних закупівель
( Назва Порядку із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 587 від 21.05.2024 )
( У тексті Порядку слово "Агенція" в усіх відмінках замінено словами "Служба державного замовника" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ № 587 від 21.05.2024 )
1. Цей Порядок визначає механізм використання державним підприємством Міністерства оборони України "Державний оператор тилу", уповноваженим на здійснення оборонних закупівель та укладення державних контрактів (договорів) на закупівлю товарів, робіт і послуг (далі - Служба державного замовника), коштів, передбачених у державному бюджеті за загальним та спеціальним фондами за бюджетною програмою 2101020 "Забезпечення діяльності Збройних Сил України, підготовка кадрів і військ, медичне забезпечення особового складу, ветеранів військової служби та членів їхніх сімей, ветеранів війни" (у тому числі коштів, отриманих із спеціального рахунка для збору коштів на підтримку Збройних Сил) (далі - бюджетні кошти), та встановлює особливості виконання ним функцій Служби державного замовника.
( Пункт 1 в редакції Постанови КМ № 587 від 21.05.2024 )
2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Міноборони.
Одержувачем бюджетних коштів є Служба державного замовника, яка одержує кошти на виконання відповідної бюджетної програми в частині виконання функцій служби державного замовника у сфері оборони.
Служба державного замовника включається до мережі розпорядників та одержувачів коштів державного бюджету Міноборони у встановленому законодавством порядку.
Плани використання бюджетних коштів за спеціальним фондом за коштами, отриманими із спеціального рахунка для збору коштів на підтримку Збройних Сил, затверджуються в межах фактичних надходжень.
( Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 587 від 21.05.2024 )
Для зарахування коштів та здійснення видатків за рахунок коштів із спеціального рахунка для збору коштів на підтримку Збройних Сил Службою державного замовника відкриваються в органах Казначейства рахунки за субрахунками 3132 "Надходження до державного бюджету власних надходжень бюджетних установ" та 3431 "Реєстраційні рахунки розпорядників за коштами державного бюджету" Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого Мінфіном.
( Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 587 від 21.05.2024 )

................
Перейти до повного тексту