- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
УГОДА
між Урядом України та Урядом Республіки Білорусь про гарантії прав громадян в галузі пенсійного забезпечення
( Сканована копія )
|
Дата підписання: |
14.12.1995 |
|
Дата ратифікації Україною: |
22.11.1996 |
|
Дата набрання чинності для України: |
11.02.1997 |
Уряд України та Уряд Республіки Білорусь, які далі іменуються Договірними Сторонами,
виходячи з необхідності захисту прав громадян в галузі пенсійного забезпечення,
прагнучи урегулювати питання пенсійного забезпечення громадян,
бажаючи розвивати співробітництво в галузі пенсійного забезпечення,
домовились про нижченаведене:
РОЗДІЛ I
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1.
Для цілей цієї Угоди нижчевикладені терміни означають наступне:
"законодавство" - закони, постанови, положення та інші нормативні акти в галузі пенсійного забезпечення;
"компетентні органи" -
для України - Міністерство соціального захисту населення України; для Республіки Білорусь - Міністерство соціального захисту Республіки Білорусь;
"компетентна установа" - установа або орган, на яку покладено здійснення пенсійного забезпечення;
"трудовий (страховий) стаж" - тривалість трудової та іншої діяльності або сплати страхових внесків, які визначаються або визнаються як такі законодавством Договірних Сторін;
"громадяни" - громадяни України та громадяни Республіки Білорусь, іноземні громадяни та особи без громадянства, які постійно проживають на території будь-якої з Договірних Сторін, і на яких поширюється законодавство цих Сторін в галузі пенсійного забезпечення;
"постійне проживання" - місце постійного проживання громадянина, яке визначається або визнається таким законодавством Договірних Сторін.
Стаття 2.
Ця Угода регулює питання державного пенсійного забезпечення громадян, які постійно проживали на території однієї Договірної Сторони і переїхали на постійне проживання на територію іншої Договірної Сторони, та охоплює нижчеперераховані види державних пенсій:
пенсії за віком;
пенсії по інвалідності;
пенсії за вислугу років;
пенсії в разі втрати годувальника.
Стаття 3.
Пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ, державної безпеки і членів їх сімей регулюється окремими угодами.
Стаття 4.
Договірні Сторони надають постійно проживаючим на своїй території громадянам іншої Договірної Сторони рівні із своїми громадянами права в галузі пенсійного забезпечення.
РОЗДІЛ II
ЗДІЙСНЕННЯ ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Стаття 5.
Пенсійне забезпечення громадян Договірних Сторін та членів їх сімей здійснюється по законодавству Договірної Сторони, на території якої вони постійно проживають, якщо цією Угодою не встановлено інше.
Стаття 6.
При призначенні пенсій зараховується трудовий (страховий) стаж, в тому числі і той, що дає право для призначення пенсій на пільгових умовах та за вислугу років, набутий по законодавству будь-якої з Договірних Сторін, в тому числі і до набуття чинності цієї Угоди, а також на території СРСР до 1 січня 1992 року. При цьому обчислення трудового (страхового) стажу проводиться по законодавству Договірної Сторони, яка призначає пенсію.
Стаття 7.
Громадянам, які проживали на території однієї Договірної Сторони і працювали після переселення на території іншої Договірної Сторони, пенсія обчислюється із заробітку (прибутку), який вони отримували на території Договірної Сторони переселення, якщо ними набутий мінімально необхідний трудовий (страховий) стаж для обчислення заробітної плати при призначенні пенсії у відповідності з законодавством Договірної Сторони переселення.
Громадянам, в яких відсутній мінімально необхідний трудовий (страховий) стаж для обчислення заробітної плати при призначенні пенсії, розмір пенсії визначається із середнього заробітку працівника відповідної професії та кваліфікації в Договірній Стороні переселення, аналогічній його останній професії та кваліфікації на території Договірної Сторони попереднього постійного проживання на час призначення пенсії.
................Перейти до повного тексту