- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Протокол
Протокол
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про внесення змін до Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Білорусь про вільну торгівлю від 17 грудня 1992 року
( Протокол ратифіковано Законом
N 500-V від 20.12.2006 )
Дата підписання: 18.10.2005
Дата ратифікації: 20.12.2006
Дата набуття чинності: 25.01.2007
1. Абзац 6 преамбули викласти у такій редакції:
"підтверджуючи необхідність розвивати двосторонні відносини у сфері торговельно-економічних зв'язків у відповідності з принципами Світової організації торгівлі (СОТ),".
2. Статтю 1 викласти в такій редакції:
"1. Сторони не будуть застосовувати мита, податки і збори, що мають еквівалентну митам дію, на експорт і/або імпорт товарів, що походять з держави однієї зі Сторін і призначені для держави іншої Сторони. У разі потреби Сторони можуть передбачити виключення з цього торговельного режиму по погодженій номенклатурі товарів, які будуть оформлятися відповідними протоколами, які є невід'ємною частиною цієї Угоди.
3. Статтю 3 викласти в такій редакції:
"Сторони у взаємній торгівлі будуть утримуватися від застосування заходів, що обмежують експорт і/або імпорт товарів у рамках цієї Угоди. Сторони можуть встановлювати заходи, що обмежують експорт і/або імпорт товарів в односторонньому порядку, але тільки на строго визначений термін. Ці заходи можуть бути введені у формі кількісних обмежень на експорт і/або імпорт або у формі спеціальних мит, антидемпінгових і компенсаційних мит. Зазначені заходи повинні мати винятковий характер і можуть застосовуватися тільки у випадках:
гострого дефіциту даного товару на внутрішньому ринку (до стабілізації становища на ринку);
гострого дефіциту платіжного балансу (до стабілізації становища з платіжним балансом);
імпорту товарів на територію держави однієї із Сторін у таких зростаючих кількостях чи на таких умовах, що це наносить або загрожує завдати шкоди вітчизняним виробникам подібних чи безпосередньо конкуруючих товарів;
здійснення заходів, передбачених статтею 5 даної Угоди.
Сторона, яка використовує будь-які обмеження відповідно до цієї статті, зобов'язана згідно з запитом іншої Сторони в найкоротші терміни надати необхідну інформацію щодо причин, форм та термінів введення вищезгаданих обмежень. При виборі заходів відповідно до цієї статті Сторони будуть віддавати пріоритет тим з них, які чинять найменший негативний вплив на досягнення цілей цієї Угоди".
................Перейти до повного тексту