- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Урядом України та Урядом Республіки Білорусь про торговельно-економічне співробітництво
( Додатково див.
Протокол від 12.04.96 )
Дата підписання: 23.12.1993
Дата набуття чинності: 23.12.1993
Уряд України та Уряд Республіки Бєларусь, що надалі іменуються Сторонами,
з метою подальшого зміцнення і розвитку торговельно-економічних відносин між двома державами,
прагнучи до більш тісної інтеграції економік обох держав,
керуючись принципами і нормами міжнародного права,
домовились про таке:
Стаття 1 Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Республікою Бєларусь грунтується на принципах рівноправства, взаємної вигоди і здійснюється укладання договорів між центральними та територіальними органами державного управління, безпосередньо між господарюючими суб'єктами незалежно від форми власності й організаційної підпорядкованості з дотриманням діючих в обох державах законодавств. Відповідальність за виконання прийнятих зобов'язань несуть суб'єкти, які уклали договори. Кожна із Сторін утримується від дій, спрямованих на обмеження економічних інтересів одна одної.
Стаття 2 Сторони визначать порядок і обсяги (квоти) взаємних поставок найважливіших видів продукції і будуть сприяти укладанню договорів (контрактів) між господарюючими суб'єктами на їх поставку. Порядок і обсяги (квоти) взаємних поставок оформлюються щорічно спеціальним протоколом, який є невід'ємною частиною цієї Угоди. Видача ліцензій на вивіз продукції здійснюється у відповідності до законодавства, діючого в кожній із держав. Номенклатура та обсяги найважливіших видів продукції можуть бути змінені або доповнені за взаємною домовленістю Сторін.
Стаття 3 Сторони домовились не застосовувати тарифних обмежень у вигляді експортних і імпортних мит, податків та інших рівнозначних їм по своїх наслідках обмежень при взаємній торгівлі на продукцію по номенклатурі і в обсягах, передбачених протоколом до цієї Угоди.
Стаття 4 Сторони домовились, що поставка спецтехніки, майна та іншої продукції для спеціальних потреб буде здійснюватися за окремою угодою (протоколом) між уповноваженими на те органами.
Стаття 5 Сторони будуть сприяти в збереженні господарських, коопераційних і технологічних зв'язків між господарюючими суб'єктами. Надаючи важливе значення забезпеченню стійкої роботи технологічно взаємозв'язаних виробництв, Сторони домовились доручити відповідним міністерствам і відомствам обох держав підписати договори по коопераційних і технологічних зв'язках.
................Перейти до повного тексту