1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 8 жовтня 1997 р. № 1129
Київ
Про затвердження Порядку формування, розміщення та проведення операцій з матеріальними цінностями державного резерву
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1469 від 27.09.2000 № 801 від 11.07.2001 № 1216 від 06.08.2003 № 701 від 03.08.2005 № 619 від 11.07.2012 № 662 від 24.07.2019 № 916 від 06.11.2019 № 489 від 19.05.2021 № 344 від 29.03.2024 )
З метою поліпшення організації роботи із створення і збереження матеріальних цінностей державного резерву та на виконання Закону України "Про державний матеріальний резерв" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок формування, розміщення та проведення операцій з матеріальними цінностями державного резерву, що додається.
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 27 травня 1992 р. № 280-05.

Прем'єр-міністр України

В.ПУСТОВОЙТЕНКО

Інд. 66


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 жовтня 1997 р. № 1129
ПОРЯДОК
формування, розміщення та проведення операцій з матеріальними цінностями державного резерву
( У тексті Порядку слово "Держкомрезерв" у всіх відмінках замінено словом "Держрезерв" у відповідному відмінку, а слово "Мінекономіки" - словом "Мінекономрозвитку" згідно з Постановою КМ № 619 від 11.07.2012 ) ( У тексті Порядку слово "Мінекономрозвитку" замінено словом "Мінекономіки" згідно з Постановою КМ № 916 від 06.11.2019 )
Загальна частина
1. Цей Порядок регулює відносини Держрезерву з центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями у процесі формування і розміщення матеріальних цінностей державного резерву, їх відпуску у зв'язку з освіженням і заміною, у порядку тимчасового позичання, розбронювання, надання гуманітарної допомоги та для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, визначає умови проведення обліку запасів матеріальних цінностей державного резерву і подання звітності про їх наявність відповідно до Закону України "Про державний матеріальний резерв" та інших законодавчих актів.
Особливості формування і розміщення мобілізаційного резерву, здійснення поставок, закладення і відпуску з нього матеріальних цінностей, подання та проходження звітності про їх рух визначаються іншими актами законодавства.
Формування та розміщення запасів матеріальних цінностей державного резерву
2. Формування запасів матеріальних цінностей державного резерву здійснюється Кабінетом Міністрів України виходячи із стратегічних та інших першочергових потреб, визначених законодавством, за пропозиціями міністерств, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим.
( Пункт 2 в редакції Постанови КМ № 662 від 24.07.2019 )
3. Пропозиції щодо номенклатури матеріальних цінностей, норм їх накопичення у державному резерві та внесення змін до них подаються міністерствами, іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим Держрезерву для опрацювання і узагальнення.
Після опрацювання і узагальнення пропозицій міністерств, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим Держрезерв готує проект акта Кабінету Міністрів України, погоджує його із заінтересованими органами та подає до Мінекономіки для внесення до Кабінету Міністрів України.
( Пункт 3 в редакції Постанов КМ № 619 від 11.07.2012, № 662 від 24.07.2019 )
4. Розміщення запасів матеріальних цінностей державного резерву здійснюється Держрезервом на підприємствах, в установах і організаціях системи державного резерву, а також на інших підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності на договірних умовах.
На підприємствах, в установах і організаціях системи державного резерву матеріальні цінності розміщуються за спеціальними планами, що розробляються і затверджуються Держрезервом.
На підприємствах, в установах і організаціях, що здійснюють відповідальне зберігання матеріальних цінностей державного резерву (далі - відповідальні зберігачі), розміщення матеріальних цінностей забезпечується Держрезервом виходячи з критеріїв економічної доцільності, наявності у цих зберігачів необхідних для зберігання продукції умов, доцільності територіального розташування зберігачів тощо. Договори з відповідальними зберігачами укладаються Держрезервом на період, не менший за встановлений термін зберігання продукції до її освіження або заміни.
Поставка і закладення матеріальних цінностей до державного резерву
5. Поставка і закладення матеріальних цінностей до державного резерву здійснюється відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України номенклатури і норм їх накопичення у державному резерві у порядку створення, поповнення, освіження, заміни запасів матеріальних цінностей державного резерву та повернення тимчасово позичених матеріальних цінностей.
( Абзац перший пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 662 від 24.07.2019 )
Закладення матеріальних цінностей до державного резерву у порядку створення та поповнення його запасів провадиться за замовленнями Держрезерву за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на поточний рік, та коштів, одержаних від реалізації матеріальних цінностей державного резерву, що підлягають освіженню, позичанню та розбронюванню.
( Абзац другий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 662 від 24.07.2019 )
6. Постачальники матеріальних цінностей до державного резерву визначаються уповноваженим на це Кабінетом Міністрів України органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного матеріального резерву, на конкурсних засадах згідно із законодавством.
( Пункт 6 в редакції Постанови КМ № 1469 від 27.09.2000; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 662 від 24.07.2019 )
7. Закладення до державного резерву матеріальних цінностей, що зберігаються на підприємствах, в установах і організаціях системи державного резерву, у порядку освіження, заміни здійснюється ними з дотриманням вимог, визначених Держрезервом.
Закладення до державного резерву матеріальних цінностей, що знаходяться на зберіганні у відповідальних зберігачів, в порядку освіження, заміни провадиться цими зберігачами із дотриманням вимог Держрезерву щодо якості матеріальних цінностей.
8. Поставка матеріальних цінностей до державного резерву підприємствами-постачальниками здійснюється за договорами, що укладаються з Держрезервом, підприємствами, установами і організаціями-зберігачами.
( Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 619 від 11.07.2012, № 662 від 24.07.2019 )
Приймання матеріальних цінностей, що закладаються до державного резерву
9. Матеріальні цінності, що закладаються до державного резерву підприємствами, установами і організаціями системи державного резерву, приймаються на місці постійного зберігання відповідно до нормативно-правових актів Мінекономіки.
( Абзац перший пункту 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 619 від 11.07.2012 )
Матеріальні цінності, що закладаються до державного резерву у відповідальних зберігачів, приймаються ними самостійно з дотриманням вимог, визначених Держрезервом, а також обумовлених договорами на їх поставку.
10. Матеріальні цінності вважаються закладеними до державного резерву після підписання акта про їх приймання, розміщення на місці постійного зберігання та оформлення відповідних бухгалтерських документів складського обліку.
11. Інформація щодо закладення матеріальних цінностей до державного резерву подається Держрезерву не пізніше ніж у п'ятиденний термін після їх закладення у порядку, встановленому Держрезервом, з дотриманням вимог щодо режиму таємності.
Відпуск матеріальних цінностей із державного резерву
12. Відпуск матеріальних цінностей з державного резерву, що зберігаються на підприємствах, в установах і організаціях системи державного резерву, у зв’язку з їх освіженням і заміною здійснюється згідно з планами освіження.
( Абзац перший пункту 12 в редакції Постанови КМ № 619 від 11.07.2012 )
Матеріальні цінності, що мають короткі терміни зберігання, сезонний характер закладення, довготерміновий цикл виготовлення, а також матеріальні цінності, закупівля яких здійснюється за імпортом, освіжуються (замінюються) в основному з розривом у часі за спеціальними планами освіження, погодженими Кабінетом Міністрів України, із спрямуванням одержаних від їх реалізації коштів на закупівлю та закладення свіжих (нововироблених) матеріальних цінностей. В інших випадках у разі неможливості одночасного закладення матеріальних цінностей до державного резерву замість тих, що підлягають освіженню або заміні, відпуск здійснюється згідно з актами Кабінету Міністрів України з визначенням термінів їх закладення.
Освіження матеріальних цінностей державного резерву, що знаходяться у відповідальних зберігачів, а також заміна їх продукцією аналогічного асортименту та якості здійснюються ними самостійно без залучення додаткових бюджетних коштів відповідно до укладених з Держрезервом договорів.
( Абзац третій пункту 12 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 662 від 24.07.2019 )
У разі коли матеріальні цінності державного резерву знаходяться у відповідальних зберігачів, які не використовують (не виробляють і не закуповують) зазначені цінності, їх освіження або заміна проводиться Держрезервом з подальшим закладенням продукції аналогічного асортименту та якості у таких або інших відповідальних зберігачів.
( Абзац четвертий пункту 12 в редакції Постанови КМ № 662 від 24.07.2019 )
Якщо відповідальні зберігачі, що використовують (виробляють і закуповують) матеріальні цінності, які закладені у них до державного резерву, не можуть здійснити їх освіження (заміну) через невідповідність виготовленої або закупленої продукції вимогам щодо якості та упаковки, зупинення (припинення) її виробництва та з інших поважних причин, Держрезерв за зверненням цих зберігачів, що подається не пізніше ніж за шість місяців до закінчення терміну зберігання продукції, приймає рішення стосовно доцільності подальшого її зберігання на відповідному підприємстві (в установі, організації) і провадить її освіження (заміну) в установленому порядку або відпуск згідно з актом Кабінету Міністрів України з наступним закладенням до державного резерву аналогічних матеріальних цінностей на цьому або іншому підприємстві.
( Абзац п'ятий пункту 12 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 662 від 24.07.2019 )
13. Відпуск матеріальних цінностей із державного резерву в порядку тимчасового позичання та з незнижуваного запасу здійснюється згідно з актом Кабінету Міністрів України, проект якого готується Держрезервом за зверненням центрального, місцевого органу виконавчої влади, з визначенням одержувачів, терміну та умов відпуску матеріальних цінностей із державного резерву, розміру плати за позичання, а також терміну їх повернення.
( Абзац перший пункту 13 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 662 від 24.07.2019 )
Проекти актів Кабінету Міністрів України про відпуск матеріальних цінностей із державного резерву у порядку тимчасового позичання готуються за дорученням Прем'єр-міністра України, а за його відсутності - Першого віце-прем'єр-міністра України і в обов'язковому порядку погоджуються з Мінекономіки, Мінфіном.
( Абзац другий пункту 13 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 662 від 24.07.2019 )
У разі потреби до зазначених проектів актів Кабінету Міністрів України додаються обгрунтовані розрахунки.

................
Перейти до повного тексту