1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 18 липня 1998 р. N 1126
Київ
Про затвердження Порядку здійснення любительського і спортивного рибальства
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1221 від 30.11.2011 N 1065 від 04.12.2019 N 826 від 09.09.2020 N 1299 від 09.12.2021 )
З метою посилення охорони і відтворення водних живих ресурсів Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок здійснення любительського і спортивного рибальства, що додається.
Перший віце-прем'єр-міністр України А.ГОЛУБЧЕНКО
Інд.22
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 липня 1998 р. N 1126
ПОРЯДОК
здійснення любительського і спортивного рибальства
( У тексті Порядку слово "Держкомрибгосп" в усіх відмінках замінено словом "Держрибагентство" у відповідному відмінку, а слово "Мінекобезпеки" - словом "Мінприроди" згідно з Постановою КМ N 1221 від 30.11.2011 )
Загальні положення
1. Згідно з цим Порядком у рибогосподарських водоймах України (за винятком водойм, які знаходяться у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, риборозплідних господарств, водойм, які мають обмеження щодо їх спеціального використання (питні, технічні тощо), а також водойм або їх ділянок, на яких лов (добування) водних живих ресурсів заборонено) дозволяється здійснення любительського і спортивного рибальства всім громадянам України, іноземним громадянам, а також особам без громадянства.
2. Терміни, що використовуються в цьому Порядку, мають таке значення:
водні живі ресурси - сукупність водних організмів, життя яких неможливе без перебування (знаходження) у воді.
До водних живих ресурсів належать:
прісноводні, морські, анадромні риби на всіх стадіях розвитку;
круглороті;
морські ссавці;
водні безхребетні, у тому числі молюски, головоногі, черевоногі, двостулкові;
ракоподібні, черв'яки, голкошкірі, губки, кишковопорожнинні, наземні безхребетні у водній стадії розвитку, інші водні тварини;
водорості, вищі водні рослини;
водойми - сформовані природою або створені штучно об'єкти ландшафту чи геологічні структури, де зосереджуються води (річка, озеро, море, водосховище, канал, водоносний горизонт);
рибогосподарські водойми - водні об'єкти, які використовуються чи можуть використовуватися для вирощування та лову (добування) водних живих ресурсів або мають значення для відтворення їх запасів;
рибогосподарські водойми загального користування - водні об'єкти, на яких здійснюється любительське і спортивне рибальство на умовах загального використання водних живих ресурсів без надання спеціального дозволу на їх використання та без закріплення цих водних об'єктів за окремими особами;
любительське рибальство - лов (добування) водних живих ресурсів для особистих потреб знаряддями лову, передбаченими правилами любительського і спортивного рибальства;
спортивне рибальство - вид любительського рибальства з установленням певних вимог за умовами проведення спортивних змагань або кваліфікаційних нормативів.
Використання водних живих ресурсів
3. На рибогосподарських водоймах (їх ділянках) загального користування любительське і спортивне рибальство здійснюється безоплатно.
У разі коли водні живі ресурси зосереджуються у певних місцях на рибогосподарських водоймах протягом тривалого часу, любительське і спортивне рибальство здійснюється за плату та за наявності дозволу на спеціальне використання водних живих ресурсів із застосуванням певних знарядь їх лову (добування) на окремих ділянках рибогосподарських водойм у визначені терміни та з обов'язковим дотриманням правил рибальства і норм вилову.
Плата за спеціальне використання водних живих ресурсів справляється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
( Абзац третій пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1221 від 30.11.2011 )
Обчислення та внесення платежів за спеціальне використання водних живих ресурсів здійснюється відповідно до інструкції, затвердженої Мінагрополітики за поданням Держрибагентства.
( Абзац четвертий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1221 від 30.11.2011, N 1065 від 04.12.2019, N 826 від 09.09.2020, N 1299 від 09.12.2021 )
4. Контроль за обчисленням і внесенням плати за спеціальне використання водних живих ресурсів здійснюють органи державної податкової служби та органи рибоохорони Держрибагентства.
( Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1221 від 30.11.2011 )
Визначення водойм (їх ділянок) та умови використання водних живих ресурсів для любительського і спортивного рибальства
5. Рибогосподарські водойми (їх ділянки) та умови використання водних живих ресурсів для любительського і спортивного рибальства визначаються органами рибоохорони Держрибагентства на підставі біологічних та наукових обгрунтувань.
На окремих водоймах, де науково-дослідні організації не проводять дослідження, обгрунтовані пропозиції щодо визначення рибогосподарських водойм (їх ділянок) для любительського і спортивного рибальства вносяться Держрибагентству іхтіологічними службами органів рибоохорони.
6. Рибогосподарські водойми (їх ділянки) можуть надаватися в установленому законодавством порядку громадським організаціям для здійснення любительського і спортивного рибальства.
7. На рибогосподарських водоймах (їх ділянках), визначених для любительського і спортивного рибальства, забороняється промислове рибальство, за винятком проведення відлову старшовікових груп риб, меліоративного і контрольного лову (добування) водних живих ресурсів, відлову риби з метою запобігання її загибелі, заготівлі плідників для риборозведення. Лов (добування) зазначених водних живих ресурсів здійснюється у порядку спеціального використання.
8. Підводне полювання здійснюється на рибогосподарських водоймах (їх ділянках), визначених для любительського і спортивного рибальства без аквалангів та інших автономних дихальних пристроїв.
Загальні засади любительського і спортивного рибальства
9. Вимоги щодо здійснення любительського і спортивного рибальства та застосування знарядь і способів лову (добування), норми, заборонені місця і його строки встановлюються правилами любительського і спортивного рибальства за басейно-територіальним принципом (далі - правила рибальства), які затверджуються Мінагрополітики за поданням Держрибагентства, за погодженням з Міндовкіллям.
( Абзац перший пункту 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1221 від 30.11.2011; в редакції Постанов КМ N 1065 від 04.12.2019, N 826 від 09.09.2020, N 1299 від 09.12.2021 )
У правилах рибальства передбачаються:
територія, норми лову (добування) за вагою та поштучно (заборонені та дозволені знаряддя і способи), заборонені місця, терміни заборони лову (добування) водних живих ресурсів, мінімальний розмір риб та інших водних живих ресурсів, умови проведення спортивних змагань з рибальства і підводного полювання;
умови використання маломірних суден, особливо в нерестовий період, на шляхах міграції і в місцях зосередження водних живих ресурсів.
10. Громадяни, які займаються любительським і спортивним рибальством, зобов'язані:
виконувати на відповідних рибогосподарських водоймах (їх ділянках) правила рибальства;

................
Перейти до повного тексту