- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 18 лютого 1993 р. N 112
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 535 від 19.05.2021 )
Про внесення змін і доповнень до Положення про порядок виплати компенсацій, повернення майна або відшкодування його вартості реабілітованим громадянам та до Положення про комісії Рад народних депутатів з питань поновлення прав реабілітованих
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 351 від 15.05.93
N 801 від 24.09.93
N 911 від 09.11.93
N 731 від 13.09.95 )
1. Внести зміни до Положення про порядок виплати компенсацій, повернення майна або відшкодування його вартості реабілітованим громадянам та до Положення про комісії Рад народних депутатів з питань поновлення прав реабілітованих, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 1991 р.
N 48 (ЗП УРСР, 1991 р., N 6, ст. 51; ЗП України, 1992 р., N 11, ст.268), виклавши їх у редакції згідно з додатками N 1 і 2.
2. Установити, що заяви реабілітованих громадян та їхніх спадкоємців про виплату грошової компенсації, повернення майна або відшкодування його вартості розглядаються комісіями, до яких вони надійшли на розгляд до прийняття цієї постанови.
Прем'єр-міністр України Л.КУЧМА
Міністр
Кабінету Міністрів України А.ЛОБОВ
Інд.18
Додаток N 1
до постанови Кабінету Міністрів України
від 18 лютого 1993 р. N 112
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок виплати грошової компенсації, повернення майна або відшкодування його вартості реабілітованим громадянам або їхнім спадкоємцям
I. Громадяни, які мають право на отримання грошової компенсації, повернення майна або відшкодування його вартості
1. Право на отримання грошової компенсації за час позбавлення волі або примусового поміщення до лікувальних закладів мають:
громадяни, які були репресовані з політичних мотивів на території України та реабілітовані в установленому порядку до прийняття Закону України
"Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні", а також громадян, які постійно проживали в Україні та з різних причин були переміщені за межі колишнього СРСР, необґрунтовано засуджені військовими трибуналами або піддані репресіям позасудовими органами.
Громадяни, які були репресовані в Україні, реабілітовані в установленому порядку та постійно проживають на території Російської Федерації, за їхнім бажанням мають право одержати належну їм грошову компенсацію за місцем постійного проживання відповідно до Закону Російської Федерації від 22 грудня 1992 р. "Про внесення змін і доповнень до Закону РРФСР "Про реабілітацію жертв політичних репресій" або у порядку, передбаченому цим Положенням.
Бажаючим отримати компенсацію в Російській Федерації комісія Ради народних депутатів з питань поновлення прав реабілітованих (надалі - комісія) видає довідку про те, що належна їм компенсація в Україні не виплачена.
2. Право на грошову компенсацію мають також спадкоємці громадян, реабілітованих відповідно до
статті 1 указаного
Закону, якщо вона була нарахована, але не отримана реабілітованим. Виплата зазначеної компенсації в усіх випадках провадиться тільки спадкоємцям першої черги.
У разі смерті реабілітованого вилучені будівлі та інше майно повертаються (відшкодовується їх вартість) спадкоємцям першої черги.
II. Порядок звернення за грошовою компенсацією, повернення майна або відшкодування його вартості
4. Заява про виплату грошової компенсації реабілітованим громадянам, які були піддані репресіям в Україні і постійно проживають на її території, подається заявниками до комісії за місцем їхнього проживання, а про повернення будівель та іншого майна або відшкодування їх вартості - до комісії за місцем вилучення чи залишення будівель та іншого майна.
Реабілітованими громадянами, які мають право як на отримання грошової компенсації, так і на повернення майна або відшкодування його вартості, заява подається до комісії за місцем вилучення чи залишення будівель та іншого майна.
5. Громадяни, які зазнали репресій на території України і визнані згідно з Законом України
"Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні" реабілітованими, але проживають за межами України, подають заяву про виплату грошової компенсації, повернення будівель та іншого майна або відшкодування їх вартості до дипломатичних представництв і консульських установ України, а у тих державах, де їх нема, - безпосередньо до комісії обласних Рад народних депутатів за місцем провадження попереднього слідства, вилучення чи залишення їхнього майна.
Дипломатичні представництва і консульські установи України надсилають вказані заяви для розгляду до обласних комісій за місцем провадження попереднього слідства, вилучення чи залишення майна реабілітованими.
У разі коли трирічний строк пропущено з поважних причин, він може бути продовжений рішенням комісії.
7. Рішення про призначення грошової компенсації реабілітованим громадянам приймається комісією на підставі довідки органів прокуратури чи суду про реабілітацію та документів, що підтверджують строк відбування покарання у місцях позбавлення волі або примусового поміщення до лікувальних закладів.
III. Порядок оформлення, нарахування і виплати грошової компенсації, повернення майна або відшкодування його вартості
8. Заяви про виплату грошової компенсації, повернення майна або відшкодування його вартості розглядаються комісіями, які надсилають прийняте рішення для виконання відповідним фінансовим органам, юридичним або фізичним особам.
Заява підлягає розглядові не пізніше 6-місячного строку з дня надходження її до комісії.
9. Громадянам, які відбували покарання у вигляді позбавлення волі або примусового поміщення до лікувальних закладів і згодом реабілітовані відповідно до
статті 1 Закону України
"Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні", виплачується грошова компенсація у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, що встановлена на час розгляду заяви, за кожний місяць позбавлення волі, але не більше як 75 мінімальних заробітних плат. Після прийняття рішення про це реабілітованим громадянам одноразово виплачується до 15 мінімальних заробітних плат, а решта належних грошей - рівними частками протягом наступних п'яти років (у першому півріччі).
При можливості за рішенням місцевої державної адміністрації на вимогу реабілітованого або його спадкоємця першої черги вся нарахована грошова компенсація може бути виплачена одноразово. Сума до виплати обчислюється виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на момент прийняття цього рішення.
( Абзац другий пункту 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 911 від 09.11.93 )
Грошова компенсація за неповний місяць позбавлення волі визначається за днями.
За час перебування реабілітованого на спецпоселенні, засланні чи висланні виплата грошової компенсації не провадиться.
Якщо громадянин, засуджений з політичних мотивів, під час відбуття покарання був засуджений вдруге за статтями, що не підпадають під дію Закону України
"Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні", грошова компенсація призначається лише за час відбування покарання згідно з першим вироком.
10. Комісії визначають склад майна, яке підлягає поверненню реабілітованому, і встановлюють його вартість на підставі документів про вилучення і реалізацію майна, одержуваних з архівів та інших установ. Спадкоємцям реабілітованих повертається майно або відшкодовується його вартість при поданні свідоцтв про право на спадщину.
11. Не підлягають поверненню (компенсації) будівлі та інше майно, що було націоналізовано (муніципалізовано) на підставі відповідних нормативних актів.
12. Вилучені будівлі та інше майно (якщо будинок не зайнятий, а майно збереглося) повертаються реабілітованому або його спадкоємцям. При відсутності такої можливості заявнику відшкодовується вартість будівель і майна.
13. Майно реабілітованим повертають державні органи, підприємства та організації незалежно від форм власності (у тому числі колективні сільськогосподарські підприємства), об'єднання громадян або їхні правонаступники, громадяни чи їхні спадкоємці, яким майно первинно було передано безкоштовно.
14. Якщо майно не збереглося, його вартість компенсується тими підприємствами й організаціями, які першими одержали це майно, або їхніми правонаступниками. В інших випадках відшкодування вартості майна провадиться за рахунок коштів місцевого бюджету.
15. Виплата передбаченої цим Положенням грошової компенсації, повернення майна або відшкодування його вартості реабілітованим громадянам провадяться незалежно від часу реабілітації.
Указана компенсація виплачується за рахунок коштів місцевого бюджету відповідним фінансовим органом за місцем проживання реабілітованого, а якщо реабілітований громадянин проживає за межами України - фінансовим органом за місцем провадження попереднього слідства.
16. Згідно з пунктами 13 і 14 цього Положення юридичні та фізичні особи повертають реабілітованим майно або відшкодовують його вартість в установлені комісією строки, але не пізніше одного року після прийняття рішення.
17. Вартість визначається:
будівель і споруд, що збереглися на момент розгляду заяви комісією, але повернути їх реабілітованому або його спадкоємцю першої черги немає можливості, - за діючими на день розгляду заяви оцінними нормами державного обов'язкового страхування з урахуванням їх зносу на день вилучення;
................Перейти до повного тексту