- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 24 жовтня 2012 р. № 1113 Київ |
Про затвердження Порядку створення госпітальних округів у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві
1. Затвердити Порядок створення госпітальних округів у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві, що додається.
2. Міністерству охорони здоров'я, Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій обласним та Київській міській державним адміністраціям:
забезпечити у двомісячний строк за участю Вінницької, Дніпропетровської, Донецької обласних та Київської міської рад затвердження планів-схем госпітальних округів та планів перспективного розвитку закладів охорони здоров'я, їх обговорення з медичними працівниками і громадськістю;
вжити заходів для дооснащення медичною технікою та виробами медичного призначення закладів охорони здоров'я, які надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу у пілотних регіонах, за результатами інвентаризації високовартісного обладнання та аналізу відповідності стану їх матеріально-технічної бази табелям оснащення;
забезпечити постійне інформування населення про структурну реорганізацію мережі закладів охорони здоров'я та її оптимізацію.
3. Міністерству охорони здоров'я разом з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства забезпечити координацію діяльності Вінницької, Дніпропетровської, Донецької обласних та Київської міської державних адміністрацій з питань створення госпітальних округів, зокрема розроблення та затвердження планів-схем госпітальних округів.
4. Міністерству інфраструктури разом з Міністерством охорони здоров'я та Вінницькою, Дніпропетровською, Донецькою обласними, Київською міською державними адміністраціями у двомісячний строк внести пропозиції щодо передачі у спільну власність відповідних територіальних громад державних закладів охорони здоров'я, які входять до сфери управління зазначених міністерств та на базі яких заплановано створення нових типів закладів охорони здоров'я відповідно до планів-схем госпітальних округів.
5. Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій обласним та Київській міській державним адміністраціям забезпечити збільшення штатної чисельності працівників управлінь охорони здоров'я в межах граничної чисельності працівників відповідних державних адміністрацій з метою забезпечення координації та аналізу діяльності закладів охорони здоров'я, які функціонують у межах госпітальних округів.
Прем'єр-міністр України |
М.АЗАРОВ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 жовтня 2012 р. № 1113
ПОРЯДОК
створення госпітальних округів у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві
1. Цей Порядок визначає механізм створення госпітальних округів у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві.
2. Госпітальні округи створюються за рішенням Вінницької, Дніпропетровської, Донецької обласних та Київської міської держадміністрацій з метою надання закладами охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві (далі - пілотні регіони) вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню з урахуванням його потреби у медичному обслуговуванні, створенні умов для забезпечення належної якості такого обслуговування, його своєчасності, оптимізації мережі закладів охорони здоров'я пілотного регіону, ефективного використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів.
3. Госпітальні округи створюються відповідно до затверджених МОЗ критеріїв оптимізації мережі закладів охорони здоров'я із розрахунку один госпітальний округ на одну чи кілька адміністративно-територіальних одиниць пілотного регіону з чисельністю населення від 150 до 350 тис. осіб з урахуванням щільності розселення і статево-вікової структури населення, стану транспортних комунікацій, їх географічного розташування, перспективи соціально-економічного розвитку, а також позицій територіальних громад.
У межах території одного госпітального округу не може розміщуватися інший госпітальний округ. Території адміністративно-територіальних одиниць (район, район у місті) включаються до одного госпітального округу.
Госпітальні округи можуть бути створені також у разі, коли чисельність населення в одній чи кількох адміністративно-територіальних одиницях становить менш як 150 тис. осіб або більш як 350 тис. осіб і їх нестворення унеможливить організацію своєчасного надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню за встановленими МОЗ нормативами медичного обслуговування населення.
................Перейти до повного тексту