- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 15 липня 1998 р. N 1094 Київ |
Про державну експертизу з енергозбереження
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 501 від 16.03.2000
N 746 від 16.08.2005
N 1571 від 08.11.2006
N 493 від 21.05.2009
N 592 від 25.05.2011 )
1. Затвердити Положення про державну експертизу з енергозбереження (додається).
2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечити виконання вимог Положення про державну експертизу з енергозбереження.
3. Державному комітетові будівництва, архітектури та житлової політики за погодженням з Державним комітетом з енергозбереження протягом 1998 року привести у відповідність із Законом України "Про енергозбереження" організаційно-методичні стандарти України в галузі будівництва та промисловості будівельних матеріалів, передбачивши введення в нормативні документи розділів з енергозбереження, які підлягають державній експертизі з енергозбереження.
4. Державному комітетові з енергозбереження у тримісячний термін за погодженням з Міністерством фінансів і Міністерством економіки розробити інструкцію про порядок передачі документації та здійснення державної експертизи з енергозбереження.
( Пункт 5 втратив чинність на підставі Постанови КМ
N 493 від 21.05.2009 )
Перший віце-прем'єр-міністр України |
А.ГОЛУБЧЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 липня 1998 р. N 1094
ПОЛОЖЕННЯ
про державну експертизу з енергозбереження
1. Це Положення визначає порядок проведення державної експертизи з енергозбереження (далі - експертиза) об'єктів, які підлягають експертизі.
2. Експертиза - це система заходів щодо встановлення відповідності законодавству з питань енергозбереження, стандартам, нормам і нормативам енергозбереження виробничої діяльності підприємств, установ і організацій, проектів схем розвитку та розміщення продуктивних сил, проектів розвитку галузей суспільного виробництва, територіальних схем енергозабезпечення, інструктивно-методичних і нормативно-технічних актів, будівельних норм і правил, документації на створення та придбання нової енергоємної техніки, технології та матеріалів, енерготехнологічної частини техніко-економічних обгрунтувань і проектів будівництва нових та розширення діючих об'єктів і підприємств з річним споживанням паливно-енергетичних ресурсів у тисячу і більше тонн у перерахунку на умовне паливо - за рішенням замовника у разі надання преференцій (субсидій, податкових або фінансово-кредитних пільг) за рахунок бюджетних коштів, іншої передпланової та передпроектної документації, документів і матеріалів, що регламентують всі види діяльності у сфері енергозбереження, з метою досягнення якомога більшої ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів, впровадження сучасних досягнень техніки і технологій у галузях суспільного виробництва.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 592 від 25.05.2011 )
3. Мета експертизи - запобігання впровадженню неефективних технологій, виготовленню неефективної техніки, обладнання, приладів, побутової техніки, пов'язаних з видобуванням, переробкою, виробництвом, транспортуванням, зберіганням та використанням усіх видів паливно-енергетичних ресурсів.
4. Проведення експертизи є обов'язковим для підприємств, установ та організацій усіх форм власності.
Перелік об'єктів, які підлягають державній експертизі з енергозбереження, визначено в додатку до цього Положення.
5. Основними завданнями експертизи є:
визначення відповідності управлінської, інвестиційної та іншої діяльності, пов'язаної з видобуванням, переробкою, виробництвом, транспортуванням, зберіганням та споживанням паливно-енергетичних ресурсів, законодавству з питань енергозбереження;
встановлення відповідності передпроектних, передпланових, проектних та інших рішень вимогам нормативно-правової та нормативно-технічної документації з питань енергозбереження;
підготовка експертних висновків, пов'язаних з програмами і проектами у сфері енергоспоживання та енергозбереження;
................Перейти до повного тексту