1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 27 грудня 2017 р. № 1094
Київ
Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 316 від 25.04.2018 № 637 від 22.07.2020 № 147 від 23.02.2022 № 174 від 28.02.2023 № 358 від 29.03.2024 № 840 від 23.07.2024 )
Відповідно до частини дев’ятої статті 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я, що додається.
2. Міністерству охорони здоров’я протягом трьох місяців привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цією постановою.

Прем'єр-міністр України

В.ГРОЙСМАН

Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 грудня 2017 р. № 1094
ПОРЯДОК
проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я
Загальна частина
1. Цей Порядок визначає механізм проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я (далі - конкурс).
Вимоги цього Порядку поширюються на відбір кандидатур на посади керівників державних та комунальних закладів охорони здоров’я (далі - заклад), крім закладів охорони здоров’я МВС, військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, утворених відповідно до законів.
( Абзац другий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 316 від 25.04.2018 )
2. Особливості конкурсу для призначення керівників закладів, які провадять діяльність з надання лише первинної медичної допомоги, можуть визначатися відповідними уповноваженими виконавчими органами управління власника закладу охорони здоров’я (далі - органи управління).
Керівники закладів, які є відокремленими підрозділами юридичних осіб, призначаються на посаду органами управління на конкурсній основі в порядку, визначеному власником юридичної особи.
( Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 840 від 23.07.2024 )
3. Конкурс проводиться з дотриманням принципів:
1) забезпечення рівного доступу;
2) політичної неупередженості;
3) законності;
4) довіри суспільства;
5) недискримінації;
6) прозорості;
7) доброчесності;
8) ефективного і справедливого процесу відбору.
Умови проведення конкурсу
4. Підставою для проведення конкурсу є рішення органу управління, яке приймається протягом трьох робочих днів з моменту виникнення вакантної посади.
5. Конкурс складається з таких етапів:
1) прийняття рішення про проведення конкурсу;
2) формування конкурсної комісії;
( Підпункт 2 пункту 5 в редакції Постанови КМ № 840 від 23.07.2024 )
3) підготовка до проведення конкурсу;
( Підпункт 3 пункту 5 в редакції Постанови КМ № 840 від 23.07.2024 )
4) проведення конкурсу;
( Підпункт 4 пункту 5 в редакції Постанови КМ № 840 від 23.07.2024 )
5) оприлюднення результатів конкурсу.
6. Орган управління тимчасово (з дня виникнення вакантної посади до призначення керівника закладу за результатами конкурсу) покладає виконання обов’язків керівника закладу на особу з числа штатних працівників цього закладу або з числа інших осіб на строк, що не перевищує три місяці.
Особа, на яку покладається виконання обов’язків керівника закладу, повинна відповідати кваліфікаційним вимогам, визначеним пунктом 27 цього Порядку, в частині освіти, стажу роботи та володіння державною мовою.
( Пункт 6 в редакції Постанов КМ № 637 від 22.07.2020, № 840 від 23.07.2024 )
7. Особи, які подали необхідні документи для участі в конкурсі, є претендентами на зайняття посади (далі - претенденти).
Склад, порядок формування та діяльності конкурсної комісії, її повноваження
8. Для проведення окремого конкурсу рішенням органу управління утворюється окрема конкурсна комісія.
( Пункт 8 в редакції Постанови КМ № 637 від 22.07.2020 )
9. Конкурсна комісія утворюється рішенням органу управління не пізніше ніж через 20 днів після оприлюднення рішення про проведення конкурсу.
10. Конкурсна комісія у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами та цим Порядком.
11. До складу конкурсної комісії входять у кількості, визначеній відповідно до пунктів 13 і 14 цього Порядку:
1) представники органу управління, МОЗ та Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурного підрозділу з питань охорони здоров’я обласної, Київської або Севастопольської міської держадміністрації відповідно до місцезнаходження закладу (далі - структурний підрозділ з питань охорони здоров’я).
Представники МОЗ обов’язково входять до складу конкурсної комісії у разі проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного або надкластерного комунального закладу. При цьому представниками МОЗ можуть бути як працівники МОЗ, так і працівники центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров’я, державних закладів (установ, підприємств, організацій), які належать до сфери управління МОЗ та яким делеговано право представляти МОЗ у складі конкурсної комісії.
Представники структурного підрозділу з питань охорони здоров’я входять до складу конкурсної комісії у разі проведення конкурсу на зайняття посади керівника надкластерного або кластерного комунального закладу. При цьому представниками структурного підрозділу з питань охорони здоров’я можуть бути як працівники такого підрозділу, так і працівники комунальних закладів (установ, підприємств, організацій), яким делеговано право представляти структурний підрозділ з питань охорони здоров’я у складі конкурсної комісії;
2) представники трудового колективу відповідного закладу, обрані на загальних зборах трудового колективу;
3) представники професійних спілок у сфері охорони здоров’я;
4) представники громадських об’єднань, які провадять діяльність у сфері охорони здоров’я та/або у сфері запобігання і протидії корупції (далі - громадські об’єднання), що передбачено їх статутами та підтверджується публічно оприлюдненою інформацією про результати такої діяльності за попередні роки, та які провадять такий вид діяльності (до дати оприлюднення рішення про оголошення конкурсу):
не менше п’яти років на території не менш як двох областей або області та м. Києва, - для включення до складу конкурсної комісії щодо проведення конкурсу на зайняття посади керівника закладу національного рівня або надкластерного закладу;
не менше трьох років на території області або м. Києва, - для включення до складу конкурсної комісії щодо проведення конкурсу на зайняття посади керівника закладу обласного рівня або кластерного закладу;
не менше одного року, - для включення до складу конкурсної комісії щодо проведення конкурсу на зайняття посади керівника закладу районного, міського рівня або загального закладу, закладу, що надає виключно первинну медичну допомогу.
Громадські об’єднання, що відповідають критеріям, визначеним в абзацах сьомому - десятому цього пункту, подають до органу управління пропозиції щодо включення кандидатур до складу конкурсної комісії з дотриманням таких вимог:
до складу конкурсної комісії дозволяється делегувати від громадського об’єднання лише одного представника, який не може бути делегований одночасно від різних громадських об’єднань;
пов’язані громадські об’єднання, які мають одного і того ж засновника, керівника чи спільних членів органів управління, не можуть делегувати своїх представників до складу однієї конкурсної комісії;
до складу конкурсної комісії не можуть бути делеговані як представники громадських об’єднань депутати будь-якого рівня, посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Орган управління відбирає до складу конкурсної комісії представників з числа кандидатур, запропонованих громадськими об’єднаннями, з дотриманням зазначених вимог.
У разі коли загальна кількість запропонованих громадськими об’єднаннями до складу конкурсної комісії кандидатур перевищує кількість, визначену відповідно до пунктів 13 і 14 цього Порядку, орган управління під час відбору надає перевагу тим представникам громадських об’єднань, які відповідають таким критеріям:
досвід діяльності громадського об’єднання у сфері охорони здоров’я та/або у сфері запобігання і протидії корупції більш як п’ять років;
наявність у громадського об’єднання досвіду участі у державних та/або міжнародних грантових програмах та/або проектах міжнародної технічної допомоги;
наявність у громадського об’єднання досвіду діяльності у складі консультативно-дорадчих органів при центральних або місцевих органах виконавчої влади та/або органах місцевого самоврядування;
наявність у громадського об’єднання нагород від центральних та/або місцевих органів виконавчої влади, та/або органів місцевого самоврядування, та/або міжнародних неурядових організацій;
наявність у громадського об’єднання відокремленого підрозділу на території області або м. Києва, на якій розташовано заклад, на зайняття посади керівника якого проводиться конкурс;
входження представника громадського об’єднання до складу наглядової ради закладу як представника громадськості (незалежного члена наглядової ради);
наявність у представника громадського об’єднання освіти на рівні та у галузях знань, визначених пунктом 27 цього Порядку, наукового ступеня, вченого або почесного звання, державних нагород.
Громадські об’єднання подають до органу управління інформацію, що підтверджує їх відповідність критеріям, визначеним в абзацах сімнадцятому - двадцять третьому цього пункту, за відповідність кожному з яких їм нараховуються бали:
по 2 бали - за відповідність критеріям, визначеним в абзацах сімнадцятому - дев’ятнадцятому цього пункту;
по 1 балу - за відповідність критеріям, визначеним в абзацах двадцятому - двадцять третьому цього пункту.
Орган управління відбирає до складу конкурсної комісії представників громадських об’єднань, які отримали найвищу суму балів, нарахованих за відповідність критеріям, визначеним в абзацах сімнадцятому - двадцять третьому цього пункту.
У разі відсутності звернень від громадських об’єднань щодо включення кандидатів до складу конкурсної комісії орган управління має право надіслати звернення до громадських об’єднань, які відповідають критеріям, визначеним в абзацах сьомому - десятому цього пункту, щодо включення їх представників до складу конкурсної комісії.
Конкурсна комісія, склад та кількість членів якої не відповідає вимогам пунктів 13 і 14 цього Порядку, не є правоможною.
( Пункт 11 в редакції Постанови КМ № 840 від 23.07.2024 )
12. Оголошення про початок формування конкурсної комісії оприлюднюється на Єдиному веб-порталі вакантних посад у державних та комунальних закладах охорони здоров’я (далі - Єдиний веб-портал) та офіційному веб-сайті органу управління одночасно з оприлюдненням рішення про проведення конкурсу. Пропозиції щодо кандидатур до складу конкурсної комісії подаються до органу управління протягом 15 днів з моменту оприлюднення оголошення.
( Пункт 12 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 637 від 22.07.2020, № 358 від 29.03.2024 )
13. Кількість членів конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного та надкластерного комунального закладу становить 12 осіб, з яких шість осіб є представниками громадських об’єднань.
Кількість членів конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади керівника кластерного, загального та іншого комунального закладу становить 10 осіб, з яких п’ять осіб є представниками громадських об’єднань.
При цьому до складу конкурсної комісії входять:
для державних закладів, що належать до сфери управління МОЗ:
- від МОЗ - три представники;
- від репрезентативних всеукраїнських галузевих професійних спілок - один представник;
- від трудового колективу закладу - два представники;
для державних закладів, що не належать до сфери управління МОЗ:
- від органу управління - два представники;
- від МОЗ - один представник;
- від репрезентативних всеукраїнських галузевих професійних спілок - один представник;
- від трудового колективу закладу - два представники;
для надкластерних комунальних закладів та/або комунальних закладів обласного рівня:
- від органу управління, МОЗ, структурного підрозділу з питань охорони здоров’я, репрезентативних всеукраїнських галузевих або регіональних (обласних) професійних спілок - по одному представнику;
- від трудового колективу закладу - два представники;
для кластерних, загальних та інших комунальних закладів:
- від органу управління - два представники або один представник у разі, коли до складу конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади керівника кластерного закладу входить представник структурного підрозділу з питань охорони здоров’я;
- від репрезентативних всеукраїнських галузевих або регіональних (обласних), або місцевих професійних спілок - один представник;
- від трудового колективу закладу - два представники.
Конкурсна комісія може прийняти рішення про залучення до роботи експертів/фахівців/науковців з відповідної галузі знань (далі - експерти) з правом дорадчого голосу для проведення оцінки конкурсної пропозиції та співбесіди щодо відповідності професійної компетентності претендента встановленим вимогам.
( Пункт 13 в редакції Постанови КМ № 840 від 23.07.2024 )
14. Для новостворених закладів до складу конкурсної комісії входять представники, визначені у пункті 11 цього Порядку, крім представників трудового колективу.
Кількість членів конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади керівника новоствореного державного закладу становить 10 осіб, з яких п’ять осіб є представниками громадських об’єднань.
Кількість членів конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади керівника новоствореного комунального закладу становить вісім осіб, з яких чотири особи є представниками громадських об’єднань.
При цьому до складу конкурсної комісії входять:
для новостворених державних закладів, що належать до сфери управління МОЗ:
- від МОЗ - чотири представники;
- від репрезентативних всеукраїнських галузевих професійних спілок - один представник;
для новостворених державних закладів, що не належать до сфери управління МОЗ:
- від органу управління - два представники;
- від МОЗ - два представники;
- від репрезентативних всеукраїнських галузевих професійних спілок - один представник;
для новостворених комунальних закладів:
- від органу управління - два представники;
- від структурного підрозділу з питань охорони здоров’я - один представник;
- від репрезентативних всеукраїнських галузевих або регіональних (обласних), або місцевих професійних спілок - один представник.
( Пункт 14 в редакції Постанови КМ № 840 від 23.07.2024 )
15. Формою роботи конкурсної комісії є засідання. Засідання конкурсної комісії є правоможним у разі участі в ньому не менш як двох третин її складу.
16. Персональний склад конкурсної комісії, у тому числі голова та секретар конкурсної комісії, затверджуються рішенням органу управління. Зміни до складу конкурсної комісії вносяться рішенням органу управління.
17. Членом конкурсної комісії не може бути особа, щодо якої є документально підтверджена інформація про:
наявність судимості за вчинення умисного злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку;
накладення адміністративного стягнення за корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення - протягом трьох років з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили;
наявність конфлікту інтересів.
18. Під час виникнення у члена конкурсної комісії обставин, передбачених пунктом 17 цього Порядку, такий член конкурсної комісії зобов’язаний невідкладно самостійно подати органові управління письмову заяву про самовідвід.
У разі неподання зазначеної інформації член конкурсної комісії несе відповідальність згідно із законодавством.
У разі виникнення (виявлення) у члена конкурсної комісії обставин, передбачених пунктом 17 цього Порядку, після формування складу конкурсної комісії такий член конкурсної комісії підлягає заміні відповідним суб’єктом подання, який запропонував кандидатуру зазначеного члена конкурсної комісії, не пізніше наступного робочого дня після встановлення (виявлення) зазначених обставин.
19. Повноваження члена конкурсної комісії припиняються рішенням органу управління у разі, коли ним пропущено без поважних причин два або більше засідань конкурсної комісії підряд. Поважними причинами відсутності члена конкурсної комісії на її засіданні є відрядження, тимчасова непрацездатність, відпустка.
20. Заміна, припинення повноважень члена або членів конкурсної комісії не має наслідком зупинення її роботи (крім випадку, коли конкурсна комісія є неправоможною відповідно до пункту 15 цього Порядку).
21. Засідання конкурсної комісії проводяться у приміщенні органу управління. Орган управління забезпечує діяльність конкурсної комісії.
22. Рішення конкурсної комісії приймаються шляхом відкритого поіменного голосування. Пропозиція про включення питання до порядку денного може бути поставлена на голосування на вимогу будь-якого члена конкурсної комісії.
23. Рішення конкурсної комісії приймаються більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні.
У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні конкурсної комісії. Рішення про відповідність учасника конкурсу критерію доброчесності вважається ухваленим, якщо за нього проголосувала більшість членів комісії з числа представників громадських об’єднань, а у разі рівного розподілу голосів під час прийняття такого рішення вирішальними є голоси членів комісії з числа представників громадських об’єднань.
( Абзац другий пункту 23 в редакції Постанови КМ № 840 від 23.07.2024 )
Рішення оформлюється протоколом не пізніше наступного робочого дня після проведення засідання та підписується усіма присутніми на засіданні членами конкурсної комісії. Кожен член конкурсної комісії має право додати до протоколу окрему думку щодо змісту та обставин засідання конкурсної комісії не пізніше наступного дня після ознайомлення з протоколом. Надана окрема думка до протоколу засідання конкурсної комісії є невід’ємною частиною такого протоколу.
Конкурсна комісія оприлюднює на Єдиному веб-порталі та офіційному веб-сайті органу управління інформацію про рішення конкурсної комісії не пізніше наступного робочого дня після підписання протоколу.
( Абзац четвертий пункту 23 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 358 від 29.03.2024 )
24. Конкурсна комісія:
оприлюднює оголошення про проведення конкурсу;
встановлює вимоги до претендентів з урахуванням вимог, установлених законодавством та цим Порядком;
( Абзац третій пункту 24 в редакції Постанови КМ № 840 від 23.07.2024 )

................
Перейти до повного тексту