1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 27 вересня 2022 р. № 1087
Київ
Про затвердження порядків видачі дозволу на ввезення з-за кордону радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення і ввезення з-за кордону, придбання, встановлення та експлуатації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення
Відповідно до частини першої статті 5 Закону України "Про електронні комунікації" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок видачі дозволу на ввезення з-за кордону радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення;
Порядок ввезення з-за кордону, придбання, встановлення та експлуатації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення.
2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
3. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 49


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 вересня 2022 р. № 1087
ПОРЯДОК
видачі дозволу на ввезення з-за кордону радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення
1. Цей Порядок визначає процедуру видачі дозволу на ввезення з-за кордону радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення для пропуску через митний кордон України та їх митного оформлення (далі - дозвіл).
2. Дозвіл видається Генеральним штабом Збройних Сил за формою згідно з додатком 1 та за переліком згідно з додатком 2.
3. Радіочастотний орган спеціального користувача радіочастотного спектра України, який планує або для якого планується ввезення з-за кордону на територію України радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення (далі - заявник), звертається до Генерального штабу Збройних Сил із заявою про видачу дозволу за формою згідно з додатком 3.
Заява подається в паперовій або електронній формі із застосуванням засобів кваліфікованого електронного підпису.
До заяви додаються:
копія свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта господарювання;
технічні характеристики обладнання (належність до радіотехнологій, діапазон робочих частот, потужність передавача, клас випромінювання та інше);
копія документа про відповідність обладнання.
У разі потреби до заяви можуть додаватися інформаційно-довідкові матеріали (копії договорів (контрактів), інвойсів), в яких наведені назва обладнання, код згідно з УКТЗЕД, кількість, мета та строк ввезення, виробник, країна виробника та країна, з території якої ввозиться обладнання).
4. Заява про видачу дозволу реєструється в Генеральному штабі Збройних Сил в день її надходження. Після надходження заява про видачу дозволу перевіряється на відповідність вимогам цього Порядку. Також перевіряється наявність заявленого типу радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення в реєстрі радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення.
5. Видача дозволу чи ухвалення рішення про відмову в його видачі здійснюється протягом десяти робочих днів з дня надходження заяви про видачу дозволу.
6. Відмова у видачі дозволу та його анулювання здійснюється відповідно до вимог статті 4-1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".
7. Генеральний штаб Збройних Сил вносить до єдиного державного інформаційного веб-порталу "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" у формі електронних документів з накладенням кваліфікованого електронного підпису видані дозволи на ввезення з-за кордону радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення в день видачі таких дозволів.
Випуск радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв спеціального призначення у відповідний митний режим, що дає змогу застосовувати їх на митній території України, здійснюється митним органом на підставі дозволів на ввезення з-за кордону радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення, отриманих від Генерального штабу Збройних Сил, з використанням механізму "єдиного вікна" відповідно до Митного кодексу України.
8. Внесення будь-яких змін до виданого заявникові дозволу не допускається.
9. Не допускається видача дозволу, якщо радіоелектронні засоби та випромінювальні пристрої спеціального призначення мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом та/або визнаної державою-агресором щодо України згідно із законодавством, або ввозяться з території держави-окупанта (агресора) та/або з тимчасово окупованої території України, визначеної такою згідно із законом.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 вересня 2022 р. № 1087
ПОРЯДОК
ввезення з-за кордону, придбання, встановлення та експлуатації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення
1. Цей Порядок визначає механізм ввезення з-за кордону, придбання, встановлення та експлуатації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення спеціальними користувачами радіочастотного спектра України (далі - спеціальний користувач).
2. Дія цього Порядку поширюється на спеціальних користувачів, а також на суб’єктів господарювання в частині, що стосується ввезення радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення в інтересах спеціальних користувачів.
3. Ввезення з-за кордону радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення здійснюється на підставі дозволу на ввезення з-за кордону радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення.
4. Реквізити дозволу на ввезення радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення зазначаються в попередній митній декларації.
5. Придбання, встановлення та експлуатація радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення спеціальними користувачами здійснюється за умови:
1) наявності такого типу радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення в реєстрі радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення;
2) наявності підтвердження Генерального штабу Збройних Сил про належність радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою спеціального призначення до такого, що дозволений до застосування на території України спеціальними користувачами;
3) наявності декларації про відповідність вимогам Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 р. № 355 (Офіційний вісник України, 2017 р., № 45, ст. 1396), для радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення, які застосовуються в смугах радіочастот загального користування та/або застосовують радіотехнології (радіоінтерфейси) загальних користувачів радіочастотного спектра.
6. У разі коли заявлені типи радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення, що плануються до придбання, відсутні у реєстрі радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення, радіочастотний орган спеціального користувача звертається до Генерального штабу Збройних Сил для визначення можливості застосування спеціальними користувачами конкретних типів радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв на території України та включення їх до зазначеного реєстру.

................
Перейти до повного тексту