1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 27 грудня 2017 р. № 1087
Київ
Про затвердження Порядку здійснення дисциплінарного провадження стосовно міністрів та їх заступників, керівників інших центральних органів виконавчої влади та їх заступників, керівників місцевих органів виконавчої влади та їх заступників, на яких не поширюється законодавство про державну службу
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 642 від 27.06.2023 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок здійснення дисциплінарного провадження стосовно міністрів та їх заступників, керівників інших центральних органів виконавчої влади та їх заступників, керівників місцевих органів виконавчої влади та їх заступників, на яких не поширюється законодавство про державну службу, що додається.

Прем'єр-міністр України

В.ГРОЙСМАН

Інд. 19


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 грудня 2017 р. № 1087
ПОРЯДОК
здійснення дисциплінарного провадження стосовно міністрів та їх заступників, керівників інших центральних органів виконавчої влади та їх заступників, керівників місцевих органів виконавчої влади та їх заступників, на яких не поширюється законодавство про державну службу
1. Цей Порядок визначає механізм здійснення дисциплінарного провадження стосовно міністрів та їх заступників, керівників інших центральних органів виконавчої влади та їх заступників, керівників місцевих органів виконавчої влади та їх заступників, на яких не поширюється законодавство про державну службу (далі - керівники органів виконавчої влади).
У період воєнного стану в разі прийняття відповідних рішень Верховною Радою України або Радою національної безпеки і оборони України Кабінет Міністрів України може прийняти рішення про застосування щодо керівників органів виконавчої влади дисциплінарного стягнення без дотримання вимог цього Порядку.
( Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 642 від 27.06.2023 )
2. Дисциплінарне провадження стосовно керівника органу виконавчої влади порушується за дорученням Прем’єр-міністра України.
3. У дорученні Прем’єр-міністра України зазначається підстава для порушення дисциплінарного провадження, прізвище, ім’я та по батькові, найменування посади керівника органу виконавчої влади, стосовно якого порушується дисциплінарне провадження, строк здійснення дисциплінарного провадження та перелік органів виконавчої влади, представники яких входять до складу дисциплінарної комісії.
Строк здійснення дисциплінарного провадження визначається з урахуванням строку притягнення до дисциплінарної відповідальності, встановленого законодавством.
4. Дисциплінарне провадження здійснюється дисциплінарною комісією.
Дисциплінарна комісія складається з голови та членів комісії.
Персональний склад дисциплінарної комісії затверджується розпорядчим актом керівника органу, визначеного головним виконавцем доручення Прем’єр-міністра України.
Члени дисциплінарної комісії здійснюють свої повноваження на громадських засадах.
Засідання дисциплінарної комісії є правоможним, якщо в ньому бере участь не менше двох третин її складу.
Дисциплінарна комісія у межах наданих повноважень приймає рішення більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні.
Рішення дисциплінарної комісії оформлюються протоколами.
Дисциплінарна комісія за результатами дисциплінарного провадження надає пропозиції Прем’єр-міністру України.
5. У разі потреби до здійснення дисциплінарного провадження можуть залучатися експерти (за згодою), працівники державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками).
До участі у здійсненні дисциплінарного провадження не повинні залучатися особи, які особисто заінтересовані у результатах такого провадження.
6. Дисциплінарне провадження здійснюється з метою повного, всебічного та об’єктивного з’ясування обставин вчинення дисциплінарного проступку, виявлення причин та умов, що сприяли його вчиненню, встановлення наявності (відсутності) вини, її ступеня, а також інших обставин, що потребують з’ясування.
7. У разі коли дисциплінарне провадження стосується інформації з обмеженим доступом, таке провадження здійснюється з урахуванням положень Законів України "Про державну таємницю", "Про інформацію", "Про захист персональних даних" і "Про доступ до публічної інформації" за відповідними правилами діловодства.
Члени дисциплінарної комісії несуть персональну відповідальність згідно із законом за неповноту і необ’єктивність висновків за результатами дисциплінарного провадження та розголошення інформації, що стосується такого провадження.

................
Перейти до повного тексту