- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 27 лютого 2008 р. N 108 Київ |
Про затвердження Порядку використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки вугледобувним підприємствам (включаючи підприємства з видобутку бурого вугілля) на часткове покриття витрат із собівартості продукції, у тому числі забезпечення гарантійних зобов'язань щодо повернення бюджетних позик, а також погашення простроченої заборгованості за електричну енергію, яка утворилася у минулих роках
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 478 від 23.04.2008 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок використання у 2008 році коштів, передбачених у
державному бюджеті для надання державної підтримки вугледобувним підприємствам (включаючи підприємства з видобутку бурого вугілля) на часткове покриття витрат із собівартості продукції, у тому числі забезпечення гарантійних зобов'язань щодо повернення бюджетних позик, а також погашення простроченої заборгованості за електричну енергію, яка утворилася у минулих роках.
Державній податковій адміністрації надавати згідно із законом вугледобувним підприємствам, що проводять відповідно до зазначеного Порядку розрахунки з погашення простроченої заборгованості за електричну енергію, яка утворилася у минулих роках, розстрочку у сплаті податкових зобов'язань з податку на прибуток, який виникає при проведенні цих розрахунків, строком на 24 місяці.
( Постановляючу частину доповнено абзацом згідно з Постановою КМ
N 478 від 23.04.2008 )
Прем'єр-міністр України | Ю.ТИМОШЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 лютого 2008 р. N 108
ПОРЯДОК
використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті ( 107-17 ) для надання державної підтримки вугледобувним підприємствам (включаючи підприємства з видобутку бурого вугілля) на часткове покриття витрат із собівартості продукції, у тому числі забезпечення гарантійних зобов'язань щодо повернення бюджетних позик, а також погашення простроченої заборгованості за електричну енергію, яка утворилася у минулих роках
1. Цей Порядок визначає механізм використання у 2008 році коштів, передбачених Мінвуглепрому в
державному бюджеті за програмою "Державна підтримка вугледобувних підприємств (включаючи підприємства з видобутку бурого вугілля) на часткове покриття витрат із собівартості продукції, у тому числі забезпечення гарантійних зобов'язань по поверненню бюджетних позик, а також погашення простроченої заборгованості за електричну енергію, яка утворилася у минулих роках, у сумі 1019403,3 тис. грн." (далі - бюджетні кошти).
2. Мінвуглепром здійснює розподіл бюджетних коштів (крім коштів, що спрямовуються на забезпечення гарантійних зобов'язань щодо повернення бюджетних позик, а також погашення простроченої заборгованості за електричну енергію, яка утворилася у минулих роках, у сумі 1019403,3 тис. гривень) між вугледобувними підприємствами державної форми власності, якщо обсяг готової товарної вугільної продукції за прогнозованими цінами не покриває витрат з її собівартості.
3. Мінвуглепром на підставі оцінки результатів діяльності вугледобувних підприємств за економічними показниками та виробничих потенціалів затверджує не пізніше ніж 1 березня 2008 р. окремі показники програм діяльності цих підприємств на поточний рік.
Прогнозовані обсяги готової товарної вугільної продукції визначаються Мінвуглепромом для кожного вугледобувного підприємства виходячи з асортименту її виробництва з урахуванням попиту на таку продукцію, якісних показників, помісячного прогнозованого рівня цін на 2008 рік та з урахуванням зазначених показників у 2007 році. До складу прогнозованих обсягів готової товарної вугільної продукції кожного вугледобувного підприємства не включаються прогнозовані обсяги готової товарної вугільної продукції очисних вибоїв, наданих іншим суб'єктам господарювання відповідно до договорів оренди, про спільну діяльність, комісії, доручення чи інших договорів, що регулюють зазначені взаємовідносини, шахти, яка входить до складу вугледобувного підприємства як відокремлений підрозділ або яка є суб'єктом господарювання.
( Абзац другий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 478 від 23.04.2008 )
Прогнозовані витрати із собівартості готової товарної вугільної продукції визначаються Мінвуглепромом відповідно до методичних рекомендацій з обліку витрат на виробництво готової товарної вугільної продукції, затверджених Мінвуглепромом та погоджених з Мінфіном, без врахування суми амортизаційних відрахувань, нарахованих на основні засоби, що придбані за рахунок бюджетних коштів.
Різниця між прогнозованими витратами із собівартості готової товарної вугільної продукції та її прогнозованою вартістю становить обсяг прогнозованих збитків.
Прогнозовані обсяги готової товарної вугільної продукції, рівень цін та прогнозовані витрати із собівартості уточнюються щокварталу на 1 число першого місяця наступного періоду разом з показниками програм діяльності вугледобувних підприємств. Під час уточнення прогнозованих виробничо-економічних показників діяльності вугледобувного підприємства не враховуються показники очисних вибоїв, зазначених в абзаці другому цього пункту, щодо прогнозованих обсягів готової товарної вугільної продукції, рівня цін та прогнозованих витрат із собівартості.
( Абзац п'ятий пункту 3 в редакції Постанови КМ
N 478 від 23.04.2008 )
4. Обсяг бюджетних коштів на 1 гривню прогнозованих збитків, крім коштів на забезпечення гарантійних зобов'язань щодо повернення бюджетних позик, а також погашення простроченої заборгованості за електричну енергію, яка утворилася у минулих роках, у сумі 1019403,3 тис. гривень визначається за такою формулою:
P = B : Z,
де В - обсяг передбачених бюджетних коштів, крім коштів на забезпечення гарантійних зобов'язань щодо повернення бюджетних позик, а також погашення простроченої заборгованості за електричну енергію, яка утворилася у минулих роках, у сумі 1019403,3 тис. гривень;
Z - загальний обсяг прогнозованих збитків.
5. Обсяг бюджетних коштів для окремого вугледобувного підприємства визначається за такою формулою:
R = P x Z ,
1.2.3 1 2.3
де Z - обсяг прогнозованих збитків вугледобувного
1.2.3
підприємства.
Визначений обсяг бюджетних коштів у розрізі вугледобувних підприємств затверджується Мінвуглепромом у встановленому порядку.
6. До 25 числа місяця, що настає за звітним кварталом, Мінвуглепром в рахунок помісячних бюджетних асигнувань наступного кварталу здійснює перерозподіл бюджетних коштів шляхом коригування їх обсягів (збільшення або зменшення обсягів бюджетних коштів для окремого вугледобувного підприємства) виходячи із суми бюджетних коштів, визначених на 1 гривню прогнозованих збитків, і фактичного обсягу готової товарної вугільної продукції.
Коригування обсягу бюджетних коштів здійснюється за такою формулою:
R = R + R X (К - 1) x
скор.1.2.3 1.2.3 1.2.3 1.2.3
x (1 - d : 100),
1.2.3
де К - коефіцієнт співвідношення фактичного і
1.2.3
прогнозованого обсягу готової товарної вугільної продукції
вугледобувного підприємства, який визначається за такою формулою:
К = Т : Т
1.2.3 ф1.2.3 пл.1.2.3,
де Т - прогнозований обсяг готової товарної вугільної
пл.1.2.3
продукції;
Т - фактичний обсяг готової товарної вугільної продукції;
ф1.2.3
d - частка фактичних умовно-постійних витрат у поточних
1.2.3
витратах кожного вугледобувного підприємства (відсотків), але не
................Перейти до повного тексту