- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 6 вересня 1996 р. N 1075 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 617 від 11.05.2006 )
( Дію Постанови зупинено до прийняття законодавчих актів
з питань оподаткування на підставі Постанови КМ
N 1568 від 28.12.96 )
Про затвердження Положення про порядок визначення амортизації та віднесення амортизаційних відрахувань на витрати виробництва (обігу)
На виконання Указу Президента України від 18 липня 1996 р.
N 576 "Про заходи щодо реформування інвестиційної політики в Україні" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Положення про порядок визначення амортизації та віднесення амортизаційних відрахувань на витрати виробництва (обігу), що додається, і ввести його в дію з 1 січня 1997 року.
2. Міністерству економіки, Міністерству фінансів, Міністерству статистики разом з галузевими міністерствами і відомствами у двомісячний термін подати пропозиції щодо переліку видів основних фондів, які підпадають під визначення груп 1,2 і 3, передбачених пунктом 6 зазначеного Положення.
Міністерству фінансів у двомісячний термін після затвердження переліку видів основних фондів установити порядок бухгалтерського обліку балансової вартості груп основних фондів.
3. Міністерству фінансів, Міністерству статистики передбачити з 1997 року зміни у бухгалтерській та статистичній звітності щодо відображення вартості основних фондів, нарахування і використання амортизаційних відрахувань відповідно до зазначеного Положення.
4. Міністерству економіки, Міністерству фінансів давати роз'яснення щодо застосування цієї постанови та нормативних актів, виданих на її виконання.
Міністерству фінансів, Міністерству статистики, Державній податковій адміністрації разом з міністерствами і відомствами, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями здіснити необхідні заходи щодо вивчення відповідними працівниками підприємств і організацій змін у бухгалтерській та статистичній звітності, що випливають з цієї постанови.
5. Міністерству економіки, Міністерству фінансів, Міністерству статистики, Міністерству юстиції у двомісячний термін подати пропозиції Кабінетові Міністрів України щодо внесення змін до рішень Кабінету Міністрів України у зв'язку з прийняттям цієї постанови.
Прем'єр-міністр України | П.ЛАЗАРЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 6 вересня 1996 р. N 1075
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок визначення амортизації та віднесення амортизаційних відрахувань на витрати виробництва (обігу)
Це Положення встановлює порядок визначення амортизації, норм амортизаційних відрахувань, віднесення амортизаційних відрахувань на витрати виробництва (обігу), визначення груп основних фондів та ведення обліку їх балансової вартості, віднесення витрат на проведення усіх видів ремонту, реконструкції, технічного переоснащення та інших видів поліпшення основних фондів, застосування прискореної їх амортизації.
I. Визначення амортизації
1. Під амортизацією основних фондів і нематеріальних активів, які використовуються для власного виробництва, розуміється поступове відшкодування витрат власника на придбання та введення в експлуатацію основних фондів і нематеріальних активів у межах норм амортизаційних відрахувань, встановлених цим Положенням, що відносяться на витрати виробництва (обігу) платника податку.
По невиробничих основних фондах нараховується знос у межах норм, встановлених цим Положенням, який на витрати виробництва (обігу) не відноситься.
2. Амортизації підлягають витрати, пов'язані з:
придбанням та введенням в експлуатацію основних фондів і нематеріальних активів;
самостійним виготовленням основних фондів;
проведенням усіх видів ремонту, реконструкції, модернізації та інших видів поліпшення основних фондів, за винятком витрат, віднесених на витрати виробництва (обігу) згідно з пунктом 28 цього Положення;
поліпшенням земель.
Нарахування амортизації починається з кварталу, наступного за кварталом їх зарахування на баланс платника податку.
3. Не підлягають амортизації та повністю відносяться на витрати виробництва (обігу) у звітному періоді витрати платника податку на:
відгодівлю продуктивної худоби;
вирощування багаторічних насаджень;
придбання матеріальних цінностей, визначених у розділі II цього Положення, з метою їх подальшої реалізації або використання у виробництві (будівництві, спорудженні) інших основних фондів, призначених для подальшої реалізації.
4. Не підлягають амортизації і здійснюються за рахунок відповідних джерел фінансування витрати на:
будівництво і утримання житлових будинків, споруд загального благоустрою та об'єктів благоустрою міст і селищ міського типу;
будівництво і утримання автомобільних доріг загального користування;
придбання і збереження бібліотечних та архівних фондів.
II. Визначення поняття основних фондів, що підлягають амортизації, та їх груп
5. Під основними фондами, що підлягають амортизації, розуміються матеріальні цінності, експлуатаційний період і вартість яких відповідно перевищують один календарний рік та 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Під нематеріальними активами, що підлягають амортизації, розуміється вартість об'єктів промислової та інтелектуальної власності, а також інших аналогічних прав, визнаних об'єктом права власності конкретного підприємця, і яка зменшується у процесі виробничого використання.
6. Основні фонди поділяються на такі групи:
група 1 - будівлі, споруди, їх структурні компоненти та передавальні пристрої;
група 2 - транспортні засоби, включаючи вантажні та легкові автомобілі; меблі, конторське (офісне) обладнання; побутові електромеханічні прилади та інструменти; інформаційні системи, включаючи електронно-обчислювальні та інші машини для автоматичного оброблення інформації;
група 3 - інші основні фонди, що не ввійшли до груп 1 і 2, включаючи сільськогосподарські машини і знаряддя, робочу і продуктивну худобу та багаторічні насадження.
7. Перелік видів основних фондів згідно з розподілом, визначеним у пункті 6 цього Положення, встановлює Кабінет Міністрів України.
III. Порядок визначення та нарахування сум амортизаційних відрахувань
8. Суми амортизаційних відрахувань, що підлягають віднесенню на витрати виробництва (обігу) у звітному кварталі, визначаються як сума амортизаційних відрахувань, нарахованих за групами 1,2 і 3 основних фондів та нематеріальними активами.
Сума амортизаційних відрахувань за групою 1 основних фондів визначається як добуток балансової вартості окремих основних фондів групи 1 за станом на початок звітного кварталу та встановленої для цієї групи основних фондів норми амортизаційних відрахувань згідно з пунктом 26 цього Положення.
Сума амортизаційних відрахувань за групами 2 і 3 основних фондів визначається як добуток балансової вартості основних фондів відповідної групи за станом на початок звітного кварталу та норм, встановлених у пункті 26 цього Положення.
У разі застосування прискореної амортизації сума амортизаційних відрахувань визначається як сума відповідних добутків первинної вартості окремих видів основних фондів групи 3 та норм амортизаційних відрахувань, встановлених у пункті 27 цього Положення.
9. Балансова вартість окремих основних фондів групи 1 та балансова вартість основних фондів групи 2 або 3 на початок звітного кварталу для нарахування амортизації за нормами згідно з пунктом 26 цього Положення розраховується за формулою:
Б(а) = [ Б(а-1) + П(а-1)* - В(а-1)* - А(а-1) ] х І(а-1):100,
де:
Б(а) - балансова вартість окремих основних фондів групи 1 або відповідно балансова вартість основних фондів групи 2 або 3 на початок звітного кварталу;
................Перейти до повного тексту