- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 6 вересня 1996 р. N 1072 Київ |
Про затвердження Положення про центр медико-соціальної реабілітації дітей
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 730 від 09.07.97
N 1038 від 27.06.2000
N 1299 від 20.08.2003
N 1572 від 17.11.2004
N 305 від 20.04.2005
N 1235 від 23.11.2011 )
( У назві та тексті Постанови, крім пункту 2, слово
"неповнолітніх" замінено словом "дітей" згідно з
Постановою КМ
N 1235 від 23.11.2011 )
1. Затвердити Положення про центр медико-соціальної реабілітації дітей (додається).
2. Витрати на утримання центрів медико-соціальної реабілітації неповнолітніх у 1996 році здійснити за рахунок загальних асигнувань на охорону здоров'я. У подальшому Міністерству фінансів передбачати асигнування на утримання цих центрів під час формування проектів консолідованого Державного бюджету України.
3. Установити, що часткове відшкодування витрат на утримання дітей у центрах медико-соціальної реабілітації дітей здійснюється за рахунок батьків (усиновителів) або опікунів (піклувальників) у розмірі 20 відсотків коштів, що припадають на одного члена сім'ї.
4. Міністерству охорони здоров'я за погодженням з Міністерством фінансів у місячний термін:
розробити і затвердити Порядок відшкодування витрат на утримання центрів медико-соціальної реабілітації, а також забезпечення їх медикаментами і медичною апаратурою;
розробити і затвердити Тимчасові нормативи забезпечення дітей у центрах медико-соціальної реабілітації харчуванням, одягом, взуттям, предметами для навчання і дозвілля, комунально-побутовими послугами.
( Абзац третій пункту 4 в редакції Постанови КМ
N 730 від 09.07.97 )
Прем'єр-міністр України | П.ЛАЗАРЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНЕ
постановою Кабінету Міністрів України
від 6 вересня 1996 р. N 1072
П О Л О Ж Е Н Н Я
про центр медико-соціальної реабілітації дітей
( У назві та тексті Положення слово "неповнолітніх" у всіх відмінках замінено словом "дитина" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ
N 1235 від 23.11.2011 )
Загальна частина
1. Центр медико-соціальної реабілітації дітей (далі - центр) - це лікувально-реабілітаційний заклад для дітей, які вживають алкоголь, наркотичні засоби і психотропні речовини, а також для дітей, які за станом здоров'я не можуть бути направлені до загальноосвітніх шкіл та професійних училищ соціальної реабілітації.
2. Основними завданнями центру є створення умов і забезпечення лікування дітей, які вживають алкоголь, наркотичні засоби і психотропні речовини, проведення психологічної корекції та заходів соціальної реабілітації, а також реабілітації дітей з девіантними формами поведінки, що призводить до їх соціальної дезаптації, надання психологічної допомоги їх сім'ям, робота з батьками.
3. Центр провадить свою діяльність на принципах доброзичливого ставлення до дітей, невтручання в їх особисте життя.
( Пункт 3 в редакції Постанови КМ
N 1299 від 20.08.2003 )
4. На основі цього Положення центр розробляє власний статут, що реєструється в установленому порядку.
У статуті зазначаються повна назва закладу, адреса, підпорядкованість, а також визначаються мета і завдання діяльності центру, органи управління ним, порядок їх формування та повноваження, основні вимоги встановленого режиму, права, обов'язки і відповідальність учасників лікувально-реабілітаційного, корекційно-профілактичного та навчально-виховного процесів, чисельність працівників центру, порядок використання майна, питання фінансово-господарської діяльності тощо.
5. Створення, реорганізація та ліквідація центру здійснюється управліннями охорони здоров'я обласних (міських) державних адміністрацій відповідно до законодавства України за погодженням з Мінмолодьспортом і МОЗ.
( Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 1299 від 20.08.2003,
N 1572 від 17.11.2004,
N 305 від 20.04.2005 )
6. Центри створюються у державній системі охорони здоров'я при обласних (міських) наркологічних диспансерах з урахуванням потреб кожного регіону.
7. Відкриття центру дозволяється за наявності приміщень, які відповідають санітарно-гігієнічним нормам і вимогам пожежної безпеки, усіх видів комунально-побутових послуг.
8. Центр під час виконання покладених на нього функцій взаємодіє з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, службами у справах дітей та соціальними службами для молоді, органами охорони здоров'я, освіти, правоохоронними органами, навчальними закладами та іншими суб'єктами виховно-профілактичної та лікувально-реабілітаційної діяльності.
( Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1299 від 20.08.2003 )
9. Центр користується правами юридичної особи, має рахунки в установах банків, власний бланк, печатку із зображенням Державного герба України та своїм найменуванням.
Умови прийняття та утримання дітей у центрі
10. До центру направляються діти віком від 11 років. Питання прийняття дітей до центру розглядається його керівництвом на підставі заяв, поданих їх батьками (усиновителями) або опікунами (піклувальниками), а у разі відсутності останніх - на основі рішення служби у справах дітей.
( Пункт 10 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1299 від 20.08.2003 )
11. Направлення дітей до центру здійснюється службою у справах дітей на підставі висновку медико-експертної комісії місцевих закладів охорони здоров'я за місцем проживання про можливість їх утримання у центрі.
12. До центру не приймаються діти з гострою соматичною патологією, хворі на туберкульоз та інші інфекційні захворювання.
13. Для прийняття до центру необхідно подати такі документи:
рішення служби у справах дітей про направлення до центру;
паспорт або свідоцтво про народження;
заяву батьків (усиновителів) або опікунів (піклувальників);
копію табеля про успішність із навчального закладу, якщо дитина навчалася;
( Абзац п'ятий пункту 13 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1299 від 20.08.2003 )
виписку з індивідуальної медичної картки (форма N 26) і вставний листок до неї (форма N 25-1/у), а також із картки профілактичних щеплень (форма N 063/у);
результати лабораторних аналізів.
Термін медичних довідок не повинен перевищувати місячної давності.
14. Діти перебувають у центрі протягом терміну, необхідного для лікування, але не більше двох років.
15. Діти, які перебувають у центрі, навчаються, залучаються до праці, беруть участь у прибиранні приміщень з дотриманням правил техніки безпеки, санітарії та особистої гігієни. Їм надається можливість відвідувати гуртки, секції, дитячі організації, творчо розвиватися.
16. Порядок утримання осіб, розміщених у центрі, регламентується правилами внутрішнього розпорядку закладу.
................Перейти до повного тексту