1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 12 жовтня 2011 р. N 1058-р
Київ
( Розпорядження втратило чинність на підставі Постанови КМ N 884 від 23.09.2020 )
Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції державної міграційної політики
( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженнями КМ N 783-р від 17.10.2012 N 312-р від 20.05.2013 )
1. Затвердити план заходів з реалізації Концепції державної міграційної політики, що додається.
2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, відповідальним за виконання плану заходів, затвердженого цим розпорядженням, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, Національній академії наук:
забезпечити своєчасне виконання плану заходів у межах бюджетних призначень, передбачених Державним бюджетом України на відповідний рік, а також інших джерел, не заборонених законодавством;
подавати щороку до 15 лютого Державній міграційній службі інформацію про стан виконання плану заходів для її узагальнення та подання до 15 березня Кабінетові Міністрів України.
Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ
Інд. 70
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 12 жовтня 2011 р. N 1058-р
ПЛАН
заходів з реалізації Концепції державної міграційної політики
1. Утворити міжвідомчу комісію з питань формування та реалізації державної політики у міграційній сфері.
ДМС, МВС, МЗС, Адміністрація
Держприкордонслужби, Мінсоцполітики,
інші центральні органи виконавчої
влади, СБУ, Вищий адміністративний
суд України (за згодою),
Уповноважений Верховної Ради України
з прав людини (за згодою).
IV квартал 2011 року.
2. Розробити та видати спільний наказ стосовно проведення заходів щодо здійснення нагляду та контролю за виконанням законодавства у міграційній сфері.
ДМС, Адміністрація
Держприкордонслужби, МВС,
Мінсоцполітики.
I квартал 2012 року.
3. Опрацювати питання посилення ролі місцевих державних адміністрацій у сфері інтеграції біженців, осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, іноземців та осіб без громадянства в українське суспільство, зокрема шляхом розроблення відповідних регіональних програм.
Рада міністрів Автономної Республіки
Крим, обласні, Київська та
Севастопольська міські
держадміністрації.
Протягом 2012 року.
4. Вжити заходів до видання збірника з питань міграційних процесів в Україні.
ДМС.
2012-2013 роки.
5. Проводити моніторинг стану виконання покладених на ДМС відповідно до законодавства завдань у повному обсязі та за результатами вживати необхідних заходів до підвищення ефективності її діяльності.
МВС, ДМС.
Постійно.
6. Розробити з урахуванням визначеної потреби програми навчання посадових осіб органів виконавчої влади, відповідальних за формування та реалізацію державної політики у міграційній сфері, а також суддів у частині розгляду ними спорів щодо надання та позбавлення статусу біженця, видворення з України іноземців та осіб без громадянства і спорів, пов'язаних із перебуванням в Україні іноземців та осіб без громадянства.
ДМС, МВС, МЗС, Мінсоцполітики,
Адміністрація Держприкордонслужби,
Вищий адміністративний суд України
(за згодою), Національна школа суддів
(за згодою), Нацдержслужба, Держстат.
Перше півріччя 2012 року.
7. Провести навчання, зокрема за кордоном, посадових осіб органів виконавчої влади, відповідальних за формування та реалізацію державної політики у міграційній сфері, а також суддів у частині розгляду ними спорів щодо надання та позбавлення статусу біженця, видворення з України іноземців та осіб без громадянства і спорів, пов'язаних із перебуванням в Україні іноземців та осіб без громадянства.
ДМС, МВС, МЗС, Мінсоцполітики,
Адміністрація Держприкордонслужби,
Вищий адміністративний суд України
(за згодою), Національна школа суддів
(за згодою), Нацдержслужба, Держстат.
Друге півріччя 2012 р. - 2015 рік.
8. Провести навчання посадових осіб органів виконавчої влади, відповідальних за формування та реалізацію державної політики у міграційній сфері, іноземним мовам, зокрема тим, що використовуються у країнах підвищеного міграційного ризику.
ДМС, МВС, Нацдержслужба,
Мінсоцполітики.
2012-2015 роки.
9. Здійснювати заходи щодо належного матеріально-технічного забезпечення ДМС.
МВС, ДМС, Мінфін, Мінекономрозвитку,
Нацдержслужба.
Постійно.
10. Забезпечувати з метою ефективної боротьби та запобігання корупції належне функціонування структурних підрозділів з питань внутрішніх розслідувань протиправних дій посадових осіб органів виконавчої влади, відповідальних за формування та реалізацію державної політики у міграційній сфері.
Адміністрація Держприкордонслужби,
МВС, ДМС, Держмитслужба.
Постійно.
11. Провести моніторинг стану виконання покладених на Мінсоцполітики відповідно до законодавства завдань з формування та реалізації державної політики у сфері трудової міграції, забезпечити розроблення та реалізацію пропозицій щодо структурних та функціональних змін, спрямованих на їх ефективне виконання Міністерством.
Мінсоцполітики.
Протягом 2012 року.
12. Активізувати залучення представників діаспори до вирішення питань державного розвитку України.
МЗС, ДМС, Мін'юст, Мінсоцполітики.
IV квартал 2011 р. - 2015 рік.
13. Забезпечити належне функціонування бази даних про перекладачів.
ДМС, МВС, Адміністрація
Держприкордонслужби, Вищий
адміністративний суд України (за
згодою), Державна судова
адміністрація (за згодою).
Протягом 2012 року.
14. Запровадити систему електронного документообігу в органах виконавчої влади, відповідальних за формування та реалізацію державної політики у міграційній сфері.
ДМС, МВС, Мінсоцполітики, МЗС,
Мінфін.
2012-2014 роки.
15. Вжити заходів до удосконалення порядку функціонування веб-сайтів органів виконавчої влади, відповідальних за формування та реалізацію державної політики у міграційній сфері, відповідних реєстрів та баз даних.
ДМС, МВС, Адміністрація
Держприкордонслужби, Мінсоцполітики,
МЗС, Мінфін.
Протягом 2012 року.
16. Провести аналіз законодавства з питань свободи пересування та вільного вибору місця проживання в Україні, за результатами якого в установленому порядку подати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо удосконалення такого законодавства.
МВС, ДМС, Мін'юст.
IV квартал 2011 р. - 2012 рік.
17. Розробити з урахуванням питання щодо забезпечення прав власників житла нормативно-правові акти з метою вдосконалення процедури реєстрації населення за місцем проживання (перебування).
ДМС, Мін'юст, Мінекономрозвитку,
Мінрегіон, Держстат, Укрдержреєстр.
IV квартал 2011 р. - 2012 рік.
18. Забезпечити постійну актуалізацію загальнодержавної бази вакансій державної служби зайнятості з можливістю доступу населення до відповідної інформації через Інтернет.
Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку,
Мінфін, ДМС, МВС, МЗС,
Адміністрація Держприкордонслужби,
МОНмолодьспорт.
Постійно.
19. Визначити процедуру обміну інформацією між органами виконавчої влади, відповідальними за формування та реалізацію державної політики у міграційній сфері, та забезпечити такий обмін в установленому порядку.
ДМС, МВС, МЗС, Мінсоцполітики,
Адміністрація Держприкордонслужби,
МОНмолодьспорт, Держстат.
Грудень 2011 року.
20. Провести аналіз причин, що призводять до дисбалансу в територіальному розміщенні населення України, за результатами якого передбачати в Державній програмі економічного і соціального розвитку України та в програмах економічного і соціального розвитку Автономної Республіки Крим, областей, районів та міст на відповідний рік заходи щодо поліпшення умов життєдіяльності та підвищення рівня життя населення, запобігання необґрунтованій зовнішній та внутрішній міграції.
Мінекономрозвитку, Мінрегіон, ДМС,
Мінфін, Мінсоцполітики, Рада
міністрів Автономної Республіки Крим,
обласні, Київська та
Севастопольська міські
держадміністрації.
IV квартал 2011 р. - 2015 рік.
21. Опрацювати питання щодо вдосконалення процедури укладення контрактів з випускниками вищих навчальних закладів, які навчалися за рахунок коштів державного бюджету, з метою забезпечення їх гарантованої зайнятості після закінчення навчання та працевлаштування на території України.
МОНмолодьспорт, Мінсоцполітики,
Мінфін, Мін'юст, ДМС.
IV квартал 2011 р. - 2012 рік.
22. Вжити заходів до активізації роботи з укладення міжнародних договорів з питань регулювання процесу добровільної міграції і захисту прав мігрантів, у тому числі їх соціального захисту та пенсійного забезпечення, зокрема:
підготувати до ратифікації угоди про соціальне забезпечення з Португальською Республікою та Естонською Республікою.
Мінсоцполітики, МЗС, ДМС, МВС.
Протягом 2012 року;
підготувати до підписання угоди про соціальне забезпечення з Республікою Польща, Федеративною Республікою Німеччина і Грецькою Республікою.
Мінсоцполітики, МЗС, ДМС, МВС.
IV квартал 2011 р. - 2012 рік.
23. Вжити заходів до ратифікації Україною Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального розбещення.
Мін'юст, МОНмолодьспорт, МЗС.
IV квартал 2011 року.
24. Провести аналіз законодавства у сфері забезпечення реалізації конституційного права громадян на соціальний захист незалежно від місця їх проживання, розробити за його результатами та з урахуванням Рішення Конституційного Суду України від 7 жовтня 2009 р. N 25-рп/2009 пропозиції щодо внесення змін до актів законодавства у частині вдосконалення державного регулювання у зазначеній сфері і подати їх Кабінетові Міністрів України.
Мінсоцполітики, інші центральні
органи виконавчої влади.
IV квартал 2011 р. - 2012 рік.
25. Розробити механізм здійснення у разі необхідності консульськими установами України обміну паспортів громадянина України для виїзду за кордон старого зразка для громадян України, які перебувають за межами держави, на паспорти громадянина України для виїзду за кордон нового зразка.
МЗС, ДМС, МВС, СБУ.
IV квартал 2011 р. - 2012 рік.
26. Удосконалити процедуру надання послуг громадянам України консульськими установами в іноземних державах.
МЗС.
2012-2015 роки.
27. Розробити:
проект Закону України "Про зовнішню трудову міграцію".
Мінсоцполітики, МВС, ДМС, МЗС,
Мін'юст, Держстат.
Протягом 2012 року;
проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 2010 р. N 42".
Мінсоцполітики, інші центральні
органи виконавчої влади.
IV квартал 2011 року.
28. Опрацювати питання щодо надання допомоги у поверненні в Україну важкохворих українських трудових мігрантів, громадян України, які стали жертвами злочинів за кордоном, і допомоги родичам померлих за межами держави у поверненні тіл померлих в Україну та у разі необхідності прийняти узгоджене рішення.
МЗС, Мінсоцполітики, МОЗ, ДМС,
Мін'юст.
IV квартал 2011 р. - 2012 рік.
29. Подати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо визначення механізму здійснення державного контролю стосовно всіх суб'єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном, з метою встановлення відповідальності за неналежне надання таких послуг, а також пропозиції щодо удосконалення актів законодавства з питань діяльності суб'єктів господарювання, які отримали відповідну ліцензію.
Мінсоцполітики, МВС, ДМС,
Мінекономрозвитку, Мінфін, Мін'юст,
МЗС.
IV квартал 2011 року.
30. Вивчити можливість щодо доцільності навчання персоналу суб'єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном і мають відповідну ліцензію.
Мінсоцполітики.
Протягом 2012 року.
31. Вивчити питання щодо доцільності запровадження механізму підготовки громадян для працевлаштування на роботу за кордоном шляхом надання їм відповідної допомоги у професійній підготовці або перепідготовці, подоланні мовного бар'єра, а також інформації про країну перебування.
Мінсоцполітики, МОНмолодьспорт.
IV квартал 2011 р. - 2012 рік.
32. Провести переговори щодо підписання двосторонніх угод про взаємне визнання дипломів про середню спеціальну та вищу освіту.
МОНмолодьспорт, МЗС, Мін'юст.
2012-2015 роки.
33. Внести зміни до нормативно-правових актів у частині взяття на консульський облік громадян України, які провадять трудову діяльність за межами України.
МЗС, Мін'юст, ДМС.
IV квартал 2011 року.
34. Забезпечити співпрацю з питань обміну інформацією про трудових мігрантів з країнами-реципієнтами.
МЗС, Мінсоцполітики.
Постійно.
35. Вивчити можливість створення ресурсних центрів з питань імміграції з метою сприяння легальній імміграції, захисту українських іммігрантів за кордоном, запобігання нелегальній міграції, сприяння добровільному поверненню.
ДМС, МЗС, Мінсоцполітики, Мін'юст,
Адміністрація Держприкордонслужби.
Протягом 2012 року.
36. Опрацювати питання щодо систематичного проведення наукових досліджень у сфері міграції та у разі необхідності в установленому порядку прийняти узгоджене рішення.
ДМС, Національна академія наук,
Мінсоцполітики, Держстат, Мінфін.
Протягом 2012 року.
37. Вжити заходів до збільшення штату консульських установ України в державах, де постійно проживає або тимчасово перебуває значна кількість громадян України, визначення в таких установах посадових осіб, відповідальних за вирішення питань трудової міграції, протидії торгівлі людьми, проведення моніторингу ринку праці в державах перебування, надання відповідних роз'яснень громадянам України, які перебувають за її межами з метою працевлаштування, та сприяння реалізації їх прав у повному обсязі.
МЗС, Мінекономрозвитку, Мінфін,
Мінсоцполітики.
Протягом 2012 року.
38. Підвищити рівень поінформованості населення щодо порядку вирішення питань, пов'язаних із працевлаштуванням на роботу за кордоном і ризиками трудової міграції, особливостями міграційного законодавства країн-реципієнтів, зокрема шляхом використання офіційних веб-сайтів заінтересованих органів, створення соціальної реклами, розповсюдження друкованої продукції.
Мінсоцполітики, Держкомтелерадіо,
МЗС, Рада міністрів Автономної
Республіки Крим, обласні, Київська
та Севастопольська міські
держадміністрації.
Протягом 2012 року.

................
Перейти до повного тексту