1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 6 жовтня 2023 р. № 1055
Київ
Про внесення змін до Порядку атестації аварійно-рятувальних служб і рятувальників
З метою удосконалення процедури атестації аварійно-рятувальних служб і рятувальників Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Внести до Порядку атестації аварійно-рятувальних служб і рятувальників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 листопада 2013 р. № 828 (Офіційний вісник України, 2013 р., № 90, ст. 3315), зміни, що додаються.
2. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пункту 4, абзацу третього пункту 9, абзацу третього пункту 14, абзацу третього пункту 15 та пункту 22 змін, затверджених цією постановою, які набирають чинності через рік з дня опублікування цієї постанови.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 75


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 6 жовтня 2023 р. № 1055
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку атестації аварійно-рятувальних служб і рятувальників
( Див. текст )
1. Пункти 1, 3, 4, 7 після слова "рятувальників" доповнити словами "(громадян України, які приймаються на роботу)".
2. Доповнити Порядок пунктом 1-1 такого змісту:
"1-1. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Кодексі цивільного захисту України, Цивільному кодексі України, Законах України "Про об’єкти підвищеної небезпеки", "Про екстрену медичну допомогу", "Про електронні довірчі послуги", "Про електронні документи та електронний документообіг", Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 34, ст. 1217).".
3. У пункті 2 слова "рятувальники, які приймаються на роботу до аварійно-рятувальної служби на контрактній основі" замінити словами "рятувальники, які працюють на контрактній основі (за трудовим договором), а також громадяни України, які приймаються на роботу до аварійно-рятувальної служби на контрактній основі (за трудовим договором)".
4. Пункт 6 викласти в такій редакції:
"6. Ведення електронного реєстру атестованих аварійно-рятувальних служб і рятувальників здійснюється в порядку, встановленому МВС.".
5. Доповнити Порядок пунктом 6-1 такого змісту:
"6-1. Документи в електронній формі подаються до міжвідомчої атестаційної комісії з дотриманням вимог Законів України "Про електронні довірчі послуги" та "Про електронні документи та електронний документообіг.".
6. У пункті 8 та абзаці другому пункту 10 слово "Міноборони" замінити словом "МВС".
7. В абзаці першому пункту 11 цифри "90" замінити цифрами "80".
8. Доповнити Порядок пунктом 11-1 такого змісту:
"11-1. Атестація аварійно-рятувальних служб проводиться за такими видами:
1) первинна атестація проводиться під час створення аварійно-рятувальних служб;
2) періодична атестація проводиться один раз на п’ять років;
3) позачергова атестація проводиться під час реорганізації аварійно-рятувальної служби, перепрофілювання (зміни кодів і видів виконуваних аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт), у разі групового нещасного випадку з рятувальниками, які працюють на контрактній основі (за трудовим договором) у такій аварійно-рятувальній службі.".
9. У пункті 12:
1) абзац перший викласти в такій редакції:
"12. Для проходження атестації керівник аварійно-рятувальної служби подає міжвідомчій атестаційній комісії в електронній формі:";
2) підпункт 2 викласти в такій редакції:
"2) заяву про проведення перевірки діяльності аварійно-рятувальної служби та її готовності до дій за призначенням, складену в довільній формі;";
3) підпункт 3 викласти в такій редакції:
"3) виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;";
4) підпункт 7 після слова "оснащення" доповнити словами "(табель до штату)", а після слова "оповіщення" доповнити словами "з відмітками про наявність";
5) підпункт 8 після слів "за кордоном" доповнити словами ", відомості про наявність ліцензії на провадження освітньої діяльності у сфері професійної (професійно-технічної) освіти, виданої МОН (за наявності)";
6) підпункт 21 викласти в такій редакції:
"21) копію акта про результати останньої перевірки діяльності аварійно-рятувальної служби та її готовності до дій за призначенням.".
10. У пункті 15:
1) в абзаці першому слово "засновник" замінити словом "керівник";
2) після абзацу першого доповнити пункт новим абзацом такого змісту:
"У разі отримання аварійно-рятувальною службою під час перевірки оцінки "не готова до дій за призначенням" така аварійно-рятувальна служба до атестації не допускається.".
У зв’язку з цим абзаци другий і третій вважати відповідно абзацами третім і четвертим.
11. Пункт 16 викласти в такій редакції:
"16. Контроль за своєчасністю проходження аварійно-рятувальними службами атестації покладається на структурний підрозділ ДСНС, на який покладено функції із забезпечення діяльності міжвідомчої атестаційної комісії.".
12. Пункт 22 викласти в такій редакції:
"22. Перевірка фізичних якостей рятувальників (громадян України, які приймаються на роботу), які підлягають атестації, проводиться керівниками аварійно-рятувальних служб на спеціально обладнаних навчально-тренувальних комплексах.
Перевірка професійних знань рятувальників (громадян України, які приймаються на роботу), які підлягають атестації, проводиться ДСНС або її територіальним органом із використанням технологій дистанційного оцінювання.".
13. Доповнити Порядок пунктом 22-1 такого змісту:
"22-1. Первинна атестація проводиться після закінчення відповідної підготовки громадянами України, які виявили бажання стати рятувальниками.
Періодична атестація проводиться під час періодичної атестації аварійно-рятувальної служби, але не рідше ніж один раз на п’ять років. Рятувальник, який атестований не раніше ніж за рік до закінчення строку дії свідоцтва про атестацію аварійно-рятувальної служби, в якій він працює на контрактній основі (за трудовим договором), під час періодичної атестації аварійно-рятувальної служби атестацію не проходить.
Позачергова атестація проводиться під час зміни профілю робіт, у разі підвищення класної кваліфікації, порушення правил охорони праці, техніки безпеки, які призвели до травмування під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, гасіння пожеж.".
14. У пункті 23:
1) абзац перший викласти в такій редакції:
"23. Для первинної атестації громадянина України керівник аварійно-рятувальної служби подає міжвідомчій атестаційній комісії в електронній формі:";
2) підпункт 1 викласти в такій редакції:
"клопотання-рекомендацію керівника аварійно-рятувальної служби, в яку громадянин України приймається на роботу (в якій працює);";
3) підпункт 3 після слова "кваліфікації" доповнити словами "відповідно до займаної посади".
15. У пункті 24:
1) абзац перший викласти в такій редакції:
"24. Для періодичної (позачергової) атестації рятувальника керівник аварійно-рятувальної служби подає міжвідомчій атестаційній комісії в електронній формі:";
2) підпункт 5 після слова "кваліфікації" доповнити словами "відповідно до займаної посади;".
16. Пункт 25 викласти в такій редакції:
"25. Рятувальник (громадянин України, який приймається на роботу), який підлягає атестації, повинен бути поінформований не менше ніж за десять днів до її проведення.".
17. Пункт 26 викласти в такій редакції:
"26. ДСНС протягом 10 робочих днів після атестації рятувальника (громадянина України, який приймається на роботу) видає посвідчення, книжку та жетон рятувальника.".
18. У пункті 29 слова "міжвідомча атестаційна комісія" замінити словом "ДСНС".
19. Пункт 30 виключити.
20. Доповнити Порядок розділом такого змісту:
"Проведення перевірки діяльності аварійно-рятувальної служби та її готовності до дій за призначенням
33. Метою перевірки діяльності аварійно-рятувальної служби та її готовності до дій за призначенням (далі – перевірка діяльності аварійно-рятувальної служби) є визначення фактичного стану готовності аварійно-рятувальної служби до реагування на надзвичайні ситуації відповідно до кодів, визначених Національним класифікатором ДК 019:2010 "Класифікатор надзвичайних ситуацій", зокрема рівня підготовки рятувальників до виконання аварійно-рятувальних робіт та їх забезпечення аварійно-рятувальним оснащенням і готовності його до застосування.
34. Перевірка діяльності аварійно-рятувальної служби покладається на ДСНС та її територіальні органи.
35. Безпосередньо перевірку діяльності аварійно-рятувальної служби проводять структурний підрозділ апарату ДСНС, до компетенції якого віднесено питання запобігання надзвичайним ситуаціям, та відповідні структурні підрозділи територіальних органів ДСНС.
За рішенням ДСНС до проведення перевірки можуть залучатися представники інших структурних підрозділів ДСНС, її територіальних органів.
Перевірка діяльності аварійно-рятувальної служби проводиться перед атестацією аварійно-рятувальної служби, яку проводить міжвідомча атестаційна комісія.
36. За результатами перевірки діяльності аварійно-рятувальної служби складається акт за формою згідно з додатком 11 із визначенням оцінки готовності аварійно-рятувальної служби до дій за призначенням: "готова до дій за призначенням", "обмежено готова до дій за призначенням", "не готова до дій за призначенням", який подається для ознайомлення керівництву аварійно-рятувальної служби і затверджується керівником структурного підрозділу апарату ДСНС, до компетенції якого віднесено питання запобігання надзвичайним ситуаціям (заступником керівника територіального органу ДСНС, до компетенції якого віднесено питання запобігання надзвичайним ситуаціям). Акт складається у трьох примірниках: для структурного підрозділу апарату ДСНС (територіального органу ДСНС), що проводив перевірку, для аварійно-рятувальної служби та для міжвідомчої атестаційної комісії.

................
Перейти до повного тексту