1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 10 вересня 2024 р. № 1041
Київ
Деякі питання надання в автоматичному режимі статусу учасника бойових дій у період воєнного стану
Відповідно до частини першої статті 61 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок надання в автоматичному режимі статусу учасника бойових дій у період воєнного стану в районах ведення воєнних (бойових) дій або на тимчасово окупованих територіях, що додається.
2. Міністерству у справах ветеранів протягом чотирьох місяців з дня набрання чинності цією постановою забезпечити:
технічне доопрацювання Єдиного державного реєстру ветеранів війни (далі - Реєстр) для забезпечення технічної можливості збирання, обробки, передачі та зберігання інформації, необхідної для надання в автоматичному режимі статусу учасника бойових дій у період воєнного стану в районах ведення воєнних (бойових) дій або на тимчасово окупованих територіях;
підключення до Реєстру посадових осіб Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства юстиції, Національної поліції, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Адміністрації державної спеціальної служби транспорту, Управління державної охорони, Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро та отримання такими посадовими особами доступу до Реєстру через захищену електронну комунікаційну мережу та/або інтегровані з Реєстром інформаційні системи.
3. Міністерству оборони протягом чотирьох місяців з дня набрання чинності цією постановою сформувати та підтримувати в актуальному стані довідник районів ведення воєнних (бойових) дій, які визначаються рішенням Головнокомандувача Збройних Сил.
4. Внести до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413 (Офіційний вісник України, 2014 p., № 73, ст. 2068; 2024 р., № 69, ст. 4140), зміни, що додаються.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 10 вересня 2024 р. № 1041
ПОРЯДОК
надання в автоматичному режимі статусу учасника бойових дій у період воєнного стану в районах ведення воєнних (бойових) дій або на тимчасово окупованих територіях
1. Цей Порядок визначає процедуру надання в автоматичному режимі статусу учасника бойових дій особам, які у період воєнного стану під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, брали участь у виконанні бойових (службових, спеціальних) завдань у районах ведення воєнних (бойових) дій або на тимчасово окупованих територіях.
2. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
1) електронний кабінет - складова Єдиного державного реєстру ветеранів війни (далі - Реєстр), яка призначена для доступу користувачів електронного кабінету до Реєстру з метою внесення до нього та отримання з нього інформації;
2) користувач електронного кабінету - уповноважена командиром (начальником) військової частини (органу, підрозділу), керівником підприємства, установи, організації особа (далі - уповноважена особа військової частини), уповноважена особа комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, утвореної в Міноборони, МВС, Мін’юсті, Національній поліції, Національній гвардії, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Управлінні державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС, Державному бюро розслідувань, Національному антикорупційному бюро (далі - комісії), уповноважений підрозділ, що забезпечує роботу комісії, органу військового управління за підпорядкованістю (далі - уповноважений підрозділ), уповноважена особа міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера, яка утворюється Мінветеранів (далі - міжвідомча комісія), яким надано доступ до електронного кабінету відповідно до визначених для них прав користувача і які пройшли процедуру електронної ідентифікації та автентифікації користувача, зокрема з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, та/або інших засобів ідентифікації, які дають змогу встановити особу;
3) надання в автоматичному режимі статусу учасника бойових дій - публічна (електронна публічна) послуга, що надається програмними засобами Реєстру, без додаткового опрацювання комісією (міжвідомчою комісією), у режимі реального часу, за результатами якої в Реєстрі обліковано відповідний запис.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про оборону України", "Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг", "Про публічні електронні реєстри", "Про захист персональних даних", "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" та інших нормативно-правових актах.
3. Райони ведення воєнних (бойових) дій визначаються відповідно до довідника районів воєнних (бойових) дій (далі - довідник) або переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції (далі - перелік).
Формування та підтримання в актуальному стані довідника здійснює Міноборони.
4. Статус учасника бойових дій надається в автоматичному режимі особам, зазначеним в абзаці першому пункту 19 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (далі - Закон) (крім військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) СБУ та осіб, які входять до складу розвідувальних органів), які брали участь у виконанні бойових (службових, спеціальних) завдань у районах ведення воєнних (бойових) дій або на тимчасово окупованих територіях, незалежно від тривалості виконання таких завдань.
Військовослужбовцям (резервістам, військовозобов’язаним) СБУ, особам, які входять до складу розвідувальних органів, та які у період воєнного стану під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, брали участь у виконанні бойових (службових, спеціальних) завдань у районах ведення воєнних (бойових) дій або на тимчасово окупованих територіях, статус учасника бойових дій надається відповідно до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413 (Офіційний вісник України, 2014 р., № 73, ст. 2068; 2024 р., № 69, ст. 4140).
5. Підставою для надання в автоматичному режимі статусу учасника бойових дій засобами Реєстру є:
1) для осіб, зазначених в абзаці першому пункту 19 частини першої статті 6 Закону (крім осіб, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади), які брали участь у виконанні бойових (службових, спеціальних) завдань безпосередньо в районах ведення воєнних (бойових) дій або на тимчасово окупованих територіях, - відомості, що підтверджують виконання особою бойових (службових, спеціальних) завдань у районах ведення воєнних (бойових) дій або на тимчасово окупованих територіях у період воєнного стану під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України (далі - відомості), перелік яких визначено підпунктом 1 пункту 6 цього Порядку;
2) для осіб, які зараховані до складу добровольчого формування територіальної громади, які брали участь у виконанні бойових (службових, спеціальних) завдань безпосередньо в районах ведення воєнних (бойових) дій або на тимчасово окупованих територіях, - відомості, перелік яких визначено підпунктом 2 пункту 6 цього Порядку.
6. Відомостями, які вносяться до Реєстру для надання в автоматичному режимі статусу учасника бойових дій, є:
1) для осіб, зазначених у підпункті 1 пункту 5 цього Порядку, відомості про:
прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);
зміну прізвища, власного імені, по батькові (за наявності);
стать;
посаду, яку обіймає (обіймав) згідно з штатом у період виконання бойових (службових, спеціальних) завдань;
військове (спеціальне) звання;
дату народження;
реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності);
унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
серію та/або номер паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон;
адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (не обов’язково);
контактні дані (номер телефону та адреса електронної пошти) (за наявності);
орган сектору безпеки і оборони, до якого належить військова частина (орган, підрозділ), або підприємство, установа, організація;
військову частину (орган, підрозділ), підприємство, установу, організацію, у якому проходить службу особа;
період виконання бойових (службових, спеціальних) завдань безпосередньо в районах ведення воєнних (бойових) дій або на тимчасово окупованих територіях;
місце виконання бойових (службових, спеціальних) завдань безпосередньо в районах ведення воєнних (бойових) дій або на тимчасово окупованих територіях;
дату та номер наказу командувача угруповання, командира (начальника) військової частини (органу, підрозділу), керівника підприємства, установи, організації, в якому проходить службу особа, про прибуття до складу сил та засобів відповідних сил оборони або в район ведення воєнних (бойових) дій для виконання особою службових (спеціальних) завдань;
назву, дату реєстрації та реєстраційний номер (індекс) не менш як одного з документів, які підтверджують виконання особою бойових (службових, спеціальних) завдань безпосередньо в районах ведення воєнних (бойових) дій або на тимчасово окупованих територіях, - бойові донесення, журнали бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки), вахтові журнали, польотні листи або довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), що підтверджує їх отримання спричиненими діями противника, відомості про виконання розвідувальних заходів, накази про залучення сил і засобів ДСНС до виконання завдань (робіт) в районах ведення воєнних (бойових) дій, книги служби, відомості про виконання службових (спеціальних) завдань, протоколи проведення службових (спеціальних) завдань;
2) для осіб, зазначених у підпункті 2 пункту 5 цього Порядку, відомості про:
прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);
зміну прізвища, власного імені, по батькові (за наявності);
стать;
дату народження;
реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності);
унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
серію та/або номер паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон;
адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (не обов’язково);
контактні дані (номер телефону та адреса електронної пошти) (за наявності);
військову частину Сил територіальної оборони Збройних Сил, в оперативному підпорядкуванні якої перебуває (перебувало) добровольче формування територіальної громади;
назву добровольчого формування територіальної громади (найменування територіальної громади та порядковий номер);

................
Перейти до повного тексту