1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 12 лютого 2020 р. № 104
Київ
Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 925
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 925"Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 100, ст. 3252; 2017 р., № 30, ст. 878; 2018 р., № 33, ст. 1162; 2019 р., № 32, ст. 1154) зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр України О.ГОНЧАРУК
Інд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 лютого 2020 р. № 104
ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 925
1. У назві та тексті постанови слова "модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів" замінити словами "створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти".
2. Порядок та умови, затверджені зазначеною постановою, викласти в такій редакції:
"ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 листопада 2016 р. № 925
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 12 лютого 2020 р. № 104)
ПОРЯДОК ТА УМОВИ
надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти
1. Цей Порядок та умови визначають механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти, передбаченої законом про Державний бюджет України на відповідний рік (далі - субвенція).
2. Головним розпорядником субвенції є МОН.
Розпорядниками субвенції за місцевими бюджетами є структурні підрозділи освіти і науки, які визначаються рішенням відповідної місцевої ради про такий бюджет, згідно із законодавством.
3. Субвенція спрямовується на придбання сільськогосподарської, іншої техніки, обладнання, матеріалів та устаткування закладами професійної (професійно-технічної) освіти, на базі яких будуть створені навчально-практичні центри сучасної професійної (професійно-технічної) освіти (далі - навчально-практичні центри), а також на капітальний ремонт (реконструкцію) майстерень, лабораторій, кабінетів, інших приміщень. Сума коштів, які спрямовуються закладами професійної (професійно-технічної) освіти для капітального ремонту (реконструкції), повинна становити не більше 20 відсотків загального розміру субвенції.
У разі необхідності закупівлі малоцінних необоротних матеріальних активів під час придбання обладнання, матеріалів та устаткування закладами професійної (професійно-технічної) освіти, на базі яких будуть створені навчально-практичні центри, видатки розвитку, визначені розподілом субвенції, можуть спрямовуватися на видатки споживання.
4. Умовами надання субвенції є:
співфінансування не більш як 70 відсотків - за рахунок субвенції та не менш як 30 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів та/або інших джерел, не заборонених законодавством;
створення нових чи облаштування існуючих навчально-практичних центрів;
належність закладу професійної (професійно-технічної) освіти до об’єктів державної та/або комунальної власності;
наявність правовстановлюючих документів на рухоме та нерухоме майно, зокрема будівлі, споруди, земельні ділянки закладу професійної (професійно-технічної) освіти;
загальна кількість здобувачів освіти - не менше 400 осіб;
створення навчально-практичних центрів за професіями, які належать до пріоритетних галузей економіки регіону, країни;
завершення створення навчально-практичних центрів та забезпечення їх подальшої експлуатації (у наступних бюджетних періодах) за рахунок місцевих бюджетів або інших джерел, не заборонених законодавством.
5. Включення закладу професійної (професійно-технічної) освіти до переліку закладів професійної (професійно-технічної) освіти, на базі яких планується створення навчально-практичних центрів (далі - перелік закладів), здійснюється відповідно до обґрунтованих пропозицій комісії, яка утворена МОН, що сформовані за результатами розгляду заявок за зразком, наведеним у додатку, які подані обласними, Київською міською держадміністраціями.
Обласні, Київська міська держадміністрації можуть подавати заявки щодо кількох навчально-практичних центрів різного спрямування.
До заявки додається гарантійний лист за підписом голови обласної, Київської міської держадміністрації щодо дотримання умов, передбачених пунктом 4 цих Порядку та умов.
Заявки приймаються протягом 30 календарних днів з дня набрання чинності Порядком та умовами надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 925 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 100, ст. 3252), - в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 12 лютого 2020 р. № 104, та до 1 лютого кожного наступного року.
6. Комісія проводить перевірку та оцінку заявок на відповідність цим Порядку та умовам протягом 30 календарних днів з дня завершення строку їх подання і формує за результатами розгляду обґрунтовані пропозиції щодо включення закладу професійної (професійно-технічної) освіти до переліку закладів з урахуванням:
обсягів співфінансування з місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством;
очікуваного ефекту від створення навчально-практичних центрів з огляду на перспективи розвитку самого закладу професійної (професійно-технічної) освіти, системи професійної (професійно-технічної) освіти області, м. Києва.
Якщо заявку оформлено не за зразком, наведеним у додатку, комісія приймає рішення про відхилення заявки, про що повідомляється місцевій держадміністрації, яка її подала.
Комісія має право отримувати від обласних, Київської міської держадміністрацій додаткову інформацію, необхідну для забезпечення підготовки обґрунтованих пропозицій.
За результатами розгляду зазначених заявок комісія вносить Міністрові освіти і науки обґрунтовані пропозиції щодо розподілу субвенції між окремими місцевими бюджетами та включення закладу професійної (професійно-технічної) освіти до переліку закладів.
7. До складу комісії включаються представники МОН та Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні (за згодою).
Персональний склад комісії затверджує МОН.
Головою комісії є заступник Міністра освіти і науки.
Діяльність комісії провадиться на засадах відкритості та гласності, незалежності, об’єктивності і обґрунтованості рішень комісії.
Формою роботи комісії є засідання, що проводяться за необхідності.
Засідання комісії веде голова, а за його відсутності - заступник голови.
Засідання комісії є правоможним, якщо в роботі бере участь більш як половина членів її затвердженого складу.
Рішення комісії приймається більшістю голосів її затвердженого складу.

................
Перейти до повного тексту