1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 14 грудня 1993 р. N 1034
Київ
Про Національну програму протидії зловживанню наркотичними засобами та їх незаконному обігу на 1994-1997 роки
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 437 від 18.04.96 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Національну програму протидії зловживанню наркотичними засобами та їх незаконному обігу на 1994-1997 роки, що додається.
2. Міністерствам і відомствам, місцевим державним адміністраціям передбачати починаючи з 1994 року в розрахунках до проектів відповідних бюджетів поточного року витрати на реалізацію зазначеної Програми.
3. Державному комітетові з матеріальних ресурсів здійснити заходи для організації забезпечення спеціальних підрозділів Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки, Державного митного комітету, які ведуть боротьбу з наркоманією, та контрольно-пропускних пунктів Прикордонних військ матеріально-технічними ресурсами у обсязі коштів, передбачених у державному бюджеті.
4. Міністерству закордонних справ звернутись до Секретаріату Організації Об'єднаних Націй з клопотанням про виділення валютних коштів з Фонду Організації Об'єднаних Націй по боротьбі із зловживанням наркотичними засобами для фінансування виконання Національної програми протидії зловживанню наркотичними засобами та їх незаконному обігу на 1994-1997 роки.
Президент України Л. КРАВЧУК
Інд.39
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 14 грудня 1993 р. N 1034
НАЦІОНАЛЬНА ПРОГРАМА
протидії зловживанню наркотичними засобами та їх незаконному обігу на 1994-1997 роки
I. ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВА РОБОТА
1. Згідно з рішенням 17-ї спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН 1990 року і рекомендаціями міжнародних організацій визначити головні принципи та напрями боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів і психотропних речовин, діяльності суб'єктів, які беруть участь у цій роботі, вирішити питання контролю за легальним обігом наркотиків, розробити заходи профілактики, лікування та соціальної реабілітації хворих на наркоманію.
Національна координаційна рада боротьби
з наркоманією при Кабінеті Міністрів
України (надалі - НКР), МВС, Мінюст,
МОЗ, Міносвіти, Мінмолодьспорт, МЗС,
Держмитком, Служба безпеки разом з
Генеральною прокуратурою, Верховним
Судом.
1 квартал 1994 року.
2. З метою приведення чинного законодавства у відповідність з рекомендаціями конвенцій ООН і вітчизняною практикою підготувати та внести до Кабінету Міністрів України законопроекти щодо:
врегулювання порядку обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;
внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України з питань посилення боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;
створення системи протидії незаконному обігу наркотичних засобів і психотропних речовин та зловживанню ними.
Мінюст, МВС, МОЗ, Держмитком, Служба
безпеки разом з Генеральною
прокуратурою, Верховним Судом.
I квартал 1994 року.
3. Підготувати та подати на розгляд Кабінету Міністрів України проект концепції державної політики стосовно контролю за обігом наркотичних засобів у країні.
МВС, МОЗ, Мінмолодьспорт, Міносвіти,
Держмитком, Служба безпеки.
II квартал 1994 року.
4. Створити міжвідомчий науково-дослідний центр з проблем боротьби з наркоманією і на його базі забезпечити підготовку відповідних фахівців.
НКР, МОЗ, Міносвіти, Мінмолодьспорт,
Держмитком, Служба безпеки.
1995 рік.
5. Подати на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо вирішення в установленому порядку питання про відрахування 50 відсотків вартості майна та коштів, конфіскованих у осіб, притягнутих до кримінальної відповідальності за незаконні дії з наркотичними засобами і психотропними речовинами, для потреб спецпідрозділів, що ведуть боротьбу з незаконним обігом зазначених засобів і речовин.
НКР, МВС, МОЗ, Мінфін, Держмитком,
Служба безпеки.
II квартал 1994 року.
6. Подати на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції про законодавче врегулювання питання про відрахування 0,5 відсотка прибутків, одержуваних від реалізації горілчаних і тютюнових виробів, для фінансування заходів цієї Програми.
НКР, МВС, МОЗ, Мінмолодьспорт,
Міносвіти, Мінфін, Мінекономіки,
Держмитком, Служба безпеки,
Держкомкордон.
II квартал 1994 року.
7. Підготувати пропозиції про узагальнення судової практики розгляду кримінальних справ, пов'язаних з наркотичними засобами і психотропними речовинами, матеріали подати для розгляду на пленумі Верховного Суду з метою вироблення єдиного підходу до розслідування справ цієї категорії.
МВС, Держмитком, Служба безпеки разом з
Верховним Судом, Генеральною
прокуратурою.
IV квартал 1994 року.
8. Внести пропозиції щодо укладання міжнародних угод із відповідними службами зарубіжних держав з метою розширення можливостей у боротьбі з міжнародним наркобізнесом, налагодження зв'язків для обміну інформацією щодо осіб та організацій, які займаються незаконним виробництвом, транспортуванням і торгівлею наркотичними засобами, та одержання попереджальних відомостей про їх злочинні наміри.
Служба безпеки, МВС, МЗС,
Мінюст, Держмитком.
II квартал 1994 року.
9. Організувати і провести в Україні міжнародну конференцію з питань співробітництва у боротьбі з організованою злочинністю і нелегальною міграцією, а також співпраці прикордонно-поліцейських структур Європи в протидії наркомафії.
Держкомкордон, МВС, Держмитком, Служба
безпеки, Міннацміграції.
1994 рік.
10. Вирішити питання створення єдиного міжвідомчого банку даних на осіб, причетних до незаконного обігу наркотичних засобів і психотропних речовин, і на факти вилучення цих засобів з незаконного обігу.
НКР, МВС, Держкомкордон, Держмитком,
Служба безпеки.
1994 рік.
11. Узагальнити вітчизняну практику та міжнародний досвід боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів і підготувати навчальний посібник для працівників правоохоронних органів.
МВС, Держкомкордон, Держмитком, Служба
безпеки.
IV квартал 1994 року.
12. Вирішити питання створення:
в структурі кримінальної міліції МВС самостійних спецпідрозділів для боротьби з наркобізнесом.
НКР, МВС.
I квартал 1994 року;
міжвідомчого кінологічного центру підготовки інспекторів-кінологів і службових собак для пошуку наркотичних засобів.
НКР, МВС, Держкомкордон,
Держмитком.
1995 рік;
координаційних рад з питань профілактики та боротьби з наркоманією в областях, містах, районах у містах Києві та Севастополі.
НКР, місцеві державні адміністрації,
міськвиконкоми.
II квартал 1994 року;
регіональних центрів медико-соціальної реабілітації та лікування хворих на наркоманію (мм. Дніпропетровськ, Донецьк, Львів і Київ).
НКР, МОЗ, Мінмолодьспорт, Київська
міська державна адміністрація,
міськвиконкоми.
1994 - 1995 роки;
реєстру хворих на наркоманію в Україні.
МОЗ.
1995 рік.
( Пункт 13 розділу I втратив чинність на підставі Постанови КМ N 437 від 18.04.96 ) ( Пункт 14 розділу I втратив чинність на підставі Постанови КМ N 437 від 18.04.96 )
15. Визначити матеріальні збитки від поширення наркоманії в сфері:
виробництва (аварії, прогули, травматизм, непрацездатність та інші негативні фактори економічного характеру, пов'язані із вживанням наркотичних засобів).
МОЗ, Мінстат, МВС, місцеві державні
адміністрації, виконкоми місцевих Рад
народних депутатів разом з Федерацією
профспілок України.
1995 рік.
медицини (витрати на лікування хворих на наркоманію, розроблення та використання спеціального обладнання, реабілітаційні заходи, утримання обслуговуючого персоналу тощо).
НКР, МОЗ, Мінстат, місцеві державні
адміністрації, виконкоми місцевих Рад
народних депутатів.
1995 рік.
правопорядку та здійснення правосуддя (витрати на процесуальну діяльність правоохоронних органів, проведення спеціальних заходів тощо).
НКР, МВС, Мінюст, Держмитком, Служба
безпеки разом з Генеральною
прокуратурою, Верховним Судом.
1994 рік.
16. Вирішити питання про створення інституту соціальних працівників в сфері наркології та розроблення державної системи підготовки відповідних фахівців.
НКР, Міносвіти, МОЗ,
Мінмолодьспорт.
1995 рік.
II. ЗАХОДИ ЩОДО ЗОПОБІГАННЯ НЕЗАКОННОМУ ПОПИТУ НА НАРКОТИЧНІ ЗАСОБИ І ПСИХОТРОПНІ РЕЧОВИНИ, ПРОФІЛАКТИКА ЗЛОВЖИВАННЯ НИМИ
( Пункт 1 розділу II втратив чинність на підставі Постанови КМ N 437 від 18.04.96 ) ( Пункт 2 розділу II втратив чинність на підставі Постанови КМ N 437 від 18.04.96 )
3. Завершити створення психологічної служби в органах та закладах освіти, технікумах-інтернатах та ПТУ-інтернатах системи Мінсоцзахисту. В міру можливості запроваджувати посади психологів у дошкільних навчальних закладах.
Міносвіти, Мінсоцзахист, Мінмолодьспорт,
місцеві державні адміністрації,
виконкоми місцевих Рад народних
депутатів.
1997 рік.
( Пункт 4 розділу II втратив чинність на підставі Постанови КМ N 437 від 18.04.96 )
5. Створити за місцем проживання та відпочинку населення, при навчально-виховних закладах і спортивних спорудах школи здоров'я, спортивні секції та військово-спортивні гуртки. Розширити мережу закладів культури та клубів дозвілля за інтересами, бібліотек, музичних і художніх шкіл, шкіл мистецтв для дітей, підлітків і молоді, забезпечити їх культурно-спортивним інвентарем, музичними інструментами, книжковими фондами та необхідним обладнанням. Заохочувати та розвивати в таких закладах практику проведення бесід, вікторин, виставок, концертів, оглядів, конкурсів та фестивалів і читання лекцій, спрямованих на формування здорового способу життя, культурного побуту, високої моральності населення міст, селищ і районів.

................
Перейти до повного тексту