- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 30 вересня 2009 р. № 1032 Київ |
Про затвердження Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку транспортних засобів Збройних Сил України
Відповідно до
статті 34 Закону України "Про дорожній рух" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок відомчої реєстрації та ведення обліку транспортних засобів Збройних Сил України, що додається.
Прем'єр-міністр України |
Ю. ТИМОШЕНКО |
Інд. 29 |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 вересня 2009 р. № 1032
ПОРЯДОК
відомчої реєстрації та ведення обліку транспортних засобів Збройних Сил України
1. Цей Порядок визначає процедуру відомчої реєстрації, перереєстрації, тимчасової реєстрації (далі - реєстрація), ведення обліку транспортних засобів, які закріплені за військовими частинами, закладами, установами та організаціями, що входять до складу Збройних Сил (далі - військові частини), та зняття їх з обліку.
2. Реєстрація транспортного засобу Збройних Сил (далі - транспортний засіб) полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних з перевіркою відповідних документів, закріпленням номерного знака, звіркою і у разі потреби дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин (кузова, шасі, рами, двигуна), оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційного документа - технічного талона транспортного засобу Збройних Сил (далі - технічний талон),
зразок якого затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 1992 р. № 47 (ЗП України, 1992 р., № 3, ст. 57; 2000 р., № 1, ст. 10).
Облік зареєстрованих транспортних засобів ведеться шляхом накопичення, узагальнення та зберігання інформації про такі транспортні засоби у базі даних уніфікованої електронно-облікової системи Збройних Сил.
3. Реєстрація транспортних засобів, ведення обліку зареєстрованих транспортних засобів та зняття їх з обліку здійснюється уповноваженим органом Міноборони - військовою інспекцією безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах та її структурними підрозділами (далі - підрозділи військової інспекції безпеки дорожнього руху).
4. Порядок роботи, пов'язаної з реєстрацією та веденням обліку транспортних засобів, зразки документів та вимоги щодо їх оформлення визначаються Міноборони.
5. Використання (зберігання) незареєстрованих згідно з цим Порядком транспортних засобів забороняється.
6. Реєстрації підлягають усі легкові, вантажні, спеціалізовані, спеціальні автомобілі, автобуси, тягачі колісні, тягачі-транспортери, шасі, трактори, майстерні рухомі для технічного обслуговування та ремонту озброєння і військової техніки, мотоцикли, причепи та напівпричепи.
7. Перша реєстрація транспортного засобу у Збройних Силах здійснюється за умови надання в установленому Міноборони
порядку до Управління безпеки дорожнього руху (Головної військової інспекції безпеки дорожнього руху) Головного управління Військової Служби правопорядку Збройних Сил (далі - Головна військова інспекція безпеки дорожнього руху) копій:
1) свідоцтва про реєстрацію предмета постачання, виданого структурним підрозділом Міноборони з питань стандартизації, координації та каталогізації;
2) одного з документів про правомірність придбання (отримання) транспортних засобів, зокрема:
договору купівлі-продажу транспортного засобу, що підлягає першій реєстрації в підрозділі військової інспекції безпеки дорожнього руху;
акта приймання-передачі транспортного засобу, виданого підприємством-виробником або підприємством, яке переобладнало чи встановило на транспортний засіб спеціальний пристрій згідно із свідоцтвом про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, із зазначенням ідентифікаційних номерів такого транспортного засобу та конкретного одержувача, засвідченого підписами посадових осіб підприємств;
митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа в разі ввезення транспортного засобу чи його вузлів та агрегатів на митну територію України.
( Абзац четвертий підпункту 2 пункту 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 36 від 20.01.2021 )
Головна військова інспекція безпеки дорожнього руху дає дозвіл на здійснення першої реєстрації транспортного засобу на підставі поданих документів після їх перевірки територіальним органом з надання сервісних послуг МВС за автоматизованими базами даних зареєстрованих та розшукуваних правоохоронними органами транспортних засобів у порядку, встановленому спільним наказом Міноборони і МВС.
Начальник підрозділу військової інспекції безпеки дорожнього руху на підставі дозволу Головної військової інспекції безпеки дорожнього руху робить у графі "Група експлуатації" у технічному талоні запис: "Дозвіл на першу реєстрацію" із зазначенням дати видачі і номера дозволу, який засвідчує підписом, що скріплюється печаткою.
8. Реєстрація транспортного засобу здійснюється протягом 10 діб після його надходження на підставі заяви командира військової частини, яка подається до підрозділу військової інспекції безпеки дорожнього руху відповідної зони його діяльності за місцем дислокації військової частини.
До заяви додаються:
1) копія наряду служби забезпечення органу військового управління на його отримання;
2) витяг з наказу командира військової частини про введення транспортного засобу в експлуатацію або утримання його в непорушному запасі;
3) технічний талон із записом у графі "Особливі відмітки": "З обліку знято", засвідчений підписом начальника підрозділу військової інспекції безпеки дорожнього руху, який скріплений печаткою (для транспортного засобу, що переданий з арсеналу, бази (центру) зберігання озброєння та військової техніки Збройних Сил (далі - база) після проходження першої реєстрації);
4) довідка про зняття з обліку транспортного засобу за формою згідно з додатком, що видана підрозділом військової інспекції безпеки дорожнього руху за попереднім місцем реєстрації транспортного засобу, або свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу з відміткою про зняття з обліку в територіальному органі з надання сервісних послуг МВС;
5) копії інших документів, що підтверджують правомірність утримання транспортних засобів, які зберігаються на базах.
9. Посадові особи підрозділу військової інспекції безпеки дорожнього руху на підставі поданих документів проводять звірку ідентифікаційних номерів складових частин транспортного засобу, перевіряють його технічний стан, виконання вимог щодо використання номерних знаків, установлення (нанесення) розпізнавальних знаків, кольорографічних схем, написів і спеціальних звукових (або) світлових сигнальних пристроїв на транспортних засобах, за результатами чого складається акт технічного огляду.
10. Реєстрація транспортного засобу із знищеними, пошкодженими (один чи кілька символів номера візуально не визначаються) чи підробленими (змінено один чи кілька символів номера, замінено панель (табличку) з номером) ідентифікаційними номерами його складових частин не допускається. Реєстрація зазначених транспортних засобів та таких, що розшукуються правоохоронними органами, не здійснюється, а інформація про них подається до правоохоронних органів.
................Перейти до повного тексту