1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 20 грудня 2017 р. № 1024
Київ
Про затвердження переліку та Правил застосування спеціальних засобів військовослужбовцями Національної гвардії під час виконання службових завдань
Відповідно до частини другої статті 17 Закону України "Про Національну гвардію України" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
перелік спеціальних засобів, що застосовуються військовослужбовцями Національної гвардії під час виконання службових завдань;
Правила застосування спеціальних засобів військовослужбовцями Національної гвардії під час виконання службових завдань.
2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
Прем'єр-міністр України В.ГРОЙСМАН
Інд. 29
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 20 грудня 2017 р. № 1024
ПЕРЕЛІК
спеціальних засобів, що застосовуються військовослужбовцями Національної гвардії під час виконання службових завдань
Гумові та пластикові кийки
Електрошокові пристрої контактної та контактно-дистанційної дії
Засоби обмеження рухомості (кайданки, сітки для зв’язування тощо)
Засоби та пристрої обмеження доступу на певну територію (захисні бар’єри, турнікети)
Засоби примусової зупинки транспорту
Службові собаки та службові коні
Засоби акустичного та мікрохвильового впливу
Спеціальні маркувальні та фарбувальні засоби
Пристрої, гранати та боєприпаси світлозвукової дії
Засоби, споряджені гумовими або аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії
Засоби, споряджені речовинами сльозогінної та дратівної дії
Пристрої для відстрілу спеціальних засобів, зазначених в абзацах восьмому - одинадцятому цього переліку
Пристрої, гранати, боєприпаси та малогабаритні підривні пристрої для руйнування перешкод і примусового відчинення приміщень
Засоби, споряджені безпечними димоутворюючими препаратами
Водомети, бронемашини без установленого на них штатного озброєння та інші спеціальні транспортні засоби
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 20 грудня 2017 р. № 1024
ПРАВИЛА
застосування спеціальних засобів військовослужбовцями Національної гвардії під час виконання службових завдань
1. Ці Правила визначають вимоги до застосування спеціальних засобів Національною гвардією під час виконання функцій, визначених частиною першою статті 2 та пунктом 3-1 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну гвардію України" .
2. Під час виконання службових завдань військовослужбовці Національної гвардії застосовують спеціальні засоби у випадках, передбачених статтею 17 Закону України "Про Національну гвардію України" .
У разі залучення військовослужбовців Національної гвардії до виконання завдань з охорони громадського порядку застосування спеціальних засобів здійснюється відповідно до статті 45 Закону України "Про Національну поліцію" .
Під час здійснення конвоювання осіб, узятих під варту та/або засуджених до позбавлення волі, у тому числі під час їх екстрадиції, а також забезпечення охорони осіб, які тримаються під вартою, під час судових засідань та взяття участі в розшуку, переслідуванні і затриманні цих осіб, які втекли з-під варти, застосування спеціальних засобів здійснюється відповідно до пункту 3-4 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну гвардію України" та статті 45 Закону України "Про Національну поліцію" .
3. У разі застосування спеціальних засобів військовослужбовці Національної гвардії зобов’язані:
1) попередити про намір їх використання, надати при цьому особам, щодо яких можуть бути застосовані спеціальні засоби, достатньо часу для виконання своїх вимог (попередження може бути зроблено голосом, а в разі значної відстані або звернення до великої групи людей - через гучномовні установки і в кожному випадку бажано мовою, зрозумілою для осіб, проти яких ці засоби застосовуватимуться, а також українською мовою не менш як два рази з наданням часу, достатнього для припинення правопорушення), крім випадків, коли зволікання із застосуванням спеціальних засобів створює реальну загрозу життю та здоров’ю особового складу Національної гвардії, поліцейського, персоналу дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав в Україні, інших осіб, а також може спричинити тяжкі наслідки або у випадку, якщо таке попередження є неможливим чи недоречним у ситуації, що склалася;
2) у кожному випадку застосування спеціальних засобів у найкоротші строки забезпечити надання потерпілим домедичної допомоги, повідомивши лікарям і медичним закладам, який засіб застосовано та яку допомогу надано.
4. Вид спеціального засобу, час початку та інтенсивність його застосування визначається з урахуванням обставин, що склалися, характеру правопорушення та особи правопорушника.
5. Під час несення служби у складі військової частини (підрозділу, групи) рішення про застосування спеціальних засобів приймає визначена в установленому порядку службова особа, відповідальна за забезпечення громадського порядку, або керівник операції чи командир відповідної військової частини (підрозділу, групи) Національної гвардії.
Військовослужбовці Національної гвардії, які індивідуально виконують службові завдання, приймають такі рішення самостійно.
6. Застосування спеціальних засобів забороняється:
1) до жінок з явними ознаками вагітності, малолітніх осіб, осіб з явними ознаками обмежених можливостей або старості, крім випадків учинення ними збройного чи групового нападу, учинення збройного опору військовослужбовцю Національної гвардії, що загрожує його життю і здоров’ю, та/або інших осіб, якщо відбити такий напад або опір іншими способами і засобами неможливо;

................
Перейти до повного тексту