1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 21 листопада 2018 р. № 1017
Київ
Про державні іменні стипендії найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України - Героїв Небесної Сотні
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 971 від 30.08.2022 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Положення про державні іменні стипендії найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України - Героїв Небесної Сотні, що додається.
2. Погодитися з пропозицією Міністерства освіти і науки щодо розподілу державних іменних стипендій найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України - Героїв Небесної Сотні згідно з додатком.

Прем'єр-міністр України

В.ГРОЙСМАН

Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 листопада 2018 р. № 1017
ПОЛОЖЕННЯ
про державні іменні стипендії найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України - Героїв Небесної Сотні
1. Це Положення визначає механізм призначення та виплати державних іменних стипендій найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України - Героїв Небесної Сотні, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів нашої держави, її європейського вибору.
2. Державні іменні стипендії найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України - Героїв Небесної Сотні (далі - стипендії) призначаються за вагомий внесок у розвиток української науки як важливої складової захисту національних інтересів України, за посилення міжнародного авторитету України, внесок у розвиток демократичних та гуманістичних цінностей у сфері науки і освіти. Призначається по п’ять стипендій у кожній з таких номінацій:
стипендія імені Дмитра Максимова;
стипендія імені Назарія Войтовича;
стипендія імені Романа Гурика;
стипендія імені Устима Голоднюка;
стипендія імені Юрія Поправки.
3. Щороку до Дня Гідності та Свободи призначається 25 стипендій строком на один рік у розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановленому на початок року, кожна.
Стипендії призначаються на конкурсних засадах.
МОН щомісяця перераховує стипендії стипендіатам за основним місцем роботи (навчання) додатково до посадового окладу, іменної або ординарної (звичайної) академічної стипендії аспіранта, ад’юнкта, докторанта, доплат і надбавок.
Виплата стипендій розпочинається з 1 січня наступного року після року, в якому проводився конкурс на здобуття стипендій.
4. На здобуття стипендії можуть висуватися наукові, науково-педагогічні працівники, аспіранти, ад’юнкти, докторанти закладів вищої освіти та наукових установ.
Вік претендентів, які висуваються на здобуття стипендії, станом на 1 січня року, в якому розпочинається виплата стипендій, не може перевищувати 35 років включно для осіб, які мають вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня, та 40 років включно для осіб, які мають науковий ступінь доктора наук.
( Абзац другий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 971 від 30.08.2022 )
5. Обов’язковою умовою для здобуття стипендії є наявність у претендента вагомих наукових результатів з наукового напряму, в якому працює (за яким навчається) претендент (не менше трьох з перерахованих форм: монографії, наукові статті, зокрема опубліковані у виданнях, що входять до наукометричних баз даних Web of Science, Scopus (Index Copernicus для гуманітарного та соціоекономічного напрямів), наукові доповіді, охоронні документи на інтелектуальну власність, науково-методичні документи, звіти), його активна громадянська позиція щодо захисту демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів держави, її європейського вибору, а також у формуванні національної самосвідомості, гідності та почуття патріотизму.
Висунення претендентів на здобуття стипендії може здійснюватися:
за місцем основної роботи (навчання) вченими (науковими, науково-технічними, технічними) радами закладів вищої освіти, наукових установ за поданням рад молодих вчених або наукових товариств студентів (курсантів, слухачів), аспірантів, ад’юнктів, докторантів і молодих вчених, відповідного закладу вищої освіти або відповідної наукової установи;
радами молодих вчених при органах виконавчої влади.
6. Конкурс на здобуття стипендій (далі - конкурс) оголошується наказом МОН.
7. Для участі в конкурсі заклади вищої освіти, наукові установи або ради молодих вчених при органі виконавчої влади щороку не пізніше 20 вересня подають до МОН разом із супровідним листом такі документи:
мотивоване подання із зазначенням органу висування щодо призначення стипендії, в якому зазначаються наукові здобутки претендента та його активна громадянська позиція, за підписом керівника закладу вищої освіти, наукової установи або голови ради молодих вчених при органі виконавчої влади;
( Абзац другий пункту 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 971 від 30.08.2022 )
мотиваційний лист претендента щодо участі в конкурсі із зазначенням номінації відповідно до пункту 2 цього Положення;

................
Перейти до повного тексту